סיקור הופעות

קפה עם ענבר

ענבר זגדון במופע אקוסטי בקפה ביאליק, אורחים – בן אלקיים ולירון בן שמעון, ליל ראשון, 05.05.2019. השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע לקפה ושירים.

ענבר זגדון בקפה ביאליק. צילום טוני פיין
ענבר זגדון בקפה ביאליק. צילום טוני פיין

סוג של בועה, בערב שכולו טילים בדרום ולהג מילים בערוצי הטלוויזיה, בקפה ביאליק עמוק בתוך בועה מוזיקלית, מתנהל המופע של ענבר זגדון עליה נכתב כאן בבלוג לפני שנים מספר – "יש לי תחושה שעוד נשמע רבות על ענבר…"

ענבר זגדון ולירון בן שמעון בקפה ביאליק. צילום טוני פיין
ענבר זגדון ולירון בן שמעון בקפה ביאליק. צילום טוני פיין

אכן, אמש שמע טוני את ענבר ואהב את החומרים, לא רק שנכונה לו הפתעה בדמותה של האורחת לירון בן שמעון אשר עבדה יחד עמו לא מעט ברשות השידור הישנה, רשת ג' המיתולוגית…

ענבר זגדון ובן אלקיים בקפה ביאליק. צילום טוני פיין
ענבר זגדון ובן אלקיים בקפה ביאליק. צילום טוני פיין

ענבר עושה בימים אלו את הדרך לקראת אלבום בכורה עליו היא עובדת בשנים האחרונות ובמיוחד עם מורן דוד המשתפת עמה פעולה בכתיבת התמלילים וההלחנה של השירים, בתחילת הדרך פעלה ענבר עם המפיק המוזיקלי פטריק סבג וכעת היא מעבירה את שרביט ההפקה לידיו של ניר מימון.

אמש כאמור הייתה זו הזדמנות לשחרר את השירים מהניירות והתווים אל ועל הבמה הקטנה והאינטימית של קפה ביאליק, שעה וקצת של מוזיקה, לחן מילים ושירה הרחוקים כרחוק צפון מדרום את הסערות האלימות שהשתוללו במזרח התיכון שלנו.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: