קליפים חדשים

A-WA – Hana Mash Hu Al Yaman

הבוקר משחררות האחיות חיים – A-wa את השיר האחרון לפני יציאתו של אלבומם החדש "Bayti Fi Rasi" או בעברית "ביתי בראשי".

השיר החדש שאת מילותיו כתבו האחיות ואת הלחן הם יצרו יחד עם תמיר מוסקט שגם עיבד והפיק מוזיקלית מבקש להעביר את החוויות של הסבתא שהגיע לארץ מתימן היישר למעברה ודרך התלאות שעברה אז. השיר ששמו "פה זה לא תימן" מנסה להעביר את התחושות של אז להוויה של היום, קראו לזה שיר מחאה צבעוני, המילים אותן כתבו האחיות, הן דיאלוג בין הדמות הראשית (רחל) לבין שכניה במעברה. רחל מוסיפה את המילה "בית" לשבעת המינים המוכרים לכולנו ושואלת: "מתי יהיה לי בית?",שכניה במעברה עונים בציניות "יש לך אוהל בינתיים" וכך לכל שאלה מצידה, יש תשובה הממחישה את רגשות העולים החדשים, כשהשורה התחתונה היא: "פה זה לא תימן", זו מציאות חדשה בארץ חדשה, על הטוב ועל הרע שבה, על הדבש ועל העוקץ.

גם בקליפ זה משתפות WA-A פעולה עם הבמאי עומר בן-דוד והתוצאה היא חוויה ויזואלית המשלימה היטב את המוזיקה והמסר הנוקב של השיר.

לקראת מופע ההשקה של האלבום שיתקיים במועדון בארבי תל אביב ב -17  ביולי עם אורחים מפתיעים שזהותם תיחשף בהמשך, יש לכם\ן הזדמנות לתפוס אותן במופע מקדים שיתקיים בתאריך 29 במאי בכולי עלמה לפני שחרור האלבום המלא, תבואו, גם וגם!!

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: