חדשות הסצנה

זהר השביעי – מופע מחווה מיוחד לזהר לוי

עדכון: בשל בעיות טכניות האירוע נדחה למועד שטרם נקבע. נעדכן בהתאם.

פסטיבל אפוס יקיים את הערב – "זהר השביעי-מופע מחווה מיוחד לזהר לוי", ביום שישי, 29 במרץ בשעה 19:00 במוזיאון ת"א לאמנות.

את אירוע המחווה ינחה יואב קוטנר, שיפתח את הערב בהרצאה אודות חייו ופועלו של זהר לוי. במופע, יקחו חלק גם חבריו של זהר- דורי בן זאב, אהרל'ה קמינסקי ואלי מגן, מי שהקים עם זוהר את להקת "אחרית הימים" – להקה שהפכה לאבן דרך ברוק הישראלי והתפרסמה בשירים כמו "בלדה לעוזב קיבוץ", "דוקטור יארינג" ו"העץ הוא גבוה". ליד הפסנתר ישב עדי רנרט והפתעות מוזיקליות נוספות יפורסמו בהמשך.

זהר לוי . צילום יעקב אגור

לרגל הערב המיוחד, מפיק האירוע- ארז טודרס, יוציא מחדש את התקליטון של ״זהר השביעי״, להקתו של זהר לוי טרום להקת "אחרית הימים". התקליטון יצא תחת לייבל התקליטים, Todres Records ויוצע למכירה במהלך האירוע.

זהר לוי שנפטר החודש, היה אחד המוזיקאים רבי ההשפעה במהפכת הרוק הישראלי של סוף שנות ה-60 ותחילת ה-70. חזונו של זוהר היה ליצור רוק ישראלי איכותי, בועט ונטול פשרות. תרומתו ליצירה הישראלית המקורית גדולה בהרבה ממידת פרסומו כיום.

הוא יצר, הלחין, תופף והיה חבר בהרכבים כמו "כיף התקווה הטובה", "זהר השביעי" ו"אחרית הימים". כמו כן, שיתף פעולה עם חנוך לוין והלחין כמה משיריו ואת המחזה מלכת האמבטיה.

לוי עלה כילד לארץ מעיראק, בן למשפחה עמידה שעברה לחיי מעברה בחוסר כל. כאוטודידקט שקד על לימודי מוזיקה ושימש כמתופף בלהקת בית הספר. כישרונו הוביל אותו כבר בגיל צעיר לשיתופי פעולה מוזיקליים עם צעירים מבטיחים שפרצו בארץ, כמו שמוליק קראוס וחברי להקת "החלונות הגבוהים".

"זהר השביעי- מופע מחווה מיוחד לזהר לוי" יתקיים במוזיאון ת"א לאמנות בתאריך 29 במרץ בשעה 19:00

מחיר כרטיס: 80 ₪, רכישת כרטיסים כאן

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: