חדשות הסצנה

יום הולדת חגיגה נחמדת

אני זוכר זאת כאילו ורק אתמול, חדר היולדות של מכללת BPM המה משדרנים כאשר בכיה הראשון של העוללית הטריה – תחנת הרדיו העצמאית והבלתי תלויה "הקצה" יצאה לאוויר העולם נשמע באוויר, לאחר שתכנית הרדיו הגל"צית נקברה לפני כן בידי הקומיסרים הצבאיים. איזו שמחה ואושר חשנו אז, עם הרגעים הראשונים של השידור העצמאי (בחסות החברים הטובים במכללת המוזיקה…), כמה שמחנו על השידורים היומיומיים ואיך התקרחנו בחגיגת יום ההולדת הראשון של התחנה באחד ממעוזי האינדי של תחילת העשור – אוזןבר.

רדיו הקצה רגע הפתיחה צילום יובל אראל
רדיו הקצה רגע הפתיחה צילום יובל אראל

כמה דמעות שפכנו ובגדים קרענו לאות אבל עם הסתלקותה מהעולם של תחנת הרדיו הסטודנטיאלית במכללה במערב ראשון לציון כאשר דירקטורי האקדמיה המסחרית החליטו להשבית את פעילותה של האחות המבוגרת יותר "קולה קמפוס", אבל מחינו את הדמעות כאשר הובא לידיעתנו כי רוחה של הקולה תמשיך לפעום בגופה של הקצה, כי החיים והמוזיקה ממשיכים קדימה.

על כן שמחים לבשר כי בתאריך 30 במרץ נחגוג יחד עם השדרנים של שתי התחנות האחיות התאומות הסיאמיות המחוברות אחת לשנייה את יום ההולדת השביעי של הקצה ואת חזרתה לחיים של הקולה, היכן? בכולי עלמא, מעוז האינדי שמינדי האחרון בעיר המיינסטרים של תל אביב.

ולפרטים המלאים (דבר המפרסם):

תחנת ״הקצה״ תחגוג יום הולדת 7 ואת האיחוד עם קול הקמפוס ב30.3 (שבת) החל מ17:00 בכולי עלמא – כניסה חינם.
בתכנית ליינאפ שהוא סופרגרופ של א/נשי הקצה והקמפוס יחד שיעשו את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב – לנגן מוזיקה פשוט מעולה! עם תקלוטים של: רדיו טריפ / אבירן שפר / יוסי חלילי / רוני פיאלקוב / אייל גולדמן / יבגני צ'רטקוב / תמנה פרץ / אופיר בלום / מיכל רוזנטל / הילה אבשלומי /
במה בהנחיית לאון פלדמן עם הופעות פריצה של:
1. עומר מושקוביץ בסט אלקטרוני שנתפר במיוחד לאירוע.
2. הדואו הלוהט – Barrows & Sun, פצצת היפ-הופ מתפרצת מבית היוצר של רבל סאן (Lucille Crew, Coolooloosh) ודיוויד מין בראווס, המפיק זוכה הגראמי שעקר לכאן מבוסטון.
יום הולדת 7 של הקצה, המציין את הקמתה כתחנת רדיו עצמאית (לאחר שהייתה תכנית רדיו בגלגלצ) הוא בסימן האיחוד בין שתי התחנות הקצה וקול הקמפוס שבסיס השידור הוא במכללת ביפיאם – איחוד של שני הגופים עצמאיים, שמחוייבים רק לעשיית רדיו חופשי ונטול תכתיבים, ולשידור המוזיקה הכי מסעירה שיש, ללא הגבלה מחשבתית או תאגידית.
כאן איוונט, תאטנדו והזמינו חברים
זיכרונות מהעבר עם דמעה של אושר ונוסטלגיה

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: