חדשות הסצנה

בשל דרישות המשטרה : בוטל פסטיבל "שושן" מבית אינדינגב

בשל דרישות המשטרה פסטיבל "שושן" מבית אינדינגב, אשר היה אמור להתקיים במצפה גבולות בסוף השבוע הקרוב – לא יתקיים כמתוכנן. 

הפסטיבל ,שאורגן והופק על ידי חברת ההפקות אשר אמונה גם על קיומו (בהצלחה יתרה) של פסטיבל אינדינגב ב 12 השנים האחרונות, תוכנו להתקיים במשך 24 שעות במהלך חג הפורים, ובו היו אמורים להופיע עשרות מוזיקאים ודיג'ייאים מהארץ ומחו"ל. לפסטיבל נרכשו אלפי כרטיסים, סיבת הביטול נעוצה בדרישות המשטרה על מנת להעניק רישוי לאירוע.

כך הודיעו הבוקר מפיקי הפסטיבל לתקשורת:

אנחנו מצטערים מאוד להודיע כי אנו נאלצים לבטל את פסטיבל שושן והוא לא יתקיים כמתוכנן.

הביטול מגיע עקב חוסר יכולת שלנו לעמוד בתנאי הרישוי המחמירים אליהם אנו נדרשים לצורך קיום האירוע. זהו רגע קשה מאוד עבורנו, ואנו רוצים קודם כל להתנצל בפני כל מי שעתיד היה להגיע ולקחת חלק בשושן – קהל, אמנים, ספקים, טכנאים, אנשי צוות ועוד. הודעת זיכוי תשלח לרוכשים בימים הקרובים.

לפני כחודשיים הוגשו התכניות לפסטיבל שושן לתחנת המשטרה המקומית, תכניות עבודה מפורטות ומעמיקות שנעשו ע"י אנשי מקצוע מוערכים שעובדים איתנו שנים רבות ומכירים את מצפה גבולות לעומק. לפני קצת פחות משבועיים קיבלנו מהמשטרה את תנאי האבטחה לקיום האירוע וחשכו עינינו. נתקלנו בדרישה לא מידתית, אשר לא תואמת את התכניות ובעצם מסכלת את קיומו של הפסטיבל.

משם החל מסע מטלטל של מגעים מול המשטרה. בכל פעם כשכבר נדמה היה שנמצא פתרון מניח את הדעת, שבו ועלו המספרים והדרישות והעמידו את היתכנות האירוע בספק רב. עשינו כל מאמץ אפשרי לאתר לוקיישן חלופי ובמקביל קיימנו מגעים בלתי פוסקים מול תחנת המשטרה בניסיון למצוא פתרון שיאפשר את קיום הפסטיבל.

כוחות השיטור בשכר אשר נדרשים על ידי משטרת ישראל למען מתן היתר לקיום האירוע נדרשים למשימה אחת ויחידה – שמירה על הסדר הציבורי. מזה שנים שאנו דורשים מקציני המשטרה להסביר כיצד זה שעשרות שוטרים משולמים ע"י מפיקי האירוע לצורך אכיפת סדר ציבורי כאשר במשך למעלה מעשור מעולם לא נרשמו אירועי הפרות סדר בהפקותינו? המשטרה דרשה וקיבלה לאורך השנים עשרות שוטרים בתשלום בפסטיבל אינדינגב, שכר של מיליוני שקלים במצטבר, כאשר בפועל נרשמו אפס הפרות סדר בפסטיבל מיומו הראשון. זהו מצב אבסורדי שיכול להתקיים רק כאשר הגוף הקובע את התנאים לקיום האירוע (המשטרה)  הוא גם הגוף אשר יוצא הכי נשכר כלכלית מאותם תנאים אשר הוא בעצמו קובע.

ביטול האירוע הוא מכה כואבת למורל וליוזמה שלנו כמו גם לכיסנו. אבל מגיעה השעה שבה אין אנו מוכנים ויכולים לספוג עוד והשעה הגיעה כעת. נושא הסדרת רישוי לאירועים תחת כיפת השמיים תקוע כבר שנים רבות ומחכה להתערבות של המחוקק. אנו מודיעים בצער כי בשל כל המתואר לעיל, ובאין יכולת להגיע לפתרונות מספקים ע"י הרשויות, אנו לא נמשיך לקיים אירועים (ובראשם פסטיבל אינדינגב) באזור גבולות ומרחב עוטף עזה כל עוד לא ימצא פתרון הולם לנושא זה.

מצער אותנו מאד שלאחר שנים כה רבות של פעילות במרחב עוטף עזה, אזור אליו אנחנו קשורים בקשר עבותות, שחלקנו גדל בו ועדיין קורא לו בית, מרחב שמתמודד עם מצב בטחוני מורכב לאורך כל כך הרבה שנים, עדיין יש פער גדול בהבנת התפקיד והחשיבות של קיום אירועי תרבות ואמנות וההשפעה שהם מייצרים על כל הסביבה.

אנחנו רוצים להודות מעומק הלב לאנשי המועצה האזורית אשכול ולקיבוץ גבולות, שניסו לעזור בכל כוחם למצוא פתרון למצב, והיו לנו לבית ב12 השנים האחרונות. אנחנו נמשיך לקיים ולקדם תרבות עצמאית ובלתי מתפשרת בכל מקום שרק נוכל.

תודה לכולם על התמיכה ושוב רוצים להביע את התנצלותינו העמוקה לכל מי שתוכנן להשתתף בפסטיבל הקרוב.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: