כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

פס קול שבועי 14.03.2019

אחרי הפוגת אביב קיצי באמצע החורף מגיע הסופ"ש עם רוחות וגשמים, סיבה מספיק טובה להניח אסופה אקלקטית של חמישה שירים שנעמו לנו השבוע (היו יותר אבל המאבק היה עיקש…), הרתיחו מים לתה עם לימון ושחררו כמה רגעים להאזנה.

אלישע בנאי וארבעים השודדים עם גידי גוב – גיבורה

השיר השני מתוך האלבום החדש והצפוי לצאת בקרוב של אלישע – "סמטת לאן", הפעם הוא משתף פעולה עם גידי גוב, סוג של גיבור ילדות עבורו ואמן ענק בכל מובן, השיר שבמילותיו מנסה להתכתב עם גיבורת ילדות אלמונית נכתב בידי אלישע והולחן יחד עם ג'ו נווה שאחראי גם על ההפקה המוזיקלית, הקליפ ששומר על הקו הויז'ואלי אשר שורטט כבר בשיר הראשון בוים בידי רפאל קדישזון, את כל השאר תראו ותשמעו בעצמכם.

רעואל דניר – בוא וראה

את שירו החדש של רעואל דניר שמעתי לראשונה ב"עיניים עצומות", קובץ אאודיו ללא מידע, המבחן היה נקי לחלוטין מכל שיקולים והשפעות, קולו החם שבה מיד את האוזן, הטקסט הגיע מיד לאחר מכן, צח ובהיר, מזוקק וטהור, המלודיה והנעימה המעודנות בהפקה מוזיקלית מצויינת עשו את השאר, ביקשתי את השיר וקיבלתיו עם קליפ, כמו שאני אוהב, רעואל יוצר במילות השיר שהוא כתב והלחין מעין חשבון נפש עצמי המבקש תקווה, על ההפקה המוזיקלית אחראי משה לוי ועל הקליפ אחראי ארז רווה.

קאדנס – טנג'יר

רן זילכה ואמיר שוורץ יצרו במסגרת להקות שפעלו בסצנת המועדונים של שנות השמונים – פינגווין, שירוקו והליקוויד, מאז נפרדו דרכיהם וכל אחד פנה לעיסוקים ומסלול חיים שונה מאתגר ומגוון, כעת, כמה עשורים קדימה הם מאחדים כוחות וחוזרים לאהבתם הראשונית – מוזיקה, השיר טנג'יר, המדבר על צומת דרכים בחיי הזוגיות, אותו יצרו במסגרת הצמד שלהם קאדנס הנו הסנונית הראשונה מתוך אלבום חדש שהם שוקדים עליו בהפקתו המוזיקלית של גיל סמטנה, רוק ישראלי ישן וטוב, מילים ולחן רן זילכה. על הקליפ אמון אבי בן זקן.

ג’יין בורדו – זה עוד לא אבוד

שיר חדש מתוך האלבום השלישי שבדרך להרכב הפולק הנעים של דורון טלמון וחבריה, הפעם ניתן לשמוע סוג של מחאה הצומחת מתוך התמליל, מחאה על מה שמתרחש כאן בישום הישראלי, אבל כזו עם תקווה הטמונה בשורת הפזמון החוזר, פולק מחאה עברי שכזה. את הקליפ המלווה יצרה תמר גורן ואל דורון הצטרפו כמה חברות וחברים ביניהם תוכלו לזהות את תמרדה יוצרת מוכשרת בזכות עצמה. לפני שתלחצו פליי על הקליפ כדאי שתדעו שג'יין בורדו נעים כעת בין מספר קיבוצים בצפון הארץ במסגרת סבב ההופעות החורפי.

עדן חסון – כפיות

אחרי ששבה את הלבבות עם גרסתו לשיר של נוי פדלון "בסוודר" ושורה מכובדת של להיטים "מלודרמטיים" חוזר עדן עם שיר שהוא כתב והלחין בסגנון הפופ הימתיכוני בהפקתו המוזיקלית של יעקב למאי, השיר העוסק בעצם בעניין שבינו לבינה מצליח להעביר את הנרטיב אל המאזין ולפרוץ את בלוטות הרגש ובכך כשרונו של עדן ללהטט ברגשות, אני כבר צופה כי מדובר בלהיט שידוקלם במהלך הופעותיו ברחבי הארץ, על הקליפ המלווה אחראי לירן סגל.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: