הופעות בינלאומיותסיקור הופעות

הקהל הוא המלך

מופע ראשון מתוך סבב צפוי להופעת המחווה לכוכב הפופ האגדי מייקל ג'קסון הסתיימה בחגיגה רבתי של הקהל לצד כוכבי המופע על הבמה במרכז אמנויות הבמה בהרצליה, איזה כיף, כל הפרטים. צילום – שילי ויובל אראל.

בעשור האחרון של המאה שעברה זכיתי לצפות בצמד ההופעות של מייקל ג'קסון בפארק הירקון, באותן הופעות הוצבתי בין היתר ממש על גדר הביטחון בין הקהל והבמה, מרחק אפס מדמותו של מייקל ג'קסון, חוויה שמזוקקת בזיכרוני עד עצם היום הזה.

עם המטען הזה הגעתי אמש למרכז אמנויות הבמה בהרצליה כי לטעום ולחוות את מופע המחווה לדמותו ושיריו של מייקל.

החדשות השליליות האחרונות אודות מייקל ג'קסון לא הגיעו אמש אל האולם של מרכז אמנויות הבמה בהרצליה, כאן נותרה דמותו ככוכב פופ אגדי על כנה, בלי אף תזכורת למעשים החמורים המיוחסים לו כלפי קטינים. הלהקה שהגיע מלאס ווגאס עם מופע מחווה לדמותו ושיריו של מייקל ג'קסון הגישה אמש מופע המשלב בין ביצועים די מדוייקים ללהיטיו הגדולים לבין קטעי וידאו מהקליפים המפורסמים שלו, מקצת קטעי וידאו דוקומנטריים אפילו מילדותו והרבה שמחה וקצב על הבמה.

השחקן מייקל פיירסטון מיטיב לגלם את דמותו של מייקל ג'קסון כשהוא מחליף תלבושות וג'קטים יותר מהר ממאריה קארי בהופעתה האחרונה בישראל, מתאים את הדמות על פי השירים, הרכב הנגנים והרקדניות שליווה אותו הוסיף לתצוגת הרוויו נוסח לאס ווגאס כמופע מחווה שאיננו מתיימר לחקות במאה אחוזים אלא לחגוג יחד עם הצופים את הזיכרונות של האגדה שעזבה את העולם בטרם זמן.

הקהל הרב שמילא את שורות המושבים באודיטוריום ההרצלייני לא ויתר על שליפת סמארטפונים ותיעוד הקטעים, אולם שיאה של החגיגה הגיעה באקט הסיום כאשר מייקל פיירסטון, הלו הוא המייקל ג'קסון של המופע, הזמין את הקהל להצטרף אליו לבמה, או אז הבנתי כמה דמותו של הזמר המנוח חקוקה כל כך עמוק עד היום גם בישראל, החל מנערים שהגיעו לבושים בסמלי דמותו, כובע, מעיל וכפפה, מבצעים את הליכת הירח הקלאסית לצד תנועות הידיים והגוף, לא רק הבנים, גם נערות שעלו לבמה הפליאו בריקוד כולל ברייקדנס של ממש, פיירסטון עצמו אהב את המחוות של הקהל וחיבק בחיבה רבה את הכוכבים המקומיים שהמתינו לאחר רדת המסך בלובי המרכז כדי להצטלם, לאסוף חתימות ולרכוש מרצ'נדייז, המופע הזה הוא בת'כלס חגיגה אמיתית לאלפי מעריציו של הכוכב שכבר איננו עמנו עוד, אם אתם בקטע, אז יש עוד כעשרים מופעים צפויים בימים הקרובים ברחבי הארץ, פרטים כאן.

רשימת השירים:
Wanna be startin' somethin, Human Nature, Working Day/ Rock With You, Dirty Diana, Smooth Criminal, Black Or White, Jackson Five, Billie Jean,The Way, Pretty Young Things, Thriller, Man In The Mirror, Shake Your Body

כמה קטעי וידאו מהמופע בהרצליה

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: