סיקור הופעות

שירלי מגלד חוזרת אל הבמה

שירלי מגלד בהופעה בבית היוצר בנמל תל אביב, יום שני, 17.09.2018, שי שיר וטלי ספיר הגיעו כדי להביא את הסיפור והקולות, השדרן המיתולוגי טוני פיין מביא את המראות, כתבה.

את שירלי מגלד, זמרת ויוצרת מלווה סיפור חיים קשה אשר בעקבותיו מצאה את עצמה על הבמה.

היא התחתנה בגיל 21, ילדה את בנה הבכור בגיל 22 ועשרה חודשים בלבד לאחר מכן, נולדו לה תאומות. בגיל 22 מצאה עצמה אמא ל-3 תינוקות. כל זאת על רקע אובדן אביה, שנפטר במהלך ההריון עם בנה הבכור. מצב זה הוביל את מגלד לדיכאון חריף אחרי לידה. דיכאון זו מילה עדינה, כי המצב היה פסיכוזה קשה של לאחר לידה. אחרי שני ניסיונות התאבדות, שלאחר השני מצאה עצמה בטיפול נמרץ לאחר שבלעה כ-100 כדורי שינה והגיעה למצב של מוות קליני, בו, היא מספרת, ראתה את אביה ז"ל, וחוסר תפקוד מוחלט, אושפזה לחודשים ארוכים במוסדות פסיכיאטרים וקיבלה כדורים חזקים שהביאו אותה להיות כ"זומבי".

כשנה לאחר מכן, כאשר מינון הכדורים ירד, חיפשה לעצמה מפלט רגשי והצטרפה לחבורת הזמר של מרטין מוסקוביץ ז"ל, אשר עבד בזמנו עם ריקי גל, יהורם גאון ועוד. היא תפקדה כזמרת סופרן וסולנית. מוסקוביץ היה הראשון שזיהה את הפוטנציאל ואמר לה שאם הייתה הולכת ללהקה צבאית, היום הייתה בכותרות, מספרת לנו מגלד בראיון בלעדי שערכנו עימה. היא בלטה בחבורה והוזמנה להופיע בכנסים וברשת ג'. כולם אמרו לה שהיא צריכה להיות בקדמת הבמה, כזמרת ראשית, אך באותה תקופה, עדיין לא הייתה זמרת מקצועית, "יהלום לא מלוטש" כפי שהגדיר אותה הרצל עידן, הגיטריסט של אריס סאן ומורה הרוחני והמקצועי של מגלד מזה כ-7 שנים. את הרצל פגשה בתחרות שירה, בה אחת המתמודדות הכירה ביניהם. הם התחילו לעבוד יחד במקביל ללימודי פיתוח קול ולימודי מוזיקה. עידן השקיע בה את מלוא המשאבים והפך אותה מחובבת למקצוענית. הם הופיעו יחד כצמד בבתי מלון. במהלך עבודתם יחד, הוא כתב לה שירים ועשה לה עיבודים. הביצועים שלה לאט לאט החלו לפרוש כנפם. אחד מהם "מחכה שתשוב" השיר הראשון שלה, נשלח למנחם פרי שהיה הראשון שהשמיע אותו ברדיו. במאמר מוסגר אמר לה "אני הייתי הראשון שהשמיע את ריטה, עכשיו אני הראשון שמשמיע אותך".

לפני כמה שנים חידשה את "אדמה" של עופרה חזה, שהושמע יום יום ע"י אבנר נעים, עבר מאוזן לאוזן וכיכב במצעד של רשת ג'.

גם טוני פיין, השדרן האגדי וצלם הבלוג, זיהה את הפוטנציאל הבינלאומי לשיר "מתגעגעת" שכתב עבורה יוסי גיספן, הוא חיבר אותה לסטיב גרינברג, הסמנכ"ל לשעבר של סוני שאמר ש"יש בה משהו" וששווה להקליט את השיר באנגלית. בימים אלו היא עובדת על תרגומו של השיר. עוד מוסיף פיין "הגדולה שלה היא ההבנה שעלתה על הרכבת מאוחר, וייחודה הוא ברצון שלה להשיג את מבוקשה בכוחות עצמה ובהתמדה רבה".

אמש בבית היוצר, חיבק אותה קהל אוהד שכלל משפחה וחברים, מספר מעריצים ששרו יחד איתה את מילות השירים. היא עלתה לראשונה על הבמה כזמרת מובילה ביחד עם להקה מגובשת בניהולו המוזיקלי של נדב ביטון. היא ביצעה לצד מספר קאברים מעניינים כמו "אספרה בוקו" "ילדונת" (הידוע כ- Coupable הצרפתי) אותו ביצעה בערבית ועברית לסירוגין, "מרוץ החיים" כמחווה לשרית חדד ו""Hurt של קריסטינה אגילרה –אותו בצעה ללא רבב. כמו גם את שיריה שלה, כמו "הלו הלו" "להיות איתך" "תחזיר לי את אהבתך" את הגרסה שלה ל"אדמה" ושיר הנושא של המופע "רוצה לעוף" אשר מסמל יותר מכל את חיה "רוצה לעוף לפרוש כנף/ לרוץ להיתלות על כל ענף/לשוט לי לבדי אל המרחקים/לחלץ את עצמי ממעמקים".

וידאו

 

 

 

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: