קליפים חדשים

בנאי וברכה – אהבה בסוף הקיץ

פותחים את שנת הלימודים החדשה עם גרסה "משינאית" של יובל בנאי ושלומי ברכה ללהיטו הענק של צביקה פיק עם אמירה חשובה.

כך יובל בנאי ושלומי ברכה על הגרסה שלהם לשיר של מירית שם אור וצביקה פיק – "בישראל יש רק עונה אחת: קיץ. אולי בגלל זה סוף הקיץ הוא תקופה משמעותית במקום הזה. ומבין כל השירים שנכתבו עליה, השיר של צביקה פיק, "אהבה בסוף הקיץ" תמיד דיבר אלינו. הקיץ הזה, קיץ 2018, היה במיוחד מבחינתנו קיץ של אהבה. ודווקא לא אהבה במובן הקיטשי והסנטימנטלי של אהבה שבאה בקלות והולכת בקלות, אלא קיץ של אנשים שנלחמים על זכותם לאהוב, את מי שהם רוצים, גם מבחינה מינית, וגם מבחינה פוליטית. בקיץ הזה, אנשים יצאו לרחובות ועמדו אחד לצד השני, סטרייטים עם הומואים, לסביות ,ערבים, דרוזים ויהודים. זה ריגש אותנו במקום מאד עמוק, שמסרב לקבל את זה שמנסים להרוס את הישראליות, ומנסים להחליף את האהבה שלנו בפחד. זה שיר אהבה, ואנחנו בני אדם אוהבים. בנאי וברכה."

על הקליפ אמונים הצלם אלון דניאל והבמאית עמליה זילברשץ בנאי, בתפקיד האוהבים – אמיתי שולמן ומיכאל פלג.

וזאת הזדמנות מצויינת לחזור ולהיזכר במקור, להביט באחד הביצועים החיים של צביקה פיק ללהיט המיתולוגי ולאחל לו המון המון בריאות טובה לקראת השנה החדשה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: