סיקור הופעות

השקיעה הזורחת של קרולינה

במופע של מוצאי שבת באמפי העתיק בשוני, בנימינה, ארחה הזמרת קרולינה את נסרין קדרי, נורית גלרון וחצוצרן הג'אז האדיר אבישי כהן, שי שיר וטלי ספיר נסעו כל הדרך עד גבעות בנימינה כדי לחוות את המופע ולחזור עם הרשמים והקולות. תמונות באדיבות גלית קסלסי.

פרולוג : קרולינה אהובתנו, לפני תחילת המופע אמרתי לשי "מה אוכל לכתוב על קרולינה שעדיין לא נכתב, ומי שמי בכלל להעביר עליה "ביקורת", אבל הכתבה פשוט כתבה את עצמה.

במופע ההשקה שלה לאלבומה "שלוש" שהתקיים לפני מספר חודשים, רכשנו באופן חוקי את כל אלבומיה עד כה, שיהיה… על נכס צאן ברזל שכזה לא מוותרים, בטח לא כשמקבלים בסבלנות והתרגשות הקדשה על כל אלבום ואלבום לביתנו הבכורה אלה, ששומעת עוד מבטן אמה את המלכה הבלתי מעורערת, האחת והיחידה, קרולינה.

הפעם, במופע קיץ בשקיעה, על טהרת הכוח הנשי, מארחת קרולינה את נורית גלרון ונסרין קדרי באמפי שוני שכבר כשעה לפני תחילת המופע כמעט ומלא לגמרי. הקהל מורכב מכל המינים והסוגים ופונה לכל, הדיווה הזו, היא כמעט קונצנזוס והיא אהובת ליבנו.

בשמלה שחורה מלאה בנצנצים, היא מביאה את האנרגיות הטובות והאהבה שלה לבמה, מהשניה הראשונה. היא פותחת עם "מצפן ליבך", רק היא והגיטרה האקוסטית, ועם קול כמו שלה, באמת שלא נדרש עוד מאומה, לא תיתכן קרולינה, כמות שהיא, ללא אהבת הקהל, והקהל חם ואוהב. קרולינה משתפת את הקהל כמעט בכל שיר, פונה אליו ושולחת לבבות ו-"I Love You" בכל הזדמנות. בשיר הרביעי "צר לי צ'רלי", שיר שנכתב על צרלי צ'אפלין בו הייתה קרולינה מאוהבת בילדותה, כבר קם הקהל על רגליו והחל לרקוד. ופתאום, משומקום, הגיח אבישי כהן עם חצוצרתו האגדית. אמנם קרולינה מבצעת חיקוי מופלא של חצוצרה בעזרת קולה בלבד, אך בואו לא נתבלבל, מדובר פה באגדת ג'אז ווירטואוז בינלאומי. מיד לאחר מכן המשיכו הצמד לנגן ולשיר את "Winter" שיר סול גרנדיוזי ויחד עם החצוצרה של כהן, מרגיש כאילו יצא מהאגדות.

נורית גלרון עלתה בשיר "ענן" והכפילה את כמות התלתלים על הבמה. המפגש בין קול הפעמונים של קרולינה עם קולה העמוק של גלרון, מהווה כנדנדה בין שני עולמות, אך שתיהן, כמו בשיר, עננות מרחפות, נעימות ורכות. קרולינה פינתה את הבמה לנורית גלרון, שביצעה את השיר "אני אשתגע", בגרסה מיוחדת, תוך שהיא משלבת את הקהל בשירה, ביצעה גלרון את השיר כ"אחוזת דיבוק" והתמסרה לדמות עד סוף השיר, צפיתי בביצוע בנשימה עצורה!

לא ניתן היה להתעלם ממותה של אגדת הסול אריתה פרנקלין, וכמחווה ביצעה קרולינה את " I say a little prayer"  בביצוע שלא היה מבייש את המקור. אחרי שהקפיצה את הקהל עם "אני לא ציפיתי" שלא ניגנה כבר שנים בהופעותיה, עלתה נסרין קדרי ויחד הן ביצעו את השיר "אל תאחר" כשהוא משובץ בסלסולים של קדרי וההרמוניות של השתיים, אשר הביאו את השיר המרגש ממילא לרמות חדשות. קרולינה פינתה את הבמה הפעם לנסרין קדרי שביצעה את השיר "בנאדיק" בביצוע מדויק. בלתי נמנע היה, שעם זמרת כמו קדרי, יבצעו הן יחד את "צל עץ תמר" (שמזמן כבר שכחנו שהיה שייך לזוהר ארגוב), שבדיוק בשביל שירים כאלו המציאו את המוזיקה.

אפילוג: קרולינה עלתה להדרן קצרצר, איתה עלה לבמה בנה בן ה-5, שאותו היא הזכירה מספר פעמים לאורך המופע, וכשהוא  יחד איתה על הבמה, חתמה קרולינה את ההופעה עם השיר "So Far" תוך שהיא ובנה מתלטפים בעדינות, בעדינות מתוקה כזו של אמא ובנה. אני מודה, התרגשתי! התרגשתי מכמות האהבה שהאישה הזו מרעיפה על הקהל ועל הסובבים אותה, קרולינה המלכה, היא כל כולה לב ♥

 

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מדהימות מהמופע שצילמה גלית קסלסי

קטעי וידאו מהמופע, צילום שי שיר

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: