חדשות הסצנה

מופעי הפיוטים לקראת חגי תשרי

מידי שנה מתקיימים מופעים עם גוון של יהדות ואמונה במיוחד בין הימים המכונים עשרת ימי תשובה בין ראש השנה ליום כיפור. גם השנה יערכו מופעים שכאלה, מצד אחד שיתוף פעולה חוזר בין עמיר בניון ודוד ד'אור שיופיעו בהיכל התרבות בתל אביב ומנגד סבב הופעות של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד שתארח את מיטב הפייטנים המסורתיים. כל הפרטים.

דוד ד'אור ועמיר בניון באמפי שוני. צילום: יובל אראל

המופע המשותף של עמיר בניון ודוד ד'אור "מופע סליחות משותף" יערך בתאריך 16 בספטמבר בהיכל התרבות בתל אביב במהלכו יתארח גם הזמר ישי ריבו, כרטיסים ניתן לרכוש כאן.

מדובר בשיתוף פעולה בין שני זמרי נשמה ענקיים לכל הדעות, המופע יכלול את התפילות המיוחדות, הנאמרות בבית הכנסת בימי החול בחודש אלול ובעשרת הימים הראשונים של חודש תשרי.

בניון וד'אור הפיקו את המופע מוסיקלית, בשיתוף עם אודי תורג'מן. ביחד, הם יבצעו פיוטים וניגונים באווירה יהודית, לצד שיריהם האהובים : עומד בשער, ניצחת איתי הכל, קול מהשמיים, פתח ליבך, אבינו מלכנו, עננו, אל נורא עלילה, אדיר ונאור , אדון הסליחות ועוד.

הנה כמה מילים שכתבתי על המפגש הקודם של השניים באותם זמנים: "קרוב לשעתיים עם אמפי עמוס בקהל מגוון, שקיבל מנה כפולה של פיוטים לצד שירים מוכרים ואהובים משני אמני נשמה חשובים בסצנה המוסיקלית הישראלית, היהודית, רגעים של התרוממות הנפש לצד דקות לא מועטות של ביט מקפיץ עם לחנים עתיקים, חפלת הימים הנוראים בהאזנה לביצועים מצוינים של השניים המלווים בהרכב נגנים עשיר שכלל את הפיוטים והניגונים באווירה היהודית, לצד שיריהם האהובים…"

וזו הזדמנות להציג הצהרה משותפת ומרגשת של שני הזמרים, דוד ועמיר: " זוהי התרגשות גדולה עבורנו לשתף פעולה ולשיר יחד, אנחנו מרגישים שהשירה שלנו נמצאת על אותו תדר, שיש בינינו חיבור חזק ומדויק אשר מאפשר לנו להתכנס למופע הזה, לשיר, להתפלל ולפתוח שערי שמיים.."

הנה טעימה מהמפגש הקודם

 

ובתוך כך הובא לידיעתנו כי התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד מעלה לקראת חגי תשרי קונצרט "סליחות ושיר" בהשתתפות הפייטנים חיים ישראל, משה לוק, מימון (מני) כהן בניצוחה של סיון אלבו בן-חור.

בקונצרט הקרוב -"סליחות ושיר" – מבצעת התזמורת האנדלוסית פיוטי סליחות ושירים ישראלים, בעיבוד תזמורתי הנצבע בצבעי התזמורת האנדלוסית, בהם: "אדון הסליחות", "אל נורא עלילה", "עננו" "אבינו מלכנו", "שמע קולי", "בן אדם מה לך נרדם" ועוד.

מועדי המופעים:

21.8 – יום ג' – 20:30– קריית מוצקין, היכל התיאטרון – 04-8806000

30.8 –יום ה'- 20:30  – אשקלון, היכל התרבות – 08-6718777

3.9 – ראשון לציון – 20:30 – היכל התרבות – 1800-693-693

4.9 – פתח תקוה, היכל התרבות – 17:30 – 039125222

13.9 – באר שבע, המשכן לאמנויות הבמה – 20:30 – 1800-693-693

מחיר כרטיס: 89-79 ש"ח הזמנת כרטיסים בתזמורת האנדלוסית 1800-693-693 או באולמות.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: