קליפים חדשים

ברק גרוסברג – הכל מושלם

בשנות השבעים של המאה שעברה אביו של ברק היה ה"אורים והתומים" כשדרן רדיו לרוק המתקדם בישראל, כנער הייתי מתלווה אליו אל שלל ההרפתקאות המוסיקליות שלו כמפיק לצידו של אשר ביטנסקי במועדון הרוק הישראלי בבית לסין ובמרתפי הדיסטורשן של דרום תל אביב, ברק גדל עוד בבטן אמו על צלילי הרוקנ'רול והפסיכדליה, החיים הובילו אותו באופן טבעי לעסוק במוסיקה ובגיטרות חשמליות. כעת, אחרי שניגן גיטרה במגוון להקות רוק מקומיות ואף הפיק וניגן בלהקת הפעמונים, יוצא ברק בפרויקט סולו חדש בו הוא מציג ומתאר את המפגש בין הרוקנ'רול מבית הוריו לבין תהליך החזרה בתשובה בתל אביב.

ביצירתו מבקש ברק להציג נקודת מבט שונה מהמקובל במוסיקת הרוק בארץ. מצד אחד – רוקנ'רול בהשפעתו של וירטואוז הגיטרה האמריקאי ג'ימי הנדריקס,  ומהצד השני – מדבר הרבה על תהליך החזרה בתשובה ואורך חייו הדתי אורתודוקסי המשויך לחסידות חב"ד.

בשירו החדש "הכל מושלם", המתאר סיפור אהבה בין גבר לאישה, מצליח ברק בתוך קליפת אגוז של דקות ספורות לכלול את כל החוויות המוסיקליות המוטמעות בנפשו בצלילים ובמילים. את הקליפ צילם וערך שגיא נווה.

בתאריך 29 באוגוסט יחגוג ברק את השקת הסינגל במופע שיתקיים באוזןבר בתל אביב.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: