חדשות הסצנה

אום כלת'ום לנצח – עם נסרין קדרי וזיו יחזקאל

במסגרת סדרת 'מזרח מערב' המשותפת לאופרה הישראלית ולתזמורת ירושלים  מזרח מערב, בניצוחו ובניהולו המוסיקלי של תום כהן, יתקיים בתאריך 10 ביוני בבית האופרה בתל אביב המופע האחרון לעונה שהייתה מעין ועידת פסגה של ארבעת ענקי המוסיקה המצרית: אום כלת'ום, עבד אל ווהאב, פאריד אל אטראש ועבד אל חלים חאפז.

נסרין קדרי וזיו יחזקאל צילום יובל אראל

המופע הצפוי הנו מחווה לקלאסיקה המצרית של המאה הקודמת: ביצועים בעיבודים מיוחדים לשירים של אום כלת'ום, ולצד ביצועי שירים של עבד אל ווהאב, פאריד אל אטראש ועבד אל חלים חאפז.

העיבודים למופע נכתבו ברוח שמאירה את הפן הקלאסי של השירים וומתבססת על נקודת ההשקה של המוסיקה המערבית למוסיקה הערבית ועל כן המופע זכה להצלחה רבה ברחבי באירופה ובמיוחד בפסטיבל המוסיקה la folle journee בצרפת.

מהבמה עובר מסר אחד ברור מאד שנמצא שם בכל צליל ובכל רגע: נסרין קדרי, זמרת מוסלמית חילונית ולצידה זיו יחזקאל, זמר יהודי חרדי חוגגים ביחד ולחוד את השורשים המשותפים שלהם.

לנסרין קדרי, החוגגת הערב הופעה חגיגית באמפיתאטרון בקיסריה הסטוריה עשירה של ביצועי שירים לצידו של זיו יחזקאל, הנה שניים מהם.

 

 

יום א' 10.6.18 20:00

בית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ')

שד' שאול המלך 19 תל אביב

מחירי כרטיסים: 100, 120, 145

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: