חדשות הסצנה

פסטיבל סולם יעקב על שפת הכינרת

השנה יערך פסטיבל סולם יעקב ה- 42 בין התאריכים 10 עד 12 במאי, מיום ה' בשעה 16:00 עד שבת בשעה  17:00 במדשאות מלון נוף גינוסר על שפת הכינרת. 37  מופעים של מוזיקה עממית אותנטית, בעיקר מהאיים הבריטיים וארצות הברית, מוזיקת קאנטרי, פולק, רוק, אירי, סווינג, בלוגראס, בלוז, גלובל ביט, מוזיקת עולם ומגוון פעילויות פנאי לכל המשפחה. כל הפרטים.

סולם יעקב 2018

כמו כל שנה באביב, כבר 42 שנה, שחובבי מוזיקת פולק לגווניה נאספים לסופשבוע של פסטיבל "סולם יעקב" בצפון ארץ. הפסטיבל שנוסד על ידי עולים מאנגליה ובראשם מנחם ויהודית וינגרד, עשה לו שם כהפנינג מוזיקלי וחברתי, באווירה רגועה של פסטיבל אמריקאי, ומושך אליו דוברי אנגלית ויותר ויותר ישראלים. המשתתפים הם מכל הגילאים והסטטוסים: צעירים אחרי צבא, בצד משפחות באוהלים וגם אזרחים ותיקים. אופייני לראות בפסטיבל משפחות שלמות בנות כמה דורות, שמחכות לפסטיבל מדי שנה ושומרות את החדרים במלון שנה מראש.

מאז שנת 2004 הפסטיבל מתקיים במדשאות הירוקות ובחורשה של מלון נוף גינוסר על חוף הכנרת. הפסטיבל מתפרש על פני 5 מוקדים. בנוסף להופעות המוזיקה בסגנון פולק ומוזיקת עולם, מתקיימות במקום מגוון פעילויות: הרקדות בסגנון אמריקאי, סווינג ואירי והשנה גם ריקודים בסגנון ימי הביניים.

השנה הכין הזוג וינגרד שפע מופעים של: מוזיקת קאנטרי, פולק, רוק, אירי, סווינג, בלוגראס, בלוז, גלובל ביט ומוזיקת עולם.

הדגש בבחירת המופעים הוא על מוזיקה אותנטית, ובשילוב של אמנים ותיקים שחלקם ילידי ארה"ב וקנדה ואמנים צעירים שחלקם מופיעים בפעם הראשונה. האורחים מחו"ל השנה כוללים אמנים מאוקראינה (מוזיקת ימי הביניים בסגנון "משחקי הכס" ומוזיקה קלטית קצבית), להקת יוקללה מאיטליה ואמן בלוז וותיק מארה"ב.- בהמשך פירוט של כל האמנים!!

כרטיס לפסטיבל כולל כניסה ל-37 מופעים, 5 סדנאות ריקודים, 3 סדנאות תנועה לגוף ולנפש, כיתות אמן עם מוזיקאים מארצות הברית ומאיטליה ,טאי צ'י/צ'י קונג, יוגה, ג'ם סשנס בכל פינה, ג'גלינג, שחייה בבריכה ובכינרת וקמפינג חינם. במקום סדנאות למלאכת יד בתשלום, דוכני מזון, ”פאב אירי" בליל שישי בליווי מוזיקה אירית חייה, ויריד אמנויות וביגוד.

בנוסף לפסטיבל האביב, שמתקיים באופן מסורתי בחודש מאי, לפסטיבל סולם יעקב גם פורמט אינטימי של  פסטיבל חורף הנערך בין כותלי המלון בחודש דצמבר.

פסטיבל סולם יעקב ממשיך להיות מנוהל על ידי מנחם ויהודית וינגרד, מייסדי הפסטיבל, ולצדם צוות מיומן ומסור.

כל הפרטים על התכנית וקניית הכרטיסים: www.jlfestival.com 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: