חדשות הסצנה

בחזרה אל הבמה החדשה

הרשת החברתית הראשונה בישראל והגדולה ביותר ליצירה עברית חוזרת – ואיתה גם ערבי הבמה המיתולוגיים בתיאטרון תמונע. כל הפרטים.

מסוף שנות ה-90 עד אמצע העשור הראשון של המילניום, אתר ״במה חדשה״ היה בית אמיתי עבור עשרות אלפי יוצרים שכתבו עד אז למגירה.

הרעיון היה פשוט אך גאוני; עוד הרבה לפני שמארק צוקרברג הגה את פייסבוק, לפני שמייספייס היתה המקום הנכון למוסיקאים ולפני שטאמבלר אפשרה ליוצרי אמנות פלסטית להציג את עבודותיהם, כל יוצר היה יכול לפתוח דף יוצר ולשגר אליו את פרי עטו שהיה מתקבל בברכה: סיפורים קצרים, שירה, אמנות פלסטית, צילום, מוסיקה ועוד.

את היצירות היה ניתן לפרסם בשם אמיתי או תחת פסבדונים, להמשיך לשמור על וירטואליות או לצאת מן המסך ולהגיע לערבי במה המיתולוגיים, להאזין ליצירות או להופיע עמן ולפגוש את האנשים שהפכו את האתר לחגיגה של אמנות חיה ונושמת.

אל תיאטרון תמונע נהרו מדי חודש מאות אנשים בכל יום שלישי הראשון של החודש כדי לטעום את אווירת היצירה והאמנות ולייצר קשרים חדשים וחברויות, כך במשך 5 שנים.

לילך לפר-צוקרמן, מפיקת אירועים שגדלה וצמחה בחיק קהילת האתר, חלמה תקופה ארוכה להחזיר עטרה ליושנה, ולאחר עבודת הפקה מאומצת ההצלחה עומדת לדבר בפני עצמה.

אל תפספסו: 1.5.2018, יום ג׳, יוצרים וותיקים מאתר ״במה חדשה״ שכיום הם שמות מוכרים ובכירים בתעשיית האמנות והתקשורת צפויים לפקוד את תיאטרון תמונע בערב הבמה המתחדש. לצדם יופיעו יוצרים מבטיחים בתחילת דרכם. היכונו לפרץ הנוסטלגיה של האיש האדום הצועק…

הערב מתוכנן כחגיגת אומנות על כל גווניה, מתערוכה במסדרון ועד הבמה.

בין המופיעים תוכלו למצוא את הדרה לוין ארדי על הפסנתר, שמעון ראיצ'יק – הסנדאפיסט עם הכינור וענבל אשל כהנסקי המשוררת. בערב המיוחד וההיסטורי הזה, ישתתפו גם רקדניות טרייבל פיוז'ן בכוריאוגרפיה של הרקדנית מיכל מלב.

 

הזמנת כרטיסים לערב במה

חוזרים לתמונעקהילת במה חדשה

במה חדשה

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: