סיקור הופעות

השמיים של גבע

גבע אלון מציין את יציאת אלבומו העברי החדש "מחפש שמיים" במופע פריצה בבית של מארלי, השדרן והעורך המוסיקלי המיתולוגי טוני פיין קפץ כדי להביא את המראות, יש גם אלבום חדש, רפורטז'ה.

גבע אלון. צילום: טוני פיין

צהרי שישי בתל אביב, בעוד חלק מאוהבי המוסיקה עושה דרכו למועדון בארבי בדרומה של תל אביב כדי לחגוג את השקת האלבום החדש של להקת משינה, גבע אלון מחבר את הגיטרה שלו בחללה של חנות ציוד ההגברה וההאזנה "האוס אוף מארלי" בדיזנגוף סנטר, ארבעים דקות של נגינה ושירה צרופות מתוך האלבום החדש ועוד קצת, הקהל שנכח בדיזנגוף סנטר זכה להפתעה (מנהג קבוע בחנות, מופעי פריצה בהפתעה בצהרי שישי…).

על האלבום החדש אפשר לומר רק מילים טובות, אנסה לעשות זאת מקוון ומכוייל – זהו אלבומו השני של גבע אלון בשפה העברית כאומן סולו יוצר ומבצע, הנקודה החשובה ביותר מעבר לטקסטים הנוגעים באופן ישיר שנכתבו יחד עם עמיר לב, היא הנגינה האלוהית של גבע על גבי הגיטרה, הוסיפו לכך את הרצינות והדייקנות והשאיפה למצויינות שלו כאשר לקח את עצמו לספרד כדי להקליט את השירים הרחק מההמולה הימתיכונית שלנו כאשר הוא מביא עמו את החברים עמיר ג׳נגו רוסיאנו וגיטרת הבס, אסף רייז המכה בתופים ואת שלושת המוסקיטרים ספי ציזלינג בחצוצרה, יאיר סלוצקי בטרמובון ושלומי אלון בסקסופון (הם יפתיעו אתכם גם במופע של משינה…) והנה קיבלתם את המנה האיכותית שיוצר מסוגו יכול להגיש לאוזן המקומית אליה הוא פונה אחרי שכבר "עשה זאת" מעבר לים. הרווח כולו שלנו, הנה האלבום תאזינו.

מופע ההשקה הרשמי יתקיים בתאריך 15 במאי במועדון בארבי, תגיעו.

 

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: