סיקור הופעות

תמיכת גב או יד מושטת

בסוף השבוע התקיימה ועידת סאונדצ'ק 2018 בהפקת ספירלה אקא אסף בן דוד ובר זבדה באברהם הוסטל ומשכה את תשומת ליבי, דיווח על קצה הכפית.

שאול – תצרו תעיזו. צילום: יובל אראל

בשטף המופעים מהקטנים ביותר ועד הבאמת גדולים צומח כל הזמן דור חדש של מוזיקאים צעירים המבקשים לנכס לעצמם פינה של ממש בעולם הענקי והרווי הזה של מוזיקה, אלבומים והופעות.

בעקבות הצלחת הועידה שהתקיימה לראשונה לפני שנה במתחם מרכז עינב, התקיימה השנה הועידה בחללים הרבים שבמתחם אברהם הוסטל כשמהותה מתן כלים באמצעות ידע ונגישות לקישורים וקשרים לאותם אמנים צעירים ועצמאיים המבקשים לפלס את הדרך. סדרת הרצאות, פנלים ומפגשים שכיסו את רוב רובם של התחומים והנישות המשיקות לעולם המוזיקה העצמאי היוותה את הליבה של הועידה.

באופן אישי, למרות שבעצם אינני מוזיקאי אלא מי שעומד אל מול הבמות, בחרתי להאזין ולראות כמה מהמפגשים הללו, פנל שכלל סקירה קצרה של עולם ההופעות המקומי, על הדרך הנכונה לתכנן טור, התנהלות מול מועדונים, טיפים להופעה חיה, איך מקדמים הופעות בפריפריה ועוד. נאום רפטטיבי אדיר של המוזיקאי והיוצר סולנה של ג'ירפות גלעד כהנא, פנל עם מנהלי אמנים ונשות משרדי יח"צ , על החיבור בין יח"צן לאמן. הרצאות מעניינות בתחומי המיסוי, זכויות היוצרים וגולת הכותרת מפגש עם שאול מזרחי בעלי ומנהלי מועדון בארבי בתל אביב שפרש את משנתו בלשון ישירה ובועטת כשהוא מנסה להעביר את המסרים החשובים לאמנים הצעירים, תשקיעו ביצירה, תהיו מקוריים, תעיזו, אל תבלעו בבועה התל אביבית, צרו לכם קהל, אל תפחדו ממקומות גדולים ותאמינו בעצמכם.

 

הועידה בכללותה היוותה מקום מפגש נכון וישיר ליוצרים ואמנים מול פונקציות המגישות את הסיוע העוטף במסלול לקידום מוזיקלי ואמנותי וכלכלי.

רשמים מאשתקד

הנאום.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: