סיקור הופעות

העולם של עדן לדין

מופע השקת האלבום "יקום" של עדן לדין, רביעי, 22.11.2017, מועדון האיזור. הצלם מוטי קמחי מביא את המראות, רפורטז'ה.

עדן לדין. צילום: מוטי קמחי

עדן לדין, פסנתרן ומלחין החי בניו יורק, בנו של המתופף גיל לדין, הגיע לתל אביב על מנת לקיים הופעה אחת לציון השקת אלבום הבכורה – "יקום".

לחצו לרכישת האלבום בסידיביי

עדן הגיע לניו יורק לפני 9 שנים שם סיים בהצטיינות את לימודיו בניו סקול וכיום הוא מופיע עם מיטב הנגנים האמריקאים במועדוני ג'אז. בשנה האחרונה החל להופיע גם עם עומר אביטל עימו הוא מסתובב ברחבי העולם בפסטיבלים ובאולמות שונים.

לצורך המופע בתל אביב איגד עדן צוות חזק של נגנים אשר כלל את מתן צ'פניצקי – סקסופונים, יונתן אלבלק – גיטרה, טל משיח – באס, יונתן רוזן – תופים, עדן עצמו ניגן על הפסנתר ואירח אף את הזמרת חן לוי בשירה.

 

 

 

מצגת זאת דורשת JavaScript.

המופע התנהל כבסרט דוקו, עדן הוביל את הקהל בין תחנות חייו כשקטע אחד מתאר דמות היוצאת ממשחק מחשב, קטע אחר מספר על אדם עם לב חם שחי בממלכת הקרח. קטעים נוספים הביאו ריחות וצבעים של געגועים וקטע נוסף תיאר מהלך שח מבריק. המופע עצמו היה קצר יחסית והסתיים מהר אך השאיר אצל הנוכחים טעם של עוד ועוד ועוד….

בביקורת שכתב על האלבום במגזין האינטרנטי  All about Jazz תיאר המבקר המוסיקלי דן בילוובסקי במילים אלו – " זהו אלבום הלוקח את הכותרת שלו מן המילה העברית "היקום", הוא מהווה ייצוג מוחלט של הפסנתרן המצויין עדן. כולל אסופת מוסיקה מקורית, במסגרתה מצייר עדן לדין את עצמו בתוך עולמות שונים…"

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: