סיקור הופעות

שיר אורדו עפה רחוק…

מופע השקת אלבום הבכורה "קשורים" של שיר אורדו, בר גיורא החדש, חמישי, 2.11.2017, השדרן ועורך המוזיקה המיתולוגי טוני פיין הגיע כדי לראות, לשמוע ולצלם, רפורטז'ה.

שיר אורדו. צילום: טוני פיין

היא נחשפה לתודעת הציבור הרחב בגיל 13 כאשר נטלה חלק בעונתה השנייה של תוכנית הריאליטי המוסיקלית "בית ספר למוסיקה", היא לא הגיעה ככה סתם לתוכנית, את האהבה למוסיקה היא קיבלה בבית מאמה, מורה ומרצה לכינור, את לימודיה התיכוניים עשתה בתלמה ילין וכבר הספיקה לקחת חלק בתזמורת הפילהרמונית של גלנדייל בקליפורניה, לנגן עם התזמורת הסימפונית הלאומית של פראג, לשיר עם מוזיקאים ישראלים כשלמה גרוניך, מתי כספי ויהורם גאון.

שיר כבר בת 18 ועוד מעט היא תתגייס לצבא, לבטח נמצא אותה בתפקיד בתזמורת צה"ל או באחת מהלהקות הצבאיות, עד אז אפשר לומר כי מדובר בכישרון מוזיקלי נדיר במחוזותינו, לא רק שירה ונגינה אלא גם כתיבה והלחנה מצויינת.

בסוף השבוע היא חגגה את השקת אלבום הבכורה שלה, הנושא את שמו של השיר הפותח "קשורים", אלבום הכולל עשרה שירים פרי עטה, שישה בשפה העברית וארבעה באנגלית, בהפקתם של ליאור שושן ואודי תורג'מן. זהו כרטיס ביקור הכי טוב שרק אפשר להציג כאמן צעיר.

טוני פיין, מי שעסק עשרות שנים בעריכה מוסיקלית והגשת תוכניות מוסיקה ברשת ג' אומר במפורש לאחר שחווה את המופע החי שלה כי מדובר בזמרת ומוזיקאית גדולה. אני עומד לצידו בקביעה הזו, אחרי שהאזנתי "רק" לאלבום המצויין הזה.

חלק מהתמונות שטוני צילם במהלך המופע.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

 

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: