קליפים חדשים

נטלי פרץ – על סף דיכאון

ככה אחרי הצהריים אני מקבל הודעה במסנג'ר – "איך אתה עם מוזיקה מזרחית הארד קור?" אני עונה מהשרוול –  "נועל עקבי סטילטו, עונד גורמט ויוצא לרקוד" זורקים לי שם "נטלי פרץ". "בטח" אני עונה, "היא שרה עם תזמורת פירקת אלנור" (רק היום התפרסם בבלוג פוסט אחרון אודות סדרת אינדיסיטי 2017 שם התזמורת והזמרת מככבים בקניון מלחה בירושלים) "טוב, לוק אנד ליסטן", אני מקבל לינק לקליפ, שומע חצי דקה ופולט "מה, זהבה בן החדשה", הכל אינסטינקטיבית.

אבל הנה באמת במה מדובר ומהיכן הכל צמח – בתקופה שבה תעשיית המוזיקה הים תיכונית גולשת לכיוון מוסיקת פופ ורגאטון מסתבר שעדיין יש מי שנשאר נאמן למוסיקה האותנטית.

הזמרת נטלי פרץ, מרוקאית מלידה, ששמה די מוכר בסצנה המזרחית הכבדה, סבה היה מנהל להקת אירועים מרוקאית אותנטית ששמרה על פיוטים, נחשבת בין הזמרות הבודדות ביחידות בארץ שעדיין שומרת על הצביון המזרחי האותנטי ומבצעת מוסיקה מזרחית אמיתית שאוהבי הז'אנר כל כך צמאים לה.

השיר החדש נכתב והולחן בידי אופיר כהן והופק ביחד עם דן סמרא, על הקליפ שצולם במגדל יוקרה על גדות איילון אחראי יוסי פורטל, צילום, בימוי ועריכה.

ואם כבר אזכרתי את תזמורת פירקת אלנור, התזמורת ונטלי פרץ יופיעו במסגרת אירועי אינדיסיטי בתאריך 26 באוקטובר במתחם הורקנוס/ החבצלת, בירושלים, הנה איוונט, כיפאק?!!

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: