חדשות הסצנה

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-18 בירושלים

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-18 בירושלים יתקיים השנה בתאריכים 9-2 בנובמבר באולמות תיאטרון ירושלים, בית שמואל ובית הקונפדרציה, כל הפרטים, מופעים, כרטיסים.

טעימות של עוד, אלון אמנו קמפינו אצלי בבית (יובל אראל) הכי קרוב שהייתי ליד עוד, אלון אמנם אינו נוטל חלק בפסטיבל הנוכחי אולם הוא נחשב ובצדק לאחד מהטובים שבנגני ויוצרי המוזיקה עם הכלי המרתק הזה.

 

כך אפי בניה, המנהל האמנותי של הפסטיבל: "השנה נציין 18 שנים לקיומו של פסטיבל העוד, במהלכן הצגנו את מיטב המוסיקה המסורתית והחדשה של מאסטרים גדולים ונודעים, לצד הדור הבא של מוסיקאים פורצי דרך. מאז נוסד הפסטיבל הוא מושך אליו יוצרים מגוונים, המייצגים שורשים תרבותיים שונים, ובכך מוכיח עד כמה חשוב הדיאלוג הבין-תרבותי הן ליוצרים והם לקהל הנאמן שממלא את אולמות הפסטיבל מדי שנה.

הפסטיבל ה-18 ייתן דגש על חיבורים מפתיעים של מסורות מוסיקליות עתיקות עם מוסיקה עכשווית, ויציג מופעים בינלאומיים ייחודיים הממשיכים את פועלנו לחשיפת הקהל הישראלי לתרבויות שונות. כך למשל,  בשנים האחרונות פתחנו צוהר מרתק למוסיקה הקלאסית ההודית, וכהמשך לכך אנו גאים לארח השנה בהופעת בכורה יחידה בארץ את גדול נגני הסארוד בדורנו, אוסתאד' אמג'ד עלי ח'אן. בנוסף, אנו רואים חשיבות רבה בהצגת יוצרים יווניים ידועי שם,  ועל כן יינעל הפסטיבל במופע משותף ראשון בארץ של שלוש הזמרות היווניות הגדולות דימיטרה גלאני, אלני צליגופולו ויוטה נגה. כמו כן יוצגו בפסטיבל חיבורים אמנותיים מקוריים בין יוצרים שונים, הפקות מקור ייחודיות, הופעות מחווה ועוד."

 

במסגרת הפסטיבל שיתקיים בתיאטרון ירושלים, בית שמואל ובית הקונפדרציה, יעלו תריסר מופעים, מקומיים ובינלאומיים עם אמנים ומוזיקאים מגיאורגיה, יוון, טורקיה, הודו, המזרח התיכון וישראל יחדיו בפסטיבל. המידע המלא אודות המופעים ורכישת כרטיסים באתר בימות. לחצו.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: