חדשות הסצנה

לשיר את המסורת

לקראת חגי תשרי הקרבים, הזדמנות לטעימת מופעים המדגישים את הקשר בין העם היהודי והמסורת הארוכה שלו לצד מנהגים ואמונות, כל הפרטים.

עמיר ודוד, פיוטים לחגים, צילום יח"צ
עמיר ודוד, פיוטים לחגים, צילום יח"צ

אני לא באמת חובש כיפה וממולל ציציות, יותר בקטע של חיה ותן לחיות, אולם כאשר החצב פורח על כל גבעה משוחררת בפאתי העיר ובלילות כבר אפשר ללבוש ג'ינס ארוך, אני אוהב את האווירה הזו שמכרבלת את הזיכרונות והחוויות של המשפחתיות בחגים. ובחגים, זו הזדמנות לתפוס טרמפ מוסיקלי עם כמה מופעים ייחודיים שנרקמו במיוחד לתקופה הזו, אז אל תתביישו, קורטוב של יהדות לא יהפוך אתכם לסחים, נסו ותהנו, אווירת חפלה של אמת!!!

אז ישנו פרויקט במימון מכספי המכורים להימורים, מיזם התרבות והאמנות של מפעל הפיס, בשיתוף פורום מוסדות תרבות ואמנות, מתוכו מצאתי עבורכם כמה אירועים שבאמת שווים ובכלל לא עולים כסף!!!

"הללויה" – מופעי מוזיקה בבתי תפילה:

ביום שבת, 9.9.17, בשעה 22:00, בבית הכנסת המרכזי ישרון, רחוב המלך ג'ורג' 44 פינת שמואל הנגיד 30 ירושלים, יתקיים המופע "יונת רחוקים" שירת פיוטים וסליחות בהשתתפות תזמורת פירקת אלנור והפייטן ר' יהודה עובדיה-פתיה במסע אל המסורת המוזיקלית של יהודי בבל – מה נאוו עלי, יה ריבון עלם ויום השבת אין כמוהו, לצד פיוטי הסליחות בנוסח יהודי בבל – יה שמע אביוניך, אדון הסליחות, אל נורא עלילה ועוד. המופע יתקיים במעמד האלוף (במיל) עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס. הכניסה חופשית, בהרשמה מראש בטלפון: 09-9619125 (אבל מכבדים את מנהגי המקום – עזרת גברים ועזרת נשים).

 

ביום ב', 11.9.17, בשעה 20:00, בבית הכנסת הגדול, רחוב אלנבי 110 תל-אביב, יתקיים מופע פיוטים לשנה החדשה בהשתתפות  התזמורת האנדלוסית מעלות תרשיחא שתארח את הזמרים והפייטנים שי צברי וליאור אלמליח בערב של פיוטי סליחות, בהשתתפות חזן בית הכנסת הגדול צבי גרינהיים. שי צברי ישיר פיוטים מלחניו שלו וכמה מהקלאסיקות הגדולות של עולם הפיוט. יישאו דברים הרב יצחק בר זאב, רב בית הכנסת הגדול ומר עמרי לוטן, מנכ"ל מפעל הפיס. הכניסה חופשית, בהרשמה מראש בטלפון: 09-9619125 (אבל מכבדים את מנהגי המקום – עזרת גברים ועזרת נשים).

 

פייטנים באמפי

ובתוך כך, בתאריך  27.9.17 יום רביעי בשעה 21:00 באמפי שוני יתקיים מופע סליחות משותף וחד פעמי של הזמרים דוד ד'אור ועמיר בניון. מדובר שיתוף פעולה חדש, מקורי וראשון מסוגו בין שני זמרי נשמה ענקיים ופנומנאליים. בניון וד'אור במפגש מוסיקלי נדיר, בסימן הסליחות, הלא הן התפילות המיוחדות, הנאמרות בבית הכנסת בימי החול בחודש אלול ובעשרת הימים הראשונים של חודש תשרי. בניון וד'אור הפיקו את המופע מוסיקלית, בשיתוף עם אודי תורג'מן. ביחד, הם יבצעו פיוטים וניגונים באווירה יהודית, לצד שיריהם האהובים : עומד בשער, ניצחת איתי הכל, קול מהשמיים, פתח ליבך, אבינו מלכנו, עננו, אל נורא עלילה, אדיר ונאור , אדון הסליחות ועוד.

המופע בתשלום, לחצו לרכישת כרטיסים

 

טעימה מהמופע של דאור לקראת חגי תשרי לפני שנתיים

 

עמיר בניון במופע המוקדש לשירת הים, חג פסח..

שי צברי עם תפילה מהלב והנשמה

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: