סיקור הופעות

לוקץ עולה על הגל

הראפר איתי לוקץ' חוגג את השקת אלבומו  החדש ״גל גדות״ עם חברים ואורחים במועדון בסקולה בתל אביב. חמישי, 27/07/17. כתבנו טל קמפליס חווה את המופע ומדווח.

לוקץ' והחבר'ה. צילום: אלעד ברנגה

ניסתם פעם להזמין את חברה שלכם להופעה של לוקץ׳? מפחיד, מלחיץ, קצת מסוכן אבל איכשהו השילוב של הכל התחבר לי טוב בראש. ובאמת כך היה אחרי שקיבלתי את ההזמנה הלכנו למועדון בבסקולה ברחוב הרכבת בתל אביב, אני מאוד אוהב את המקום הזה, אינטימי, אוכל מצויין וסאונד לפנים. אם אני משקר אני מזמין את כל מי שיקרא את הסקירה לסלט קינואה..

אותו קהל – אותם פרצופים בכל הופעה של ההיפ הופ הישראלי, ראיתי אותם אצל שקל, טונה, נצ׳י, פלד, גיא מר, כהן@מושון, סויסה וזה לא נגמר. לפני שמתחילים אני חייב להגיד על הקהל הזה משהו בזכות זה כיף לי נורא לדבר עם אנשים מהקהל כל מופע מחדש.

לראות את התמיכה שלהם בכל אומן חדש או ותיק בתחום זה לא מובן מאליו, מגיעים לייצג בכל הופעה עם החולצות והכובעים של האומנים, קונים את האלבומים, והם הסיבה לכך שההיפ הופ הישראלי נמצא בתאוצה אדירה.

את ההופעה פתח צעיר בשם ״שחק״, עם שני שירים חדשים, מלווה בבחור נוסף בשם צח בקול שני, שידעו שאת התמיכה הם יקבלו מהקהל של לוקץ׳, לשחק יש הופעה במועדון הלבונטין ב12/08/17.

לאחר מכן עלה הרכב היפ-הופ עולה בימים אלו שבא לשלב בשירים את סגנון הטראפ, ״חולון אימפריה״, הקהל אוהב אותם, הם מתחברים לווייב, זה עובד.

לב אחד ענק. צילום: אלעד ברנגה

ואז הוא עולה, המלך של הקראק, הגדול מכולם, לוקץ׳, מלווה בדיג׳יי שהפיק את האלבום החדש, אורי שוחט הענק. מי שלא שמע את הקהל צועק את השירים של לוקץ׳ לא שמע קהל צועק לכולם

כל שיר מכל אלבום הם ידעו בעל פה, בין כל שירי האלבום החדשים שר לוקץ׳ גם את הלהיטים הכי גדולים שלו, ״אצלנו בשכונה״, ״אייל שני״ וכמובן.. ״אותך עושה לי את זה״

ואז לוקץ׳ התחיל באירוחים זה אחר זה, שבסוף אני אגיד למה זה היה מיוחד.

ראשונים עלו לבמה תירס סקסואל, אוי הצמד הזה יכול לשגע אנשים בהומור החריף שלהם בחיוך מרגיע, ביחד עם לוקץ שרו את ״המלך של הקראק״ והציגו את תכניות הצמד לעתיד.

לאחר מכן עלה הצמד המוביל בז׳אנר – ״קפה שחור חזק״, מה שהשניים האלה עושים לבמה, לקהל, אנרגיה שקשה לתאר אותה, קפה שחור חזק שרו את הסינגל החדש מהאלבום שבדרך, ״שחקן״.

לאחר מכן עלו Gcg שאורחו באלבום החדש ושרו זאת בהופעה ביחד עם שיתופי פעולה ישנים עם לוקץ׳.

כשGcg יורדים מהבמה עולה צמד חדש שבאמת אני בטוח שאם הם ימשיכו לשרוף ככה את הבמה, הם יגיעו רחוק שחר סטול וצוקוש, טקסטים של ראפ אמיתי, כאב, מצוקה, עצבים!.

ואז מגיע השורד לבמה, שגיא ביטבוקס, המככב בימים אלו בתכנית הריאליטי ״הישרדות״, ונשאלת השאלה ״למה??״

בן אדם יש לך את פאקינג אורי שוחט על הסט מה אתה צריך בן אדם שיעשה לך ביט מקולות מהפה??

יש לזה תשובה אחת, פריסטייל

מכירים מישהו יותר טוב מלוקץ׳ בפריסטייל? אני חשבתי שאורטגה אבל אחרי הקטע הראשון ששגיא ולוקץ׳ נתנו על הבמה, דעתי השתנתה. אבל אז עלה לבמה מישהו שחשב שהוא יותר טוב מלוקץ׳ בפריסטייל, טל מתירס סקסואל וביחד ערכו באטל ראפ על ביט ביטבוקס של שגיא, איך נאמר בעדינות, זה כאב לו…

אחרון חביב עולה סויסה, הקהל מת עליו אין לי מילה אחרת, איך שהוא עלה לבמה כל הבסקולה בצעקות ״סויסה – סויסה״, לוקץ׳ וסויסה שרו שירים מהעבר שלהם ביחד וגם מהאלבום החדש ״גל גדות״ בו יש לשניים שני סינגלים ביחד.

הבטחתי להסביר בסוף למה האירוחים היו מיוחדים, והסיבה לזה נראתה כל ההופעה – כל אורח שעלה על הבמה, נחשף לקהל רק ורק בזכות התמיכה של לוקץ׳, יחסי ציבור, קשרים, כסף, אהבה, הכל לוקץ׳.

זאת הסיבה שסוויסה עלה אחרון לבמה, לוקץ׳ זיהה אותו מהסינגל הראשון וגרם לו לפרוץ אל מול אותו קהל שתומך בכל פעם מחדש.

לוקץ', שרף ת'מועדון. צילום: אלעד ברנגה

תשמעו, יש שיאמרו שהדמות של לוקץ׳ מאוד קומית מאחורי כל השירים, אבל אחרי אתמול שראיתי את היחסים בינו לבין הקהל, בינו לבין האורחים על הבמה, אני יכול להגיד שכך האמן הזה שנקרא ״לוקץ׳״ זה לב אחד ענק!

כיף לראות שיש אומנים עם לב כזה ולא חושבים רק על אינטרסים של עצמם.

ממליץ לכולם להוריד את האלבום החדש של לוקץ׳ ״גל גדות״, הוא בחינם, ומי שרוצה חוויה מטורפת לאוזניים ולעיניים, שיימהר לרכוש לעצמו כרטיס להופעות הקרובות של לוקץ׳ כי הכרטיסים עפים!

וכן.. קחו אתכם את החברה, זה שילוב מגניב חח

 

וידאו

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: