חדשות הסצנה

הרקדת ההמונים של האחים הכימיקליים

אלפי צעירים פיזזו עצמם עד אובדן חושים אל מול המעטפת הכוללת תצוגת אורות, מיצגי וי ארט מדהימים ומקצבים הנוצרים מסינטוז במכונות אלקטרוניות מאחורי הביתן הגדול של גני התערוכה בתל אביב, לפני עשרים שנה המשטרה הייתה מפזרת את החגיגה והחבר'ה שעל הבמה היו נלקחים לחקירה…רפורטז'ת צילום של גיא פריבס.

מתמכרים לביפיאמ...צילום: גיא פריבס
מתמכרים לביפיאמ…צילום: גיא פריבס

אכן חגיגה רצינית הרים האמרגן שוקי וייס במוצאי שבת כדי לציין את סיומו האמתי של הקיץ הישראלי לשנת 2016, כאשר צלילי מופעי הפארק נדמו ותעשיית המוסיקה המקומית מתכנסת אל תוך המועדונים והיכלי העיריות למיניהן דאג המפיק הישראלי לערוך את מסיבת החצר שכאמור לא הייתה מתקבלת כל כך בשמחה בעין השלטונות שעד לפני עשרים שנה ראו בתופעה הזו של הרקדות המוניות לפי צלילים אלקטרונים רעה חולה שיש למגר.

הפעם המשטרה רק אבטחה את הקרחנה. צילום: גיא פריבס
הפעם המשטרה רק אבטחה את הקרחנה. צילום: גיא פריבס

הצמד הבריטי הקרוי "האחים הכימיקליים" מביא לישראל את בשורת מסיבות הרייב מחדש לאחר שסצנת הטרנס הישראלית נאלצת להתחפר ולהתחבא בפרדסים וקרחות יער רחוקות מהעין.

הלייזר הוא המתופף החדש. כימיקלים בתערוכה. צילום: גיא פריבס
הלייזר הוא המתופף החדש. כימיקלים בתערוכה. צילום: גיא פריבס

תצוגת תכלית הכוללת הפעלת לייזרים לצד מסכי ענק המציגים הדמיות פסיכדליה אדירות הנזרקות לחלל החצר האחורית של גני התערוכה מבשלים את מוחם של קהל האלפים המניע גופו על פי הבי פי אמ הבלתי פוסק שיוצרות מכונות הסינטוז כאילו ואין מחר, סימפולים מחומרים מוכרים משולבים במקצבים ושלל האפקטים יוצרים מתח ודרמה העולה לשיא אחר שיא עד כדי הצדקת הסלוגן האלמותי – God is a DJ.

איש באמונתו יחיה, הרקדה. צילום: גיא פריבס
איש באמונתו יחיה, הרקדה. צילום: גיא פריבס

אני עדיין זוכר שאת תקלוטי הראשונים כיוונתי ללהיטי חמישיית ג'קסון כאשר הוי-ארט היחידי שהתנוסס באולם הגדול של מרכז ביכורי העתים בשנות השבעים היו השלטים שאסרו על עישון או שתיית אלכוהול בתחומי האולם…הזמנים משתנים.

צלמנו גיא פריבס דאג להנציח את הרגעים המהפנטים של מסיבת הריקודים הגדולה…

וידאו Go Live של אמיר שרצר שדאג בזמן אמיתי להעביר את המראות והקולות לשאר האומה. תתענגו..

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: