פס קול שבועי

פס קול שבועי 07.08.2016

סופשבוע, אמצע שבוע, העיתוי לא תמיד חשוב, העיקר הוא שנאספו מספיק חומרים חדשים משלל השירים, הקליפים והאלבומים המציפים את הסצנה מידי יום ביומו, אלו הטובים שבהם נכללים כאן וכעת.

ככה לא מתייחסים לדיסקים. צילום: יובל אראל
ככה לא מתייחסים לדיסקים. צילום: יובל אראל

אסופת קליפים, שירים ואלבומים לצד תאריכי הופעות השקה הם הקו המנחה את הפוסט הזה מידי שבוע, נראה לי כי לא תתאכזבו גם הפעם, רק דברים טובים ואיכותיים. האזינו.

 

Totemo – Kick

רותם אור, אקא Totemo, משחררת וידאו קליפ חדש מתוך האלבום הצפוי, הפעם היא לוקחת את חבריה להרכב המוסיקלי, דן קרפמן ורן יעקובוביץ להתאבק בעדינות במבנה תעשייתי נטוש, מנסים לטשטש מחד ולסמן מאידך את הגבולות בין העדינות הדיגיטלית המהודקת של שיריה לבין הסביבה האורבנית האפורה והמלוכלכת בה הם חיים, צריך לזכור כי שיר זה כשאר שירי האלבום החדש נכתבו והולחנו בעת שרותם נלחמה בעקשנות במחלת הסרטן. בתאריך 19 לאוגוסט Totemo  יחגגו את השקת האלבום במופע חגיגי במועדון בסקולה בתל אביב.

 

יש לכם כבר עותק?

 

Razor Honey & DJ Nimsh- Rooftops

רזור האני היא מן הסתם רומי חנוך, הבת של שלום, לשעבר הסולנית בלהקת Bar Vaze , נימש הוא נמרוד גולדפארב שפרט לכך שיצר את הביטים לשיר החדש הוא מסתובב עם טיפוסים כמו חברי להקת המפשעות או החברים של זוהרה נידם, שמות שידברו אליכם רק אם אתם נוהגים לשוטט בין הבוקסה לרוטשילד 12…מכל מקום מעניין אם אבא שלום יזמין את רומי לחמם במופע ההשקה לאלבומו החדש פלוס האיחוד של תמוז…

 

אלדד ציטרין – האם שמעת

אחרי שלל פרויקטים מוסיקלים בהם נטל חלק, האחרון מביניהם בהפקת האלבום Last of songs לצידה של אירית דקל, עובד בימים אלו אלדד ציטרין, מוסיקאי, מלחין מפיק וזמר על אלבום אישי שלו בהפקתו של ניר מימון, כעת הוא משחרר את השיר הראשון מתוכו מלווה בוידאו קליפ המתעד את אלדד מנגן לבדו בשלל כלי הנגינה באולפן. בתאריך 10 באוגוסט הוא יופיע ב"תיבה" – אולם מופעים אינטימי וייחודי עם תנאי סאונד מופלאים המצוי בקומת החניון בשדרות ירושלים 19 (חצרות יפו).

 

מישה סוחינין – אותו דבר

מישה סוחינין, אשר נחשף לציבור הרחב בעקבות תוכנית הריאליטי המוזיקלית The Voice  משיק כעת את הסינגל השלישי מתוך אלבום הבכורה שייצא בקרוב. מישה כתב והלחין טקסט החודר דרך שכבות העור היישר לתובנה ומצפה אותו במלודיה קצבית המבקשת אף היא לחדור פנימה מעבר לאפרכסות האוזניים לתודעה, אותו דבר הוא שיר מחאה מסויים. בסוף החודש, ליתר דיוק בתאריך 29 לאוגוסט יחגוג מישה את השקת אלבום הבכורה במופע חגיגי בתאטרון תמונע.

 

דיקלה – אל תלך

הסינגל השני מתוך אלבומה הצפוי של הזמרת והיוצרת דיקלה דורי, האמור לצאת לחנויות המוסיקה בתאריך 1 לספטמבר וילווה בסבב הופעות השקה במהלך דצמבר השנה. גם שיר זה שמילותיו נכתבו בידי דיקלה והולחן בידי דיקלה יחדיו עם יפתח שחף האחראי גם על העיבוד וההפקה המוסיקלית לצידם של רוני בראון וגיל פלדמן, משמר את הקו המוסיקלי האופייני לדיקלה ומזוהה במיוחד בצבע קולה, המוטיבים הערביים בשירתה ובנושאים אודותיהם היא כותבת, הפעם מוסיפים המקצב המרקיד לצד העושר ההפקתי אווירה שמחה בניגוד לעצבות הרומנטית המלווה את פזמוניה, מעלה חיוך ומבקש להתנגן שוב ושוב. אל תלך, אל תלכי.

 

רועי פרייליך והמתוקים רצח – תן

רוקנ'רול בעברית זה פשוט דינמיט (צ. מגירה), כי רועי פרייליך, מי שהוביל בעבר את להקת "נערות ריינס" ובשנים וכיום הוא פועל עם "המתוקים רצח" המלווים אותו בפרויקטי הסולו שלו, כאן ושם בדגש על שימוש בשפה העברית, משחרר כעת סינגל חדש העונה לשם "תן" ובו הוא משתף פעולה עם חבריו מההרכב "Cut Out Club" המצרפים את קולותיהם לשירות, רועי הוא מהדמויות המשקיעות חזק מעצמן באמנות בכלל והבלוג מצפה בכיליון אוזניים למופע ההשקה לאלבום החדש…

 

אדם זיו – דגים

אדם הוא בכלל מנכ"ל של עסק לייצור ומכירת גלידה, תחת הטייטל "בוזה" בצפון הארץ, בחודש האחרון הוא השתדך לעסק לאפיית מיני מאפה של אור אוחנה "לחמים" וכך נולד העסק המוכר לתל אביבים גלידה צוננת בתוך מאפה חם. אבל לא זה העניין, אדם הוא בכלל טיפוס פואטי ועומד בפני השקת אלבום בכורה שאת עשרת שיריו כתב והלחין כאשר ירמי קפלן נרתם לפרויקט כמפיק מוסיקלי, מן הסתם כשאתה מגיש גלידה בעוגה זו לא חוכמה שמוסיקאים כאדם בן עזרא, טל אברהם וניר גבע נוטלים חלק בהקלטות, כעת משחרר אדם את השיר "דגים" עליו לא הרחיב מעבר לאמירה – תאזינו. תודה.

 

גילן שחף – אמצע הלילה

ממש מיוזיקלס, כך עברה חלפה מחשבה בראשי עת האזנתי לראשונה לסינגל החדש של גילן שחף, יוצא תוכנית הריאליטי The Voice בעונתה הראשונה המוכר כחבר בהרכב האקפלה "Voca People", גילן העומד כעת להשיק את אלבום הבכורה, רתם את לני בן בשט ואיתמר גרוס לטפל בהפקה המוסיקלית, התוצאה עד עתה (שלושה סינגלים שכבר שוחררו) פשוט מצוינת, גרוב נעים וטקסטים בריאים. הנרטיב של אמצע הלילה נכתב בידי גילן יחד עם תומר ממיה והולחן בידי אילן מיסטצ'קין, תענוג לאזניים.

 

איתי תעסה – נעוף

לימודי הכתיבה והלחנה שעבר איתי תעסה בביה"ס למוסיקה רימון לפני מספר שנים באותו מחזור בו למד שחף גילן, לא עמדו לו עת התמודד בתוכנית הריאליטי המוסיקלית The Voice , עובדה זו לא הפריעה לאיתי להמשיך ולעסוק במוזיקה כיוצר, תמלילן, מלחין ומבצע המופיע מעת לעת בכל אותם ברים תל אביבים קטנים הנותנים במה לשעה קלה בערב ליוצרים צעירים. כעת החליט איתי לשחרר להאזנה שיר שכתב, הלחין ושר בהפקתו המוסיקלית של גל פדה. התוצאה מדברת בעד עצמה.

 

איתי שיטרית ואיטן סלומון – Tetish

הצמדTetish   הנו פרויקט מוסיקלי משותף של היוצרים איתי שטרית ואיטן סלומון שנולד בעקבות עבודה משותפת על פרויקטים מוסיקלים אחרים והשניים גילו את הצורך והיכולת לשתף פעולה, הם צרפו את ניר שלמה, נעם שחם ודניאל עצטה כהרכב נגנים המלווה וכיוונו עצמם אל מעבר לים, הן בסגנון המוסיקלי והן באספקט השיווקי אמנותי. עם יציאתו של אלבום הבכורה הם משלבים עצמם בסבב הופעות בפסטיבלים ומועדונים באנגליה אך יספיקו לחזור ארצה בזמן כדי לחגוג את השקת האלבום בתאריך 23 לאוגוסט במועדון בסקולה.

 

נעמה הכהן – נעמה הכהן (אלבום בכורה)

נעמה הכהן היא אחת היוצרות המסקרנות שפועלות בסצנת האינדי המקומית, שיריה, שחלקם כבר נחשפו כאן בבלוג, נכתבו מתוך חוויה אישית של חזרה בשאלה לצד יציאה מהארון, תהליך ארוך ומאתגר שכלל חיפוש אחר מקום לצד בית בעולם חדש אותו גילתה. שיריה ממחישים את המורכבות בחיים מרובי זהויות שונות זו לצד זו. את אלבומה הטרי, שהפיק מוסיקלית מורפלקסיס, תשיק נעמה במופע חגיגי שיתקיים בתאריך 10 באוגוסט בבית היוצר בנמל תל אביב.

 

שרה – בית האופרה

זהו אלבומה השלישי של הזמרת היוצרת שרה סיני שהחלה את דרכה המוסיקלית לפי עשור לצידו של דן תורן אשר הפיק את אלבום הבכורה שלה "חבק, יהיה משהו", כעת חוזרת שרה עם אלבום חדש, הפעם בהפקה משותפת עם שיקו פלדמן הכולל חמישה שירים אותם כתב אחיה רוני סיני ושרה הלחינה לצד שיר שכתב למענה גלעד כהנא ושיר שכתב למענה אורן ברזילי. שרה תחגוג את השקת האלבום במופע שיתקיים בתאריך 20 לספטמבר במועדון האזור.

 

D.R.Y. – Spring Comes

ד.ר.י. או בעברית אל תחזור על עצמך, הם דמיטרי פולקוב, רן נחמיאס ואיתי סנדובסקי. את עבודתם היוצאת דופן חוויתי לראשונה במועדון המזקקה בירושלים, מופע שהוקלט בזמנו והושק כאלבום חי. עתה משחררים דימטרי וחבריו את אלבום האולפן המלא הכולל שמונה קטעים המיטיבים להכיל את המוסיקה הניזונה מהשפעות וסגנונות דוגמת השמאנים הפרמיטיביים בין השבטים ברחבי העולם, המוזיקה התעשייתית אקא גרמניה וסביבותיה עד השפעות של מוזיקה ימתיכונית מאידך לצד צבעי זרחן של פאנק בן זמננו. בניגוד לשמם הם מתאפיינים ברפטטיביות הגונה ביותר ביצירה, תתארגנו ותאזינו…

 

טל אורן – לולאה

כמעט שלוש שנים מאז השקת אלבום הבכורה "לא הספיקה השמש" של טל אורן, זמרת יוצרת המגיעה על הכרך הגדול מבאר שבע, אלבום שפרץ עבורה את הדרך לתודעה בסצנת האינדי המקומית, חוזרת טל אורן עם אלבום חדש, הפעם במתכונת אי.פי. "לולאה" מכיל חמישה שירים אותם כתבה, הלחינה ומבצעת טל יחד עם הרכב מלווה הכולל את שלומי מנצור, ורן יעקובוביץ ובשירות שנתרמו בידי גדי רונן ונעם סדן. האלבום החדש ויצירתה של טל אורן בכלל הנם מסוג הדברים שבעבורם שווה לכתת את הרגליים בסצנת האינדי, בבחינת לגלות את הפרחים המעודנים והיפים שצומחים באדמות הטרשים, חוויה.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: