חדשות הסצנה

כולנו חיים בצוללת צהובה

המוסד הירושלמי הוותיק והמוערך חוגג 25 שנים של פעילות תרבותית-מוזיקלית. עם שורת מופעי מקור, אירועי חוצות, אמנים גדולים ואהובים ושיתופי פעולה חד פעמיים, במקומות המיוחדים ביותר ברחבי ירושלים בחודשי הקיץ. כל הפרטים.

צוללת צהובה. לוגו
צוללת צהובה. לוגו

הצוללת הצהובה – המקום למוזיקה, הוא אחד ממרכזי התרבות החשובים והאהובים, בירושלים בפרט ובארץ בכלל. הצוללת היא בית ובמה להופעות חיות, אולפן הקלטות, מקום לחזרות, בית ספר מתקדם לסאונד, חממה ובית גידול ללהקות צעירות, יזמית ומפיקת תוכן של סדרות מופעים, פרויקטים שנתיים ואירועים ארציים נחשבים (דוגמת אירועי החשיפה הבינלאומית), וקצרה היריעה מלהכיל את רשימת הפרויקטים שהפיקה או שותפה בהם.

לרגל חגיגות 25 שנות קיומה תלבש הצוללת חג, ותצא במהלך הקיץ מתוך כתליה לפגוש את הקהל בשלל מתחמי חוץ מיוחדים ברחבי ירושלים, עם עשרות מופעים, הפקות מקור, מפגשים ואירועים מיוחדים באצירתה והפקתה. האירועים יתקיימו בשיתוף אגף תרבות ואמנויות בעיריית ירושלים והקרן לירושלים, החוגגת השנה בעצמה 50 שנים להיווסדה.

מי בפריסקופ?

אסף אבידן, שלומי שבן וג'יין בורדו, יוני רכטר ולא סטנדרטים, עלמה זהר, אהרון רזאל, ירמי קפלן, חמי רודנר, ערן צור ויהלי סובול בפרויקט ההרכבים ועוד…

מה בפקודת המבצע?

1-30.6 סיבוב הופעות עם הסָאבּמוֹבּיל: רכב אספנות מסוג טרנספורטר, אשר עוצב כצוללת שיצאה מן המצולות, יתגלגל בשכונות הירושלמיות (גוננים-קטמון, מוסררה, טיילת ארמון הנציב, רמות, גילה, נווה יעקב, קריית משה, נחלאות, בית הכרם, גנים וקריית יובל), לחגיגת רחוב צבעונית של תרבות, אמנות והופעות של מוזיקאים אהובים. בהשתתפות: עלמה זהר, מארש דונדורמה, אהרון רזאל, לייזר לויד, ארז לב ארי, רואי וגלעד (שוטי הנבואה), The Betty Bears,  הדבורים {אבן ירושלמית} במחווה לכוורת, האחיות לוז, אלון עדר ולהקה, ארז סימון במחווה לזמר המזרחי, ויחד עם שותפים ממוסדות תרבות ירושלמים ותיקים לתיאטרון ולמוזיקה ואמנות רב תחומית: ביה"ס מוסררה, מאמא טרסה, תיאטרון קומקום, ביה"ס לתיאטרון חזותי (חלק מהמופעים יתקיימו בשיתוף פסטיבל ישראל). הסאבמוביל יפעל במתכונת של מופעי פריצה, וההופעות יתפרסמו בהפתעה, מעכשיו לעכשיו ומפה לאוזן. מומלץ לעקוב אחר העדכונים בפייסבוק ובאתר הצוללת.

פרויקט ההרכבים על כתפי ענקים: דור מוזיקאים חדש במפגש ייחודי עם הרוקיסטים הגדולים של המוזיקה הישראלית.

בפרויקט ההרכבים הצעירים, אחד המיזמים המרכזיים ביותר של הצוללת במהלך שנות פעילותה, נבחרים מדי שנה מספר הרכבים צעירים של מוזיקאים מתחת לגיל 18 אשר מקבלים ליווי מקצועי מלא לניהול קריירה מוזיקלית: מפיק מוזיקלי צמוד, חזרות שבועיות, הופעות בצוללת וברחבי העיר, הקלטת שירים ועבודה צמודה עם אנשי מקצוע מתחומים שונים. הדג נחש, מרסדס בנד ותמר אייזנמן הם רק חלק מהאמנים שצמחו מפרויקט ההרכבים. ההרכבים הפועלים בפרויקט זה כיום חברו לכמה אמנים ישראלים גדולים ואהובים, איתם יעבדו לקראת הופעה משותפת במסגרת חגיגות ה-25:

9.6.16 Fierra  עם ערן צור ו-  Crazy Uncle עם ירמי קפלן (ערב נוער בצוללת צהובה), Sunskrit עם חמי רודנר  ו- Asafsuf  עם יהלי סובול

*המופעים בשיתוף המון ווליום ומפעל הפיס.

יומיים של מופעי חוצות במגדל דוד: מופעי מקור, מפגשים בין אמנים ותיקים ואהובים לחדשים ומבטיחים ומופעים מרכזיים, בתפאורה המיוחדת והקסומה של מגדל דוד:

13.7.16 אסף אבידן – האמן הבינלאומי המצליח חוזר לביתו הירושלמי ומגיע להופעה נדירה בארץ במסגרת חגיגות הצוללת, במגדל דוד בירושלים.  ההכנסות מהמופע יוקדשו במלואן לשיתוף פעולה נרחב בין תלמידי מגמת המוזיקה של הצוללת עם מחלקת המטולוגיה-אונקולוגיה ילדים בהדסה עין כרם.

14.7.16 יוני רכטר ופרויקט לא סטנדרטים – יוני רכטר ואנסמבל נגני ג'אז מובילים: עפרי נחמיה, יוראי אורון, תומר בר- שגם עיבד והפיק את המפגש , שלישיית כלי מיתר ואורח מיוחד: אלי דג'יברי.

במסגרת המפגש  – יצירות ג'אז מקוריות במקצבים מגוונים ובעיבודים מוסיקליים אקלקטיים תופסות מקום לצד עיבודים מחודשים ומרתקים ליצירות המוכרות והאהובות של רכטר.

מופע פתיחה מיוחד של אבי ליבוביץ' יחד עם מיטב הכישרונות הצעירים מעולם הג'אז הירושלמי: האקדמיה למוזיקה, ביה"ס לאומנויות ומגמת הצוללת.

חגיגה על הגג:

21.7.16 חגיגות 25 השנים לצוללת יגיעו לסופן ולשיאן בערב מטורף על גג קניון הדר שבשכונת תלפיות.  הערב יתחיל עם מחווה להופעתם האחרונה בהחלט של הביטלס (איתם מזוהה צוללת צהובה) , על גג חברת התקליטים שלהם  APPLE ב-1969. המג'יקל מיסטרי טור יופיעו על גג בניין הקרן לירושלים, 'חברת התקליטים' של הצוללת הצהובה במופע מחווה שמח וצבעוני לביטלס.

המופע ישודר ויוקרן בשידור חי על גג קניון הדר. בנוסף יופיעו על גג הקניון באותו ערב: מרסדס בנד, ג'יין בורדו שיארחו את שלומי שבן והפתעות נוספות.

הצוללת בפייסבוק

25 שנים לצוללת

25 שנים לצוללת

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: