סיקור הופעות

השואו של האקדמיה

הרשמים מועידת המוסיקה בבית הספר למוסיקה בקריה האקדמית אונו, פנלים, הצהרות והופעות, שלישי ורביעי, 19-20.04.2016, נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

לוסיל קרו, רייבל סאן וגל דה פז. צילום: יובל אראל
לוסיל קרו, רייבל סאן וגל דה פז. צילום: יובל אראל

מחיאות כפיים חזקות לגורם השלישי בסצנת המוסיקה בישראל, אחרי החשיפה הבינלאומית מבית הצוללת הצהובה ומשרד החוץ מצד אחד ו- Tune in Tel Aviv – מצד שני, המרים את הכפפה בדרך אל קו המטרה – ייצוג מדינת ישראל בעולם באמצעות שליחתם של הרכבי מוסיקה עכשוויים לפסטיבלים, אולמות ומופעים מעבר לים. ועידת המוסיקה הבינלאומית OMC במכללת אונו או בקצרה ועידת המוסיקה אונו, הנה  מיזם משותף של קבוצת זאפה עם הקריה האקדמית אונו, עיריית קריית אונו ומועצה מקומית גני תקווה.

יאיר ניצני ויוריק בן דוד, החיים שלכם תותים. צילום: יובל אראל
יאיר ניצני ויוריק בן דוד, החיים שלכם תותים. צילום: יובל אראל

במסגרת הועידה בת היומיים התקיימו פנלים ורבי שיח בתחומים שונים הנוגעים לתעשיית המוסיקה בארץ בהשתתפות אורחים בכירים מתעשיית המוזיקה הבינלאומית, אנשי מפתח מתעשיית המוזיקה הישראלית, אמנים ושרים בממשלה, ביניהם: השר משה כחלון,  סיימון קלרקסון (WME סוכנות וויליאם מוריס), מארק בונה (נציג פסטיבל  Sziget ), קלאודיו טרוטה (Barley Arts Promotion), טמירה ירדני, אביב גפן, נדב רביד, שוקי וייס, מנכ"ל משרד התרבות יוסי שרעבי, עמית דובדבני (אינפקטד מאשרום), יאיר ניצני, חנן יובל, יוסי גיספן, קובי פרחי (אורפנד לנד), סקאזי, ועוד..

צברי ותלמודי, גרוב כנעני מקראי. צילום: יובל אראל
צברי ותלמודי, גרוב כנעני מקראי. צילום: יובל אראל

בשטח שבין בסיס קליטה ומיון של צה"ל לשורות האחרונות בשיכוני קיראון המתעוררת ניצבים מבני האקדמיה של קרית אונו שאמצה לחיקה את מכללת הד המיתולוגית ששכנה בכמה מרתפים ברחוב י.ל.פרץ בדרומה של תל אביב והפכה אותה לחלק בלתי נפרד מהמגמות הכוללות תואר ראשון בתחום המוסיקה.

גרדן סיטיט מובמנט, מהעתיד אל ההווה. צילום: יובל אראל
גרדן סיטי מובמנט, מהעתיד אל ההווה. צילום: יובל אראל

השבוע שימשו המבנים וכרי הדשא שביניהם לקיומה של הועידה, אמנים, מוזיקאים, מפיקים, תקליטנים, מנהלי אמנים, אנשי חברות המוסיקה, לייבלים, מו"לים, סוכני בוקינג, בעלי מועדונים לצד סטודנטים של המכללה ופרומוטרים מחו"ל אכלסו את הועידה ונטלו חלק בפנלים השונים שנגעו בין היתר בנושאים דוגמת זכויות יוצרים והמורכבות התגמולית וחלוקתה, הדרכים לקידום אמנים מתחילים, האמן והתעשייה, דרכו של המוסיקאי המתחיל, האמן כעסק עצמאי, הפריצה לחו"ל, ההפקה והקשר בין גופי אכיפה השונים, אפילו הצהרה נסחטה מפיו של שר האוצר ח"כ משה כחלון כי תקציבי האמנות, התרבות והמוסיקה בכללם יוגדלו גם בשנה הקרובה (אם הממשלה תחזיק מעמד…).

צליל דנין, אלקטרו תימנית. צילום: יובל אראל
צליל דנין, אלקטרו תימנית. צילום: יובל אראל

את סופו של כל יום, חלקו סדרת הופעות בסגנון שואו קייס במדשאת חצר האקדמיה אל מול המשתתפים בועידה והנציגים מחו"ל של הפסטיבל האירופאי הענק Sziget באווירה נונשלאנטית לצד בר אלכוהול, שמשיות ורוח נעימה המגיעה ממישור החוף, ביום שלישי הופיעו ההרכבים שכללו את רוסו וויינברג, האחיות לוז, אוזו בזוקה, הילה רוח, שי צברי ונבחרת הגרוב של המזרח התיכון ומונק – מן אף נורת' קאנטרי, וביום רביעי הופיעו ההרכבים שכללו את שרי ורנו, ווגן פריינדלי, מיור, צליל, גרדן סיטי מובמנט ואת החותמת הכי גרובית מרקידה וקפיצה העניקו חברי ההרכב לוסיל קרו. כל האמנים התחרו על תשומת ליבם של הפרומוטרים בסטים בני ארבע שירים כל אחד, על מנת להיכלל בפסטיבל Sziget 2016  בבודפשט במהלך חודש אוגוסט הקרוב.

בקטנה – כל הפרטים, החבילות והמחירים למבקשים להגיע לפסטיבל.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהוועידה היום הראשון

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהוועידה היום השני

וידאו, פייסבוק

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: