כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

נוגעות בהארד קור…

האחיות חיים, אקא A-wa חוזרות למועדון בארבי ומארחות את ברכה כהן, צעד תימני. מוצ"ש, 31.10.2015. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

האחיות חיים חוזרות לבארבי. צילום: יובל אראל
האחיות חיים חוזרות לבארבי. צילום: יובל אראל

הן כבר נטמעו במיינסטרים, האחיות, לירון, תגל ותאיר חיים, המוכרות לכל אוהבי המוזיקה בשם הבמה שלהן – A-wa. אחרי שפרצו לתודעה עם הלהיט חובק העולם Habib Galbi ואף השיקו את אלבום הבכורה שלהן, כשהן ממלאות ערב אחר ערב את מועדון בארבי בקהל שפשוט מת לרקוד ולשמוח, אחרי שהן קנו לעצמן שם ברחבי העולם הערבי מהסהר הפורה ועד קצוות פאקיסטן, הספיקו להופיע על הבמות החשובות באירופה, באולמות ובפסטיבלים, הן חוזרות שוב למועדון בארבי, הופכות זאת למנהג בנוהל של פעם בחודש לערך ולאחר שאירחו את מיטב "התימנים החדשים", כל המוסיקאים שמביאים את הגרוב החדש והעכשווי לעולם מוסיקת העולם, הן חותכות עמוק ופנימה ללב ליבה של השירה התימנית האותנטית וחוברות לאירוח של אחת הזמרות, מהבודדות כמעט, המשמרות את הצליל של השירה התימנית המקורית, ברכה כהן עובדיה.

אמש במועדון הבארבי, שהיה מלא כרגיל בקהל צעיר, רובו חוזר פעם נוספת לחוות את המופע, חלקו מגיע כדי לטעום לראשונה, עם קבלת פנים בדמות דוכן עמוס בסירי פתיליה מלאים בג'יחנון וסחוג, רק כדי לחגוג עוד פעם את הגרוב התימני שהאחיות מגישות עם שירי אלבומן הצובע את שיריו של שלמה מוקעה בצבעי המאה העשרים ואחת.

את ברכה כהן ראיתי לראשונה על בימת פסטיבל תימנה בראש העין, האירוע המרכזי של הצליל התימני, סוג של הארד קור שורשי ואמיתי של הצליל התימני האותנטי.

עם ברכה כהן על הבמה. צילום: יובל אראל
עם ברכה כהן על הבמה. צילום: יובל אראל

החיבור העכשווי לזמרת ברכה כהן עובדיה הנו לדברי הבנות אחת מההפתעות שהן מתכננות לטווח הארוך וקורצות לי, דקות ספורות לפני תחילתו של המופע, בחדר האומנים, השאלה שלי האם זו אמירה של חזרה לשורשים אל תוך ההוויה התימנית הוותיקה, האם נראה בהמשך חיבור עם דמויות נוספות דוגמת ציון גולן האוחז את הביצוע הוותיק לשיר Habib Galbi במקצב תימני נקי של תיפוף ארבע אצבעות, האם הן עשויות לחבור ולהופיע לצידם של הוותיקים דוגמת צלילי הכרם או צלילי העוד? בן מוש? האם הן רואות עצמן מככבות על במת פסטיבל תימנה בראש העין או התמניאדה באילת? כל השאלות הללו נענו בחיוך וקריצה רבות משמעות המותירות את התשובה כיד הדמיון.

על הבמה, כמה דקות מאוחר יותר, בחלקו המרכזי של המופע הצטרפה ברכה כהן עובדיה לביצוע שניים משיריה יחד עם האחיות וזכתה לתשואות רבות מהקהל, ברכה, היכולה להיות סבתן של השלוש מבחינת הגיל הכרונולוגי, מיטיבה לשיר ולנוע על הבמה לא פחות מהקהל בקדמת הבמה, אפילו הבנות שהצטרפו לריקודים מעל הבמה לא הורידו כהוא זה מחשיבותה, רעננותה ואיכותה של ברכה המיטיבה לתופף את המקצב התימני הבסיסי על גבי תוף ולשיר מהקלאסיקה של שירת הנשים.

ואני אומר, אם לא יהיו הפתעות בלתי צפויות, הכינו עצמכם\ן לחיבורים אמיצים ועמוקים יותר בהוויה והחוויה של אחי בני תימן עם האחיות חיים. אהווה!!

בקטנה – הלהיט הכי חם של האחיות Habib Galbi  הגיע כבר לשלב הרי-מיקסים, סוג של הצלחה בפני עצמה. בימים הקרובים, וליתר דיוק בתאריך 11 בנובמבר הן חוזרות לפריז למופע המסיים את תחרות הרי מיקסים של הסינגל!!!!

האחיות חיים בבלוג:

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d