חדשות הסצנה

פסטיבל הג'אז של ירושלים 2015

פסטיבל הג'אז הבינלאומי הראשון של ירושלים יוצא לדרך וישלב בין מוזיקת ג'אז על שלל גווניה לאמנות רב תחומית, עם הפקות מקור ומופעים סוחפים שיימשכו לכיתות אמן וג'אמים לתוך הלילה בצוללת הצהובה.  בפסטיבל ייקחו חלק אמני הג'אז המובילים מהארץ והעולם, כל הפרטים. כתבה ורשמים מערב הפתיחה כבר זמינה לעיון.

פסטיבל הג'אז הבינלאומי של ירושלים
פסטיבל הג'אז הבינלאומי של ירושלים

עם פתיחתו של פסטיבל הג'אז ירושלים, בתחילת חודש דצמבר, תתמלא ירושלים צלילים וצבעים מכל רחבי העולם. ייחודו של הפסטיבל – בשילוב הלא שגרתי בין אמנות מוזיאלית ובין מוזיקה להעצמת חוויית הקהל. מופעי ג'אז ייחודיים ומעוררי השראה יערכו בגלריות האמנות ובחללים מיוחדים ברחבי מוזיאון ישראל. הפסטיבל מופק בידי פסטיבל ישראל ביוזמת ומימון הקרן לירושלים החוגגת בפסטיבל יובל שנים להווסדה, כן נוטלים חלק באירוע אנשי עמותת מועדון הצוללת צהובה.

בתכנית האמנותית ניתן למצוא הופעות בכורה של אורחים, הפקות מקור מיוחדות, שיתופי פעולה וחיבורים בין מוזיקאים מובילים מחו"ל ומישראל. המפגש בין המוזיקה לבין האמנות מאפשר התכתבות מעניינת ומעשירה בין השתיים, פרשנויות מודרניות לצד סטנדרטים מוכרים, מופעי פריצה מפתיעים ושילובים יצירתיים סוחפים ולא צפויים בין משתתפי הפסטיבל, זאת בנוסף לכיתות אמן עם משתתפי הפסטיבל. מדי ערב יתקיימו ג'אמים אשר ייצאו מהמוזיאון אל הצוללת הצהובה בירושלים, הכניסה אליהם חופשית.

בין השמות שיטלו חלק בפסטיבל תמצאו את – דייויד סנצ'ז, שניר בלומנקרץ (גם במופע משותף עם רביד כחלני), מוניר חוסן,  הדאטצ'ס, חמישיית אסף יוריה ויונתן וולצ'וק, זהר פרסקו, שלושת הכהנים, דג'יברי ואולארצי'ק במופע המשותף, יונתן אבישי טריו ועוד…

את התכנית האמנותית אוצר ומנהל אמן הג'אז הבינלאומי, הנשפן אבישי כהן. ניסיונו בהופעות ובהפקות ברחבי העולם והיכרותו הרחבה עם עולם הג'אז לסוגיו, הפכו את ההיצע האמנותי של הפסטיבל למגוון ומרתק, עם קו אמנותי אישי וצבע ייחודי, שיוצרים ציפייה רבה לפסטיבל הראשון, ועם פוטנציאל צמיחה עצום לשנים הבאות.

כך מצהיר אבישי כהן, המנהל האמנותי: "שמח על שניתנה לי ההזדמנות לעצב פסטיבל חדש. המקום ליצירתיות כאן הוא אינסופי, במיוחד כשמדובר באכסניה כל כך מיוחדת. שמרתי לעצמי את החופש לשלב בין הפקות מקור מעניינות לאמנים שאני מעריך, ששמם הולך לפניהם בכל העולם ולא רק מעניין, אלא גם מרגש להאזין להם. התכנית האמנותית מחברת בין סגנונות שונים שמרכיבים את עולם הג'אז היום, החל מג'אז מודרני, Free-Jazz ואוונגרד, דרך חיבורים לטיניים, ועד השפעות הג'אז קלאסי-אמריקאי של תחילת המאה הקודמת. הבחירה הוכתבה לא רק מהגיוון הסגנוני, אלא הושם דגש על ההתייחסות של האמנים למוזיקה- המוזיקאים שישתתפו השנה, יוצרים ומנגנים ממקום מאוד רגשי ושורשי, מצליחים לייצר נגישות ותקשורת מיוחדת עם הקהל. זאת, בשילוב עם האמנות מפעימה בחללי המוזיאון, מבטיחים חווייה חד פעמית."

איך, מתי וכמה?!

רביעי-שישי 2-4.12.15 | פתיחת השערים מדי ערב בשעה 18:30 ובשישי החל מהשעה 11:00 בבוקר.

הכרטיסים יימכרו במחירים אטרקטיביים במיוחד:
כרטיס יומי לכל המופעים (כולל כניסה למוזיאון, לא כולל מופעי אודיטוריום):
90 ₪  / 75 ₪  למנוי המוזיאון לחיילים ולסטודנטים.

כרטיס  דו-יומי לכל המופעים (כולל כניסה למוזיאון, לא כולל מופעי אודיטוריום):
170 ₪ / 150 ₪ מ למנויי המוזיאון, לחיילים ולסטודנטים.

כרטיס  תלת יומי לכל המופעים (כולל כניסה למוזיאון, לא כולל מופעי אודיטוריום):
240 ש״ח / 225 ₪  למנויי המוזיאון, לחיילים ולסטודנטים.

לגרופיס האמיתיים- הפסטיבל מציע כרטיס זהב, המאפשר כניסה לכל מופעי הפסטיבל, בגלריות ובאודיטוריום, למשך כל שלושת ימי הפסטיבל- בעלות של 400 ₪.

למידע נוסף, תאריכים, מופעים, כרטיסים, בקרו באתר הרשמי של הפסטיבל.

 

טעימה נדירה ובלעדית – תיעוד של האחים כהן במועדון האזור בתל אביב (עם הליירז…), צילום: יובל אראל

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: