חדשות הסצנה

עונת התרבות בירושלים יוצאת למסע הקיצי

מה מבשלים אנשי התרבות במטבח הירושלמי מעבר לממולאים צמחוניים ופשטידת קוגל, כל הפרטים על פסטיבלי הקיץ של עונת התרבות בירושלים.

עונת התרבות בירושלים. לוגו
עונת התרבות בירושלים. לוגו

זו השנה השישית למעשה שעונת התרבות בירושלים, עמותה המנוהלת בידי נעמי בלוך פורטיס ואיתי מאוטנר ליד עיריית ירושלים ובזכות כמה קרנות נדיבות של יהודי אמריקה, מפיקה ומוציאה לפועל סדרת פסטיבלי אמנות הנוגעים בתחומי תרבות מגוונים, החל ממשחק, מיצג, מיצב, צילום, רדיו, ציור, מוזיקה ומחול המבקשים להעניק מימד הנוגע ומדגיש את הקשר בין העיר הכל כך מיוחדת וכל חשובה למיליוני בני אדם ברחבי העולם לתרבות ומוסיקה במיוחד.

במסגרת סיור עיתונאים שנערך אתמול מטעם העמותה במספר נקודות עוגן לפסטיבלים המתוכננים למדתי על קצה המזלג ומעבר לכך על העומד להתרחש ולהתקיים בפסטיבלים, אחד עיקרי וגדול שעליו גאוות העמותה "מוסיקה מקודשת" האמור בעתיד הקרוב להוות את עיקר העשייה באשר הוא מחבר בין היתר עשרות מוזיקאים ואמנים מכל רחבי העולם, עניין שאינו מה בכך בימים אלו, ליצירה אמנותית ומוזיקלית בעיר הבירה של ישראל.

לא אלאה את הקוראים בקורות יום הסיור, לא אחשוף את המנעמים (פירות וארטיקים בליפתא, ארוחת ממולאים בעין רוגל עם תצפית לעיר העתיקה, סיור מרתק במצודת מגדל דוד) לצד הסבל בטיפוס במשעולים או במרתפים העתיקים אולם אומר במשפט אחד, פחות מארבעים דקות מגוש דן יתקיימו פסטיבלים מרתקים ומאתגרים, אני כבר רואה עצמי בכמה מהמופעים היותר מיוחדים הן במסגרת פסטיבל מוסיקה מקודשת והן במסגרת פסטיבל החזית העוסק במוסיקת שוליים.

ואלו ההמלצות המוסיקליות של הבלוג – מסיבת דירה בנוסח הארלם עם האחיות לוז בפסטיבל בבית, שי בן צור וג'ון גרינווד עם תזמורת הגרוב מרג'סטאן, מארק אליהו ואנסמבל המקאם בפסטיבל מוסיקה מקודשת, הימים הבטוחים, פיש סאמאק, 60 ריבוא ואלקודס 2999 בפסטיבל החזית.

את כל הפרטים אודות הפסטיבלים המתוכננים שנפרשים בין התאריכים 27 ליולי ועד 4 לספטמבר תמצאו באתר הרשמי המרתק ומעניין, תאריכים, מופיעים, כרטיסים וכל השאר, אז תלחצו כאן.

לחצו לקריאה, צפייה והאזנה להתרחשויות בפסטיבל החזית בשנה שעברה

 

לנשמות שעדיין מהססות אני מצרף קטע וידאו שתועד בסמארטפון במרתפי הקישלה, עשר מטר מעל שרידי תקופת בית ראשון, עשרים מטר מתחת לתאי הכלא הטורקי, מארק אליהו ואיתמר דוארי בג'ם מאקאם מיוחד.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: