כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

עסקי הרוקנ'רול של ראשל"צ

פסטיבל רוק ישראלי בעיר השינה המתעוררת, משינה, ברי סחרוף, מוניקה סקס, איפה הילד ואלישע בנאי מנגנים רוקנ'רול בראשל"צ. חמישי 02.07.2015, אמפי לייב החדש. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל, וידאו – אדוה אראל.

ברכה וסחרוף, גיבורי גיטרה. צילום: יובל אראל
ברכה וסחרוף, גיבורי גיטרה. צילום: יובל אראל

פחות מעשרים וארבע שעות לאחר שחווינו את מופע ההצדעה לזוהר ארגוב באמפי לייב החדש בראשל"צ חזרנו למקום על מנת לחוות פסטיבל רוק בחסות יבואני המכונית מבית MINI שהחליטו  להרים פסטיבל מוזיקת רוק ישראלית כחלק מקמפיין פרסומי ושיווקי לדגמי הרכב החדשים.

בגלל הילד, אלישע בנאי. צילום: יובל אראל
בגלל הילד, אלישע בנאי. צילום: יובל אראל

מכוניות או לא להיות, אצלנו תמיד אומרים כן להזדמנות חגיגית לראות כמה מהשמות החמים על במה אחת בערב אחד, אמפי לייב החדש במערב ראשון לציון כמה צעדים מגלגל הענק של הסופר לנד פונה מאלפי הכסאות על מנת להכיל מופע עמידה של הפסטיבל המתוכנן, החל מהשעה תשע בערב הפציצו בזה אחר זה ההרכבים המוזכרים, אלישע בנאי וארבעים השודדים, מוניקה סקס ואיפה הילד אשר הופיעו כל אחת לחוד ולבסוף ביחד, וגולת הכותרת שעלתה הרבה אחרי השעה אחת עשרה בלילה, להקת משינה אשר ארחה למספר שירים שלהם ושלו את ברי סחרוף במופע מצוין שכלל את המיטב משיריהם, מבחינתם כחלק מסבב ההופעות החגיגיות לציון שלושים שנות פעילות אותו פתחו לפני מספר חודשים במפגש עם אהוד בנאי ולהקתו בהיכל התרבות בתל אביב והמשיכו דרך האולמות וההיכלים הכי גדולים בארץ כאשר בכל מופע הם מארחים כוכב רוק מפתיע אחר.

יהלי, שחר, מוניקה סקס. צילום: יובל אראל
יהלי, שחר, מוניקה סקס. צילום: יובל אראל

בשיאו של הערב נראה כי אכן הקהל הצביע ברגליו ומילא את הפארק על שלל יציעיו ומדשאותיו כמות שהרחבה מול הבמה הייתה עמוסה בבני נוער וצעירים שעבורם היווה הפסטיבל את החגיגה המדויקת לפתיחתו של החופש הגדול.

רודנר וסובול, איפה הסקס, מוניקה. צילום: יובל אראל
רודנר וסובול, איפה הסקס, מוניקה. צילום: יובל אראל

כל אחד מההרכבים הגיש את המיטב משיריו ועם כוסות הבירה שאורגנו עבורנו היה זה חלום ליל קיץ של הרוק הישראלי המדמה פסטיבלי רוק גדולים מן העבר. אין ספק כי האמפי החדש מהווה מוקד מצוין לאירועי מוזיקה גדולים וחשובים שיהפכו לנגישים ביותר עבור הקהל במרכז הארץ.

יובל ושלומי, משינה. צילום: יובל אראל
יובל ושלומי, משינה. צילום: יובל אראל

לא נותר הרבה אלא להגיש את המראות והקולות למזכרת, יש כמה קטעים מרגשים…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהפסטיבל

וידאו 

 

 

 

 

 

 

 

  

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d