סיקור הופעות

הילולת ל"ג בבארבי

שי צברי ונבחרת הגרוב של המזרח התיכון חוגגים ל"ג בעומר ומבעירים את הבארבי עם המלכה-האם אהובה עוזרי ועם היפות, הנעימות והמתוקות מדבש – A-WA!!! רביעי, 06.05.2015. נכח, הפך קרטושקס ומדווח – יובל אראל.

הילולת שי צברי בל"ג בבארבי. צילום: יובל אראל
הילולת שי צברי בל"ג בבארבי. צילום: יובל אראל

זה פוסט של מכור, משועבד, עבד נרצע, מעריץ שרוף, אין כאן שמץ של ביקורת מופע, דיון מעמיק במהות הטקסטים, אופן הניגון, העיבוד וההפקה, אפילו לא מילה או שתיים על הסאונד והתאורה.

כמו כן לא אציין אף מילה על מרד בר כוכבא ברומאים, על הסיבות לחגיגות ל"ג בעומר ומהיכן צמחה מסורת הדלקת המדורות, לא אדבר על אלבום הבכורה של צברי הנקרא "שחרית", לא אחפור על השירים הממתינים להיכלל באלבום הבכורה של בנות – A-WA, ולבטח לא ארשום כאן מילה או חצי מילה על אהובה עוזרי, אחת מעמודי התווך של הזמר המזרחי האותנטי שצמחה מכרם התימנים…

שי צברי והמלכה האם - אהובה עוזרי. צילום: יובל אראל
שי צברי והמלכה האם – אהובה עוזרי. צילום: יובל אראל

ל"ג בעומר הוא חג הריקודים, יש כאלו שמעדיפים לעשות זאת מול האש והגחלים הרומצות, יש כאלו שמעדיפים להעפיל להר מירון ולהידחק בין עשרות אלפי החרדים ויש את אלו, כמוני, המטריחים עצמם להתכנס במועדון בארבי, אך ורק כדי לחגוג יחד עם האדמו"ר שלנו, שי צברי, האיש והחזות, הקול, השמחה והגרוב.

האחיות חיים ושי צברי A-WA. צילום: יובל אראל
האחיות חיים ושי צברי A-WA. צילום: יובל אראל

צברי הזמין לחגיגת בר כוכבא השנתית את מי שמוגדרת ובצדק המלכה האם – אהובה עוזרי, ואת שלישיית הבנות ממושב שחרות שבערבה – A-WA, השלישייה התימנית שכבשה וסחפה אחריה לא רק את הקהל המקומי שוחר הגרוב אלא מאות אלפי חובבי מוזיקה לאורכו ורוחבו של הסהר הפורה והמזרח הקרוב – מנסיכויות המפרץ הפרסי, דרך מדבריות חצי האי ערב ועד הררי אפגניסטן ופקיסטן.

קהל המאות שהגיע אמש למועדון בארבי בא במטרה אחת מוצהרת – לחגוג, אכן זו הייתה חגיגה של שירה וריקודים, רק חץ וקשת וכמה קרטושקס היו חסרים.

הטעמים, הצלילים והמראות – בתמונות ובקטעי הוידאו.

בקטנה, למכורים ולמתמכרים – בנות A-WA חוזרות לבארבי בתאריך 20 במאי יחד עם אורי ברואנר כנרות (בום פם, אוזו בזוקה) ו"לא כוחות" (גלעד כהנא ותמיר מוסקט)

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

4 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: