כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

אלבומי המתנה לחג

פעמיים בשנה תנובת אלבומי המוזיקה שוברת שיאים, ובמיוחד כשמדובר באלבומי שירים בעברית, בראש השנה ובפסח, לקראת ליל הסדר עובר יובל אראל על שלל האלבומים החדשים ושולף  כמה מהם הראויים לאריזת מתנה, להורים, לחברה, לדודה, לשכנים ואפילו לעצמכם, אז צאו בבוקר לחנויות המוזיקה ותקנו, רק תזהרו עם המצות, זה מנפח…(הכתבה התפרסמה ב"מגפון" מגזין ישראלי ברשת)

אלבומים לחג הפסח
אלבומים לחג הפסח

 

שלום חנוך – המקרה והטעות

האזנתי לאלבום, בלי לקום מהכסא, בלי טלפונים, סמסים, מסנג'רים ווצאפים ושאר הסחות דעת, נטו, טהור. תריסר שירים חדשים של שלום חנוך, מילים ומנגינות, (למעט שני תמלילים של מאיר אריאל ואחד של נתן אלתרמן). כשסיימתי את ההאזנה, הצצתי בחוברת המצורפת, בהיתי בטקסטים, ראיתי מי השתתף באלבום כנגנים בנוסף להרכב הליווי הקבוע, עצרתי לרגע, נשמתי נשימה עמוקה, ואז אמרתי לעצמי (במחשבה, בשקט, רק אני שמעתי) – "וואו, חזק, אמיתי, שווה". אם מישהו לא הבין, אנסה להסביר בפשטות, שלום זה המודל, תחתרו אליו.

 

חוה אלברשטיין – סרנדה

המלכה האם חוזרת עם אלבום חדש, הפעם היא חוזרת לתחילת הדרך, כזמרת המלווה עצמה בגיטרה אקוסטית, נטו.חלק מהשירים חווה כתבה ואף הלחינה וחלקם נכתבו עבורה בידי סבינה מסג ורחל שפירא שכבר עבדו עימה באלבומים קודמים, כן שבצה חווה שירים שתורגמו  מאנגלית ספרדית ואידיש. האלבום מיועד למי שמכיר ומוקיר את משקלה הסגולי של חווה בשדות הפזמון הישראלי.

 

איתמר רוטשילד – בין שקיעה ובין זריחה

אלבומו השלישי של איתמר רוטשילד, זמר יוצר, שהושק לפני כחודש וכולל שמונה שירים שנכתבו והולחנו בידיו למעט שיר הנושא אותו העניק לאלבום נעם רותם שגם הפיקו, איתמר הוא משורר עברי הנותן כבוד לשפה העברית, כבוד שקצת נלקח ממנה לאחרונה…

 

ירונה כספי – בניין קלפים

אלבומה החמישי של ירונה כספי, גיבורת רוק מקומית, מהווה מעין מסמך מסכם לסבב הופעות ויצירה בן שנתיים שערכה ירונה עם הרכב הטריו רוק שלה ברחבי הארץ, האלבום המגיע בגרסת  EP וכולל שישה שירים שירונה כתבה והלחינה, הרוקריות של ירונה יוצאת כאן בטקסטים שלא שטים עם הזרם, היא מתנגחת במילים וצורחת בצלילים, רוק ישראלי עם אדרנלין נשי.

 

קובי אוז – חלום בעקבותיך

ביאליק, לאה גולדברג, רוטבליט איינשטיין, חנוך, גבריאלוב ועוד הם היוצרים שאת שיריהם בחר קובי אוז לפרשן בקולו הייחודי כמעין רובד נוסף בסגנון המזרחי החייכני שלו, האלבום מיועד לקהל שגדל על קובי או שיגדל עליו בעתיד, כי קובי זה הישראלי המתחדש מתמיד, מסורת בית אבא לצד צלילים מתחדשים.

 

שלומית אהרון – שקט אמיתי

כאשר מבקשים לגעת בעמודי התווך של השירה המקומית אי אפשר שלא לקוד קידה קלה בפני שלומית אהרון החוזרת כעת עם אלבום חדש "שקט אמיתי" בהפקתו של פטריק סבג, שלומית מגישה טקסטים שכתבו, הלחינו והגישו לה שלמה ארצי, רמי קליינשטיין, מיקי גבריאלוב, שחר אריאל, אדמית הראל, יובל סלע, אביב קורן, ארז ברזוליק ותומר הדדי, פיסת ארצישראליות מעודנת השטה על צבעי קולה של שלומית.

 

שי צברי – שחרית

את קולו של שי צברי שמעתי לראשונה במסגרת פסטיבל פיוט במוזיאון ארץ ישראל בשלהי שנת 2010 כאשר המופע של ברי סחרוף היווה את האירוע המרכזי. שי, היה ממוקם בחלקו העורפי של ההרכב המורחב שליווה את ברי, אולם, הוא תפס מיד את אוזני ועיני, דמותו הגדולה, קולו המיוחד, העשיר, הרועם, הנישא מעל המנגינה, המחוות, הקולות, הצלילים, השריקות והחבטות בפחים. אלבום הבכורה של צברי הנו שילוב של המזרח, האתניות, המסורת, האקלקטיות, הגרוב והנשמה ביחד, עזבו אתכם מז'אנר וקטלוג, צברי הוא ז'אנר בפני עצמו, הוא מחבר בין היפסטרים למזרחיים, בין לבנים ושחורים, צפונים ודרומים, יורמים וערסים, בין מאמינים ואפיקורסים, כי צברי הוא האקלקט הכי ישראלי.

 

גלי עטרי – אהבה למרחקים ארוכים

גלי עטרי עבורי היא אחד הקולות המשובחים והרומנטיים שקיימים כאן, שלא לדבר על השנים הרבות שהיא יודע לקלוע בטעם ולהגיש שירים ההופכים לפס קול מקומי, באלבום החדש משתפת גלי פעולה עם כותבים ומלחינים רבים כיצחק קלפטר, לאה שבת, מאיר גולדברג, כפיר אפשטיין, תומר הדדי, בן ארצי, בטי ונועם חורב, וותיקים לצד כשרונות צעירים. גם השירים החדשים נשמעים לאוזן המורגלת בקולה של גלי כאילו וכבר היו עמנו מאז ועד עתה…

 

בועז שרעבי – חיי אדם

אלבומו החדש של בועז שרעבי – "חיי אדם", כולל עשרה שירים שנכתבו בידי עמית צח שאף הפיק מוזיקלית והולחנו במשותף עם בועז שרעבי, אין צורך להכביר במילים על בועז שרעבי, אחד מעמודי התווך המוצקים של המוזיקה הישראלית, אליו אני מחובר עוד מימי "פמלה", אציין כי באלבום שולט ללא עוררין קולו המיוחד של בועז שרעבי הנוסך עם הטקסטים מלאי האמונה תחושה טובה של לקראת חג יהודי ועברי, המלצה – צרפו את האלבום למדף המוזיקה שלכם.

 

פבלו רוזנברג – פבלו, אוכל וחברים – הדואטים

האמת שהקוראים הקבועים יודעים שאני לא צריך להרחיב הרבה אודות פבליטו, אז אעשה זאת ממש  בקצרה – פבלו רוזנברג מגיש לכם תבשיל מוסיקלי משובח באלבום דואטים מרגש עם אמנים ידועים, שירים אהובים וגם … מתכונים, מדובר באלבום שמאגד את המובחר ממפגשי אוכל, סמול טוק ושירה במסגרת תכנית הטלוויזיה, "פבלו, אוכל וחברים" המשודרת בערוץ 24. רשימת האורחים שהדואטים עימם נכללו באלבום – דודו אהרון, דויד ד'אור, שירי מימון, דויד ברוזה, רותם כהן, עילי בוטנר, גלי עטרי, אבי סינגולדה, רמי קלינשטיין, יסמין לוי, פאר טסי, ערן צור, לינה מחול, קובי אפללו, הראל סקעת והבן מיכאל רוזנברג. אני ממליץ לרכוש אותו כמתנה לעצמכם, לאהוביכם ובכלל.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d