סיקור הופעות

צרבת ירושלמית – שאון חורף בג'רוז

אלכוהול חלקלק וממזרי, סמטאות הומות קהל צעיר, מוזיקה, סוודר וצעיף, רשמים מפסטיבל שאון חורף בירושלים, מחניודה, שני ראשון בפברואר, 02.02.2015. עלה לרגל, תיעד ומדווח – יובל אראל.

תלמודי בשוק העירקי, מחניודה. צילום: יובל אראל
תלמודי בשוק העירקי, מחניודה. צילום: יובל אראל

הוזמנתי לירושלים, אמרו לי שיש פסטיבל כלשהוא, יקחו אותי ויחזירו אותי, אמרו לי שמלוקס של תלמודי יסגרו את הערב, חשבתי לעצמי "אוכל, אלכוהול ומוזיקה, תארוז מצלמה וצא למסע".

אז מה היה שם בירושלים? סיור מוזיקלי במחניודה, במסגרת אירועי "שאון חורף – תרבות נכנסת ברחובות" מטעם הרשות לצעירים בעיריית ירושלים, פתיחת פסטיבל חודשי, מידי יום שני, המוקד הפעם – שוק מחנה יודה וסביבותיו, האטרקציות – בינות לפאבים, ברים, מסעדות עמממיות משתלבים הרכבי מוזיקה כדי להחיות את האורבניזציה עם קהל ירושלמי צעיר ותוסס, לאחר סט ממושך של צ'ייסרים של וודקה גרוזינית בחסות מסעדת "ראצ'ה" ובירה הרצל הירושלמית, יצאתי לסיבוב מודרך (תודה לאסתר טל מ"מים שקטים תקשורת" שדאגה שלא אלך לאיבוד ולא אצטרך לישון מתחת לחומות העיר העתיקה) בין אטרקציות שהחלו בחוג לריקודי עמוד לגברים(!), ג'אם בדירת מגורים, תחנות מוזיקה בין סמטאות השוק של הרכבים אקלקטיים שונים, רובם אוריינטליים, והגעה מלווה בברכות לבימה המרכזית בשוק העירקי שם הרכב הפולקה לפאנק "MALOX" של אייל תלמודי ורוי הרים את הצעירים באוויר של הסמטה, אפילו המתינו לי עד שאעלה לבמה לצילום (….).

בקטנה א' – הגעתי בשביל מלוקס, התאהבתי בשילוב האורבני של בני אדם ושוק חי בלילה, לתל אביב יפו יש הרבה מה ללמוד מרשות הצעירים בירושלים, פשפשוק הוא פארסה לעומת הפסטיבל הירושלמי.

בקטנה ב' – הפסטיבל ממשיך כל החודש, כל יום שני, כל פעם במתחם אחר, סגנון אחר, מרתק, מאתגר ושמח, הנה לינק לכל המידע, לחצו.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהפסטיבל

וידאו

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: