סיקור הופעות

החגיגה הקולקטיבית

מופע חגיגי של הקולקטיב בסבב 2014, מועדון התאטרון ביפו, אורחים – קרולינה, בלקן ביט בוקס, חמישי 04.12.2014. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

הקולקטיב במועדון התאטרון. צילום: יובל אראל
הקולקטיב במועדון התאטרון. צילום: יובל אראל

וואו, כאילו כמה פעמים ראיתי, שמעתי וחוויתי את המופעים המוטרפים ומלאי האנרגיות של חברי להקת הקולקטיב ואינני שבע, פשוט מאוד, זו חוויה שמחייבת כרטיסיית מנוי, כזו מעין חברות במועדון, כת, דת, עדה, ככה זה עם הקולקטיב, פעם אחת נחשפת ומאז אתה שבוי!!

כן, חפרתי כאן בבלוג אין ספור פעמים על הקולקטיב, ראשית מכיוון שחוויתי את ההופעות שלהם לרוב, שנית כי כל הופעה הינה בבחינת חוויה חושנית מוטרפת.

תמיד כשאני מסקר את המופעים של הקולקטיב אני לוקח את עצמי לחוויה הראשונית אותה תיארתי כך – "הלהקה מנגנת שונה, זה לא הרוקנ'רול, זה לא הפאנקי, יש להם גרוב אחר, תוצר של יצירה משותפת ועבודה קשה לאורך זמן, מורגש שהחומר הזה זורם להם בדם, מורגש שעידן רבינוביץ ורועי ריק מתואמים, מפרגנים, יודעים את התורה ומעטרים אותה בחן רב, איתם ביחד רועי האח של עידן רבינוביץ', דניאל שהם, עמנואל סלונים, יוסי מזרחי ונדב לוזיה. לעתים אתה לא יודע מי מנגן ובמה, הם פשוט מחליפים כלים, בינם לבין עצמם, או סתם כל אחד מראה כמה שהוא יותר מוכשר, מה? הם אכלו את הקונסרבטוריון כולו…."

הקולקטיב וקרולינה, מועדון התאטרון. צילום: יובל אראל
הקולקטיב וקרולינה, מועדון התאטרון. צילום: יובל אראל

אז מה היה לנו אמש, אל תוך הלילה במועדון התאטרון בשדרה היפואית? מופע חגיגי באולם אירועים שרצפתו מבריקה ובוהקת, הקולקטיב נכנסים אל תוך החורף וממשיכים את החגיגות המוזיקליות המלוות את אלבומם האחרון Pangaea אשר הושק בחגיגיות באוגוסט הלוהט במועדון בארבי, הפעם הם מעצימים את האיוונט לא באטרקציות מוזרות, הם פשוט מארחים כמה דמויות מדליקות, הראשונה, המלכה השלטת של הגרוב – קרולינה, אחריה, וקצת לקראת הסוף – השלישייה שמתמחה בהקפצת קהל מהמקום במקום, תומר יוסף, תמיר מוסקט ואורי קפלן המוכרים בעולם כולו וכמובן בארץ כבלקן ביט בוקס, הרכב מוזיקת העולם המצוין.

הקולקטיב ובלקן ביט בוקס בתאטרון. צילום: יובל אראל
הקולקטיב ובלקן ביט בוקס בתאטרון. צילום: יובל אראל

אני לא חושב שיש צורך מיוחד לתאר איך כל אחד ניגן ועל מה, מי שר ומה, מי התחלף בכלי נגינה, מי קפץ בצד הזה של הבמה ומיד בצד השני, מי התכופף לעבר הקהל ומי פשוט בהנפת יד הרים את התאטרון באוויר, כי מי שמכיר, מי שחבר, מי שמנוי, מי שמעריץ ולבטח מי שמגיע בכל הזדמנות יודע ומבין במה דברים אמורים, מי שלא, הי, יש לו בעיה, בעיה קשה אפילו.,

ואני? כשהקהל קפץ ושר בגרון ניחר, אני פשוט התרוצצתי מפינה לפינה, מגלריה לגלריה, מהבמה ולכל פינה, לתפוס זויות, תמונות, רגעים, כי אני חושב שכמה תמונות וכמה צלילים נעים יעבירו את המידע באופן יותר ברור.

ליין אפ: Had It Once, We Never, Turn To Cry, Stolen Goods, Breakapart, Working title, OTM, No Blame/Af Echad, Fine, Locket, Custom, I Can't, Seven Year Stich, At Least, Beating, Better Man, Girls, Hermetico, Simon. הדרן: happiest, Whisky Eyes.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: