כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

שירי האהבה של נורית גלרון

מופע שירי אהבה עם נורית גלרון בפסטיבל ראשון למוזיקה, אורחים – קרן פלס, שלמה גרוניך ומתי כספי. היכל התרבות ראשל"צ, מוצ"ש 11.10.2014. נכח, תיעד ומדווח – יובל אראל.

נורית גלרון, שירי אהבה. צילום: יובל אראל
נורית גלרון, שירי אהבה. צילום: יובל אראל

במסגרת פסטיבל המוזיקה בראשון לציון המתקיים בחג סוכות, נערך אמש מופע שירי אהבה של נורית גלרון, אחת מעמודי התווך של הזמר הישראלי, זמרת בעלת קול חם וייחודי שבאמתחתה שירים רבים שכבר הפכו לחלק מפס הקול הישראלי, העומדת במרכז הבמה מתחילת שנות השבעים ועד עתה כאשר על מדפיה מונחים 14 אלבומי אולפן, שלל הופעות ושיתופי פעולה.

המופע הנוכחי יועד וכוון להתמקדות בשירים העוסקים באהבה, שירים משלל אלבומיה ואף הצצה לכמה שירים חדשים שיראו אור באלבום הבא שבדרך. נורית ארחה במופע שלושה מהזמרים יוצרים החשובים במיינסטרים הישראלי, מתי כספי, שלמה גרוניך וקרן פלס אשר בצעו יחד עימה דואטים בשיריה ובשיריהם. המופע שהיווה למעשה את המופע המרכזי ופתיחתו של הפסטיבל בהיכל התרבות בראשל"צ היווה אבן שואבת למאות אנשים שמלאו את האולם עד תום.

נורית גלרון בהיכל ראשון לציון. צילום: יובל אראל
נורית גלרון בהיכל ראשון לציון. צילום: יובל אראל

נורית גלרון יחד עם ההרכב המלווה שכלל את המנהל האמנותי והקלידן עמית הראל, את אדם בן אמיתי בגיטרה חשמלית שיצא בביצועי סולו גיטרה מעת לעת, עדי הר צבי בגיטרת בס וקונטרבס, דקל דביר על התופים, הגישו לקהל שהגיע מופע אשר כלל כאמור מבט ממושך על מיטב שיריה, לאו דווקא המתמקדים באהבה אלא בכלל, מופע התפור במידותיו והגשתו למקום, להיטים מוכרים, שחלקם אף סוחפים את הקהל להצטרף בשירה בציבור במקומות בהן נורית משאירה זאת במכוון.

מופע הכולל אירוח של דמויות בסדר הגודל שגלרון הזמינה היה אמור לתת יותר מקום לשיתופי הפעולה, שני שירים לאורח הפעם היו די קמצוץ של טעימה, ציפיתי ליותר בנקודה הזו, נורית גלרון לא באמת זקוקה לחשיפה בלעדית במרכז הבמה וניתן היה לשלב את אורחיה קצת יותר, זה הרי כל העניין במופע שכזה, שיתופי הפעולה…

אולם בסך הכל אהבתי את הערב (למרות שרצתי כמו מטורף בכל שיר במעלה המדרגות להפעיל את הוידאו ושוב בדהירה חרישית למטה לתפוס פריים מוצלח במצלמה…), האמת שעד אמש לא הזדמן לי לחוות מופע שלם של גלרון ופשוט אהבתי את ששמעתי וראיתי.

נורית גלרון וקרן פלס. צילום: יובל אראל
נורית גלרון וקרן פלס. צילום: יובל אראל

קרן פלס – הרי אי אפשר לדבר על קרן בלי לדבר על קרן, מאז ש"זרחה השמש" עד אחרי ש"פוצצה" את הרשת, אינסטוש ופייסבוק ומדורי רכילות עם תצלומי חדר הכושר שלה לאחר הלידה, הכרזתה בטרם החלה לשיר שהנה קרן הרזה פלס עומדת לפניכם הייתה כל כך נדרשת, אז אני באמירה שובינסטית מה אוסיף ואחזק אותה, כן, קרן פלס עם השמלה השחורה הקצרה והמתנפנפת קמעה נראתה פצצת על (זה היה בשבילך קרן…) וכמובן הדואטים של השתיים, נורית וקרן – "ילדות נשכחת" שכתב יעקב גלעד ונורית הלחינה, שיר שזכה לביצועים בידי זמרים רבים, "אתה פה חסר לי" שכתב והלחין אביב גפן ואף הוא זכה לביצועים נוספים, שני השירים הללו עובדו הפעם בידי עמית הראל לכדי דואטים ווקלים עבור השתיים.

נורית גלרון ושלמה גרוניך. צילום: יובל אראל
נורית גלרון ושלמה גרוניך. צילום: יובל אראל

שלמה גרוניך – המאסטרו המוזיקלי שלי, האיש שהיווה עבורי את הפראנק זאפה הארצישראלי (הוא יודע, אמרתי לו), אחד המוזיקאים שאני פשוט אוהב לראות ולשמוע כל פעם מחדש, מתיישב ליד הפסנתר החשמלי שהוצב בקדמת הבמה ומבצע יחד עם נורית שיר ילדים, שיר נונסנס אמיתי שכתבה נורית זרחי ושלמה הלחין – "אשה באבטיח" המוכר גם כאחד משירי הזהב של חווה אלברשטיין ולאחריו שיר נוסף שלו "הזמן עובר", שלמה מקבל כבוד שקרן לא זכתה בו, לבצע משיריו.

נורית גלרון ומתי כספי. צילום: יובל אראל
נורית גלרון ומתי כספי. צילום: יובל אראל

מתי כספי – טוב, אם גרוניך הוא המאסטרו אזי כספי הוא סוג של נציג אלוהים בתחום המוזיקה, בלי להניד עפעף הוא יודע להגיש את השירים מבלדות חופרות לעומק ועד מקצבים ברזילאים מקפיצים, את החיבור הפעם עם כספי יצק המפיק המוזיקלי לשני שירים – "ילדותי השניה" שכתב אהוד מנור וכספי הלחין ו"כמעט טוב" שכתב נתן זך וכספי הלחין, על קצה הכפית, ואני ממש רציתי יותר כספי…

אבל המופע ניסה לתת לי סוכריה כמחוות פיוס למיעוט הדואטים בדמות ביצוע של כל המשתתפים לשיר "יש לי סימפטיה" שכתב מאיר ויזלטיר ושלמה הלחין לאלבום "מאחורי הצלילים" מודל 1984 המיתולוגי של כספי וגרוניך אותו חדשו השניים לפני שלוש שנים באולם הזה, כאשר שלמה גרוניך על הפסנתר, מתי, קרן ונורית ניצבים מולו לביצוע סוחף של השיר.

ובקטנה – יותר מידי לקרא מחוברת המילים, אי אפשר להתכונן למופע כמו שצריך? נורית אוהבת לספר סיפורים, אז יש לה אחד מוכן על מוסכניק ושיר ילדים, היא כנראה חופרת אותו בכל מופע, הופתעה קצת שהקהל לא הכיר, סיפור סיפור ובסופו שיר ילדים. כן, גם היו שירים חדשים, לאלבום שבדרך, נשמעים טוב, לא תשמעו אותם אצלי, תמתינו כמו כולם להשקה, תודה.

 מתי כספי, קרן פלס, נורית גלרון ושלמה גרוניך. צילום: יובל אראל
מתי כספי, קרן פלס, נורית גלרון ושלמה גרוניך. צילום: יובל אראל

ליין אפ: אתה הרי יודע, תפקיד ראשי, אתה הולך לישון מוקדם, זה הגשם, כמו שמבקשים, גאון, ילדות נשכחת (עם קרן פלס), אתה פה חסר לי (עם קרן פלס), המיסטיקנים הסינים, ספינותיה, בחורף הבא, נגיעה אחת רכה, אשה באבטיח (עם שלמה גרוניך), הזמן עובר (עם שלמה גרוניך), ווקאליזה בך, הלילות הקסומים, אתה משתחרר, למדני את השיר הפשוט, ילדותי השנייה (עם מתי כספי), כמעט טוב (עם מתי כספי), שיר אהבה (משהו בלבבה), אני אשתגע.

הדרן: סוס מעץ, סימפטיה (עם קרן פלס, מתי כספי ושלמה גרוניך), זקוקים לחסד.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

4 תגובות

  1. כל הכבוד על הדיווח וההשקעה. כמו כן, על הנוכחות בפורום מוסיקה ישראלית ב ווי נט.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d