חדשות הסצנה

אמנים מול טילים

כשהתותחים רועמים, המוזות וכו', אולם מסתבר שרוח ההתנדבות של אמני ישראל חזקה מכך, גם מפעל הפיס רתם שורת אמנים למען תושבי הדרום, רסיסי מידע, תמונות וקטעי וידאו מהסלולאר לוקטו בידי יובל אראל המתבצר בממ"ד במרכז הארץ. הפוסט נושם ומתעדכן מעת לעת.

דויד ברוזה והצוות, החלוץ בירידה לדרום הארץ. צילום: טויטר רשמי
דויד ברוזה והצוות, החלוץ בירידה לדרום הארץ. צילום: טויטר רשמי

כח החלוץ של אמני ישראל שנרתמו והתנדבו להופיע בפני תושבי הדרום הנמצאים מול מתקפת הטרור הרקטי של החמאס היה דויד ברוזה שיצא יחד עם צוותו לניצנים ונתיב העשרה כבר ביום חמישי האחרון בתחילתה של המערכה הקשה.

החל מאתמול יצאה רשימה ארוכה ומכובדת של מוזיקאים בסיוע מפעל הפיס לסבבי הופעות במקלטים הציבוריים ובמרחבים המוגנים, בהם שוהים בימים אלו תושבי הדרום. בין האמנים אשר התנדבו ליטול חלק בפרויקט –  שלומי שבת, מוקי, אמיר דדון, איה כורם, אהוד בנאי, קובי אפללו, נתן גושן, רוני דלומי, רותם כהן, מירי מסיקה, גיא ויהל, אתי אנקרי, מיקי גבריאלוב, הראל מויאל, אתי ביטון, פאר טסי, ליאור נרקיס, הפרויקט של רביבו, מאור אדרי, ירון אילן וחברים, מני מלכה, אבי נוסבאום, ירמי קפלן, בית הבובות ועוד שורה ארוכה של אמנים.

מפעל הפיס מעמיד לרשות האמנים את כל הציוד הנדרש באמצעותו יוכלו להגיע לישובי הדרום ולהופיע בפני התושבים. לדברי אלוף (במיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס היוזמה נולדה לאור המצב הביטחוני ומתוך רצון להביע תמיכה בתושבי הדרום. "אנו נמצאים בתקופת מבחן. שנה וחצי חלפו מאז מבצע 'עמוד ענן' ועם ישראל שוב עומד במערכה מול הטרור הרקטי מעזה. מפעל הפיס החליט  לתרגם את ערך הסולידריות והלכידות החברתית לשפת המעשה ולהביא את מיטב אמני ישראל  להופעות בפני תושבי הדרום שעומדים בחזית המערכה החשובה הזאת".

אמנים ומוזיקאים נוספים החליטו להתנדב מבלי להיקרא לדגל באמצעות מפעל הפיס, בין הזמרים שהתנדבו נמצא גם שיר לוי שהגיע אל תושבי הדרום וחיילי צה"ל הנמצאים באשקלון ובאופקים ובילה את היום עמם תחת אזעקות כאשר הוא מופיע במקלטים.

שיר לוי: "היה לי מאוד חשוב לרדת ולהגיע לשטח אל התושבים המופגזים ואל הילדים הצעירים שזקוקים לתמיכה וחיבוק חם. פגשתי אנשים נפלאים, חזקים ונחושים. הופעתי במספר מקלטים בעיר אשקלון ואופקים. גם אני גר באזור הדרום באחד המושבים ויודע כמה מלחיץ ולא פשוט להעביר את היום בין אזעקה לאזעקה. אני גאה מאוד בכל התושבים ושמחתי לראות עורף חזק. באשקלון הגעתי גם לאחד המתנ"סים וביליתי מספר שעות עם המון ילדים, גם כאן גיליתי עוצמה ונחישות והמון המון לב. באתי לחזק את התושבים ויצאתי מחוזק מהם. יש לנו עם חזק."

שיר לוי עושה שמח בדרום. צילום: יח"צ
שיר לוי עושה שמח בדרום. צילום: יח"צ

גם סי היימן לקחה את עצמה והדרימה לסבב הופעות בחדרי הביטחון ואף בפני כוחות הביטחון בדרום, בתוך כך פגשה ביחידת שוטרים שתפסו אתנחתא בין משימות הביטחון השוטף בקיבוץ יד מרדכי הסמוך לגבול הצפוני של רצועת עזה והצטלמה עימם, סי מצהירה שבכוונתה להמשיך במהלך השבוע לערוך ביקורי הופעות נוספים הן בדרום והן במרכז הארץ בפני ילדים השוהים בממ"דים וחדרי ביטחון.

סי היימן ושוטרים ביד מרדכי. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של סי
סי היימן ושוטרים ביד מרדכי. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של סי

מוזיקאי נוסף הרגיל לזנק מעל הצופים בהופעותיו יצא הפעם למסע דילוגים והופעות בספר הדרומי, ירמי קפלן שצירף אליו את ג'קו אייזנברג ויחדיו נגנו ושרו באשקלון וכפר עזה תוך שירמי פונה לציבור באמצעות עמוד הפייסבוק שלו ומבקש כי יפנוהו לישובים נוספים המבקשים רגע של פסק זמן מוזיקלי להרמת המורל.

ירמי קפלן וג'קו אייזנברג בכפר עזה. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של ירמי
ירמי קפלן וג'קו אייזנברג בכפר עזה. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של ירמי

דודו טסה לקח פסק זמן מהפעילויות השוטפות במרכז הארץ והדרים אף הוא לבאר שבע ולקיבוץ ברור חייל על מנת להופיע בהתנדבות אל מול הילדים והחיילים הנמצאים בכוננות ודריכות.

דודו טסה בברור חייל. צילום: יח"צ
דודו טסה בברור חייל. צילום: יח"צ

פאר טסי ירד לאשדוד והופיע אתמול בצהריים בהתנדבות בפני תושבי העיר בקניון לב אשדוד, ידיעה על כך שהתפרסמה מראש בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו גררה פניות מתושבי ישובים נוספים בדרום כי יגיע גם אליהם..

פאר טסי בקניון לב אשדוד. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של פאר
פאר טסי בקניון לב אשדוד. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של פאר

גם הזמר רגב הוד יצא לאשקלון, אופקים וליחידות צה"ל, במהלך ביקורו ערך הופעות במקלטים לילדי ותושבי הישובים הללו.

סלפי של רגב הוד והאשקלונים. צילום: אינסטוש הרשמי של רגב
סלפי של רגב הוד והאשקלונים. צילום: אינסטוש הרשמי של רגב

חברי הפרוייקט של רביבו הגיעו לישובי הדרום, לצד תמונות שהעלו לעמוד הפייסבוק שלהם הם רשמו – "יצאנו הבוקר לחזק את תושבי הדרום,הופענו בשדרות ובנתיבות מול קהל מדהים.באנו במטרה לחזק ויצאנו מאוד מחוזקים.עם ישראל חי!"

הפרויקט של רביבו בשדרות. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של הפרויקט
הפרויקט של רביבו בשדרות. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של הפרויקט

גם עדי ביטי, רק בת 13 וכבר נחשבת לכוכבת פופ חדשה הזוכה להערצה בידי בני ובנות הדורות המאוד צעירים, נרתמה לפרויקט ההתנדבות והגיעה להופעה במועצה האזורית אשכול בסיוע מפעל הפיס.

עדי ביטי במועצה האזורית אשכול. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של עדי
עדי ביטי במועצה האזורית אשכול. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של עדי

והנה סיפורה של קבוצת יוצרים, אמנים וזמרים שמבקשת לצאת ולשמח את תושבי הדרום שנמצאים תחת מתקפת רקטות וטילים – זה נשמע כמו שידור חוזר של מה שהיה לפני שנה וחצי, אז גם נורו טילים על מדינת ישראל משטח רצועת עזה אל שטחים מאוכלסים באוכלוסייה אזרחית בסובב עזה ובשאר חלקי הארץ, בעיצומו של מבצע "עמוד ענן" שהיה אז, התגייסנו כמה אומנים יוצרים ומוזיקאים ביניהם: סגיב כהן, גלעד ויטל ורואי לוי (מההרכב האהוב והמוכר שוטי הנבואה), רינת גוטמן (זמרת היפ-הופ חסידי), ליאור שולמן (המוכר גם כמסיח), שירה חן (זמרת ויוצרת), יצחק מאיר ולהקתו.

יצאנו לדרום כשמטרה אחת מולנו- להביע את תמיכתנו, לשמח, לתת חיזוק ובעיקר לומר "תושבי הדרום, אנחנו וכל שאר העם איתכם אתם לא לבד"…

במהלך הביקור בדרום, היינו בבסיס צבאי משמר הנגב, באולם ספורט בו שהו חיילים לאחר פעילות מבצעית, ובאולם נוסף בו הפענו מול תושבים וחיילים, היה מרגש, היה חזק, ובעיקר היה גם מחזק! באנו לחזק ויצאנו מחוזקים, באנו לעודד ויצאנו מעודדים, באנו לשמח ויצאנו שמחים! לראות את כל האנרגיות המדהימות, המוטיבציה החזקה, הרוח של העם שלנו בחיילים צעירים, בחיילות, בשוטרי מג"ב ובתושבי הדרום, זה היה חוויה מדהימה ומרגשת! ולמרות האזעקות ולאחר שתפסנו מחסה באמצע ההופעה, המשכנו לשיר "כל העולם כולו גשר צר מאוד והעיקר לא לפחד כלל" לצד שירים מוכרים של האומנים שהקפיצו את המשתתפים!

ועכשיו הנה זה קורה שוב…לצערנו אותה סיטואציה כמו לפני שנה וחצי, שוב אנו, תושבי מדינת ישראל ובראשם תושבי הדרום ניצבים מול רקטות וטילים, שוב אנו במקלטים ושוב ילדי הדרום אינם בקייטנות, ותוכניות החופש הגדול נגדעות, מרקם החיים בהמתנה. בעקבות המצב הזה, אנו אותה קבוצה של יוצרים ומוזיקאים בנוסף לגיבוי של אמנים נוספים ואנשים עם לב רחב, יוצאים למשימת חיזוק ועידוד לתושבי הדרום ולחיילים הנמצאים על המשמר, אנו רוצים להביע את תמיכתנו ביישובי הדרום במשפחות, ילדים ונוער שנמצאים יום יום תחת איום הרקטות כבר כמה שנים ולא רק בשבועיים האחרונים, אנו נלך לשיר איתם, לשמח ולחזק ולו במקצת את גיבוריי הדרום שנמצאים בחזית יום יום מול המצב הנורא הזה שאף אזרח במדינה נורמלית צריך לסבול,אנו גם הולכים להביע תמיכה לשמח ולגבות את החיילים שלנו ששומרים עלינו אל מול האיום המתמשך הזה, שהתפשט לכל רחבי הארץ ולא רק בדרום!

האומנים שישתתפו בהופעה הם- שגיב כהן, גלעד שמעון ויטל, רואי לוי, ליאור שולמן (המסיח), רינת גוטמן ושירה חן.

אנו מחפשים גוף או ספונסר שיעזור לנו להוציא את זה לפועל כדי שנוכל לצאת השבוע להופעות בסיסים ומקלטים, הכל בהתנדבות רק הסעה וקצת מתנות לחיילים ולילדים במיקלטים , אנא צרו איתנו קשר במייל : shir.frydel@gmail.com

שגיב, גלעד, רואי, ליאור, רינת ושירה, מחפשים סיוע כדי לתרום. צילום: יח"צ
שגיב, גלעד, רואי, ליאור, רינת ושירה, מחפשים סיוע כדי לתרום. צילום: יח"צ

וכעת אני מעלה שאלה שבוודאי תרגיז הרבה מהקוראים, סצנת האינדי שמינדי, היכן אתם הייתם בתמונה?… אז נכון שמפעל הפייס, הגוף המממן את הנסיעות וכל הובלת הציוד הנדרש לצד כלכלה ושתייה ושאר ענייני מנהלה פועל מול גופים רשמיים, מיינסטרימים, אבל אין שום סיבה שכאן, בגוש דן של הסצנה לא יקומו מתנדבים נוספים, אז אם ידוע לכם הקוראים, המוזיקאים על פעילויות נוספות של מוזיקאים, ולא משנה מאיזו סצנה, בפני תושבי הדרום, אני אשמח להתעדכן ולעדכן.

סי היימן בדרום. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
סי היימן בדרום. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

יום שלישי 15 ליולי ממשיכים לשמח את תושבי הדרום, סי היימן ג'דעית אמיתית, גם היום נסעה לישובי הדרום כדי לשיר ולשמח את הילדים במקלטים, הנה תצלום שלה עם ילדי עובדי בית המשפט בבאר שבע במתחם המוגן.

הדג נחש בקיבוץ מפלסים. תצלום: עמוד הפייסבוק הרשמי
הדג נחש בקיבוץ מפלסים. תצלום: עמוד הפייסבוק הרשמי

גם חברי הדג נחש ירדו לישובי הדרום, והרימו את הקהל בקיבוץ מפלסים, במתחם המוגן, בויה!!!

רמי קלינשטיין בנחל עוז. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
רמי קלינשטיין בנחל עוז. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

גם רמי קלינשטיין הצטרף לשורת האמנים שירדו דרומה, העניק מופע פרטי לתושבי נחל עוז ששודר במקביל גם בגל"צ.

 

קובי אפללו עם ילדי מ.א אשכול. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
קובי אפללו עם ילדי מ.א אשכול. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

גם קובי אפללו נרתם היום לטובת ילדי ישובי הדרום יחד עם נגניו והופיע בפני ילדי המועצה האזורית חבל אשכול. כבוד!!

יום חמישי 17 ליולי, האמנים ממשיכים להתנדב למען ילדי הדרום, היום אלישע בנאי נתן קפיצה למושב תלמי יחיאל והופיע בפני החבר'ה באחד המקלטים, מסתבר שתלמי יחיאל קרובה לברצלונה וסן דייגו יותר מתמיד…

אלישע והחברים מתלמי יחיאל. צילום: הפלאפון של אלישע
אלישע והחברים מתלמי יחיאל. צילום: הפלאפון של אלישע

גם פבלו רוזנברג נטל היום חלק בפרוייקט המצויין של אמני ישראל לרדת לישובי הדרום ולשמח את התושבים המצויים רוב הזמן במקלטים, פבלו הופיע בפני חברי קיבוץ נחל עוז, אחד הישובים הנמצאים ממש בקו העמות מול רצועת עזה, ובפני חברי קיבוץ בארי הסמוך. וואמוס!!

פבליטו והקיבוצניקים, נורמלי. צילום: האייפון של פבלו
פבליטו והקיבוצניקים, נורמלי. צילום: האייפון של פבלו

ויש גם קטעי וידאו גולשים המנציחים את רגעי השמחה שהוענקו לתושבי הדרום

דויד ברוזה

 

 

 

 

רגב הוד במקלט באשקלון

 

סי היימן, באדיבות מאקו מיוזיק

 

שוטי הנבואה בסיס משמר הנגב – בסבב הקודם…

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: