חדשות הסצנה

הזהב לרונה

הענקת זהב לשלושת אלבומיה הראשונים של רונה קינן, אברקסס, אורחים, שישי, צהריים, 20.06.2014. נכח, טעם, תיעד ומדווח – יובל אראל.

הזהב לרונה. צילום: יובל אראל
הזהב לרונה, יזהר שותף להפקה. צילום: יובל אראל

כרובית אפויה וקעריות טחינה באלדי או יוגורט חמצמץ ליד חצי ליטר בירה הכינו אותי על הבר של אברקסס בלילנבלום לקראת טקס הענקת הזהב לשלושת אלבומיה הראשונים של רונה קינן, זמרת, נגנית ומלחינה ישראלית.

את רונה קינן ראיתי מעת לעת מתארחת בהופעות של חבריה וחברותיה, שיר פה שיר שם, עד שהוזמנתי לחוות את המופע הרביעי בסדרה "המראות ונחיתות" במועדון בארבי, אז ארחה את אסף אמדורסקי, המילים שלי מונחות כאן.

אומרים על רונה הרבה דברים, טובים, רעים, הכל על פי האומרים, אני פשוט אצטט שוב את דבריו של יוסי חרסונסקי – "לרונה קינן יש מופע רוק, ואני מדבר על רוק לקהל עומד, לא למנשנשים, שמקבלים מוסיקה על סוף הארוחה. אני מדבר על רוק שמגיע מיוצרת זמרת, שהיא ציפור נדירה במדבר המוסיקה המקומי."

אז לעניינינו, הכרובית הייתה מצויינת, הבירה עשתה אותי שמח, האורחים היו חברים ועמיתים ליצירה המוזיקלית, שמות כאסף אבידן, נינט, יעל דקלבאום ועוד כבדו את רונה בבואם (תמונות תחפשו אצל הפאפרצי, לא אצלי…) רונה וכל הנוטלים חלק ביצירת האלבומים – "לנשום בספירה לאחור", "עיניים זרות" ו"שירים ליואל" העניקו האחד לשניה את אלבומי הזהב.

אני מגיש לכם אותם כאן, היישר ממחנה הלהקות ומצרף גם ביצוע חי אחד שרונה בצעה היום – "עיניים זרות" שיר הנושא. מזל טוב רונה.

 

 

 

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהאירוע

 

וידאו

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: