סיקור הופעות

לואי מרשל זה הצפון השקט

מופע לתורמי הדסטארט של הרכב "לואי מרשל", דן תורן ויובל מנדלסון וחברים, אורח – שלומי ברכה, מועדון האזור, חמישי בערב, 12.06.2014. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

יובל מנדלסון ודן תורן, לואי מרשל. צילום: יובל אראל
יובל מנדלסון ודן תורן, לואי מרשל. צילום: יובל אראל

חפירה: את דן תורן הכרתי עוד בילדותנו, שיחקנו במיני מלחמות ילדים באחת הגינות סמוך לכיכר מלכי ישראל דאז, הרבה מים ותאריכים חלפו מאז, בישורת האחרונה התארחתי אתמול במופע שדן וחבריו להרכב "לואי מרשל" ערכו עבור אותם אנשים מצוינים שתרמו מכספם על מנת להוציא לפועל את הפקת האלבום של ההרכב במסגרת אפליקציית גיוס הון מההמון הדסטארט.

הם טוענים ששירי האלבום כבר הוקלטו, תאכלעס, אבל עדיין יש עוד כמה פרטים קטנים כגרפיקה, עטיפה, הדפסה, אריזה, קליפים, סינגלים, יחסי ציבור, חידושים והמצאות, בקיצור, יש במה להשקיע..

אז קודם כל יש להם רווח נטו של כארבעת אלפים שקלים שנאספו מעל המטרה המוצהרת שהוכרזה במספר חמישים אלף שקלים, שזה יפה מאוד פלוס פלוס.

שוברים שתיקה, לואי מרשל. צילום: יובל אראל
שוברים שתיקה, לואי מרשל. צילום: יובל אראל

אבל אעזוב רגע את הכספים ואתמקד בצלילים, גם דן וגם יובל סוחבים אחריהם איזה שעה שעתיים של כתיבה, הלחנה, יצירה מוזיקלית ופעילות בהרכבים כאלו ואחרים, בצניעות, בצניעות.

אז הם התחברו להרפתקאה מוזיקלית חדשה שזה יותר מיפה פלוס פלוס פלוס, מדובר ביוצרים שמבחינתי משמרים את הצליל הישראלי  ההוא, זה שנוצר כאן בשנות השבעים בידי קבוצה מאוד גדולה של מוזיקאים צעירים שקראו ללהקה שלהם "תמוז" ואני מתכוון בכך לתת מחמאה ענקית!

אז די כבר עם הצפצופים החדשניים בגוש דן, אלקטרו שמלקטרו, דאב סטפ, אלקטרו פולק וכל מיני סוגים חדשים ומחודשים לזרמים וגווני גוונים של סגנונות מהעולם הרחב, אני ובטח עוד הרבה כאן בסצנה, צמאים לצליל הישראלי, ואותו לואי מרשל יוצרים ומגישים, אני לא נדחף אל תוך התמלילים והפרשנויות, לבטח לא למבנים המוזיקליים וכל הבדיקות והבחינות המקצועיות, אני פשוט שם את המשפט שלי כאן ועכשיו – טוב שיש לואי מרשל, הצפון השקט הוא מחוז ילדותי ואני אוהב לחזור לשם, תודה!

שלומי ברכה ולואי מרשל, האזור. צילום: יובל אראל
שלומי ברכה ולואי מרשל, האזור. צילום: יובל אראל

אז (זה האז הרביעי כאן בפוסט…) הייתי, נהנתי, תיעדתי, גם אתם יכולים לצפות בביצועים ועוד לא אמרתי מילה אחת על כך ששלומי ברכה הגיע וביצע יחד עם ההרכב שיר חדש שלו, תתפנקו.

רשימת השירים: כל הסימנים, סוסים, כחול מאפור, הארנבת והצב, המחוגים בשעון, חזור שנית, כוכבי הנוצץ, שיר יפה, פלירט, בית החיות (עם שלומי ברכה), הכוכבים דולקים (עם שלומי ברכה), אליסיה, טום סוייר. הדרן: אימפריות, כל המילים, זרזירים (עם שלומי ברכה).

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: