חדשות הסצנה

פסטיבל יערות מנשה 2014

פסטיבל יערות מנשה למוזיקה ואמנות רב תחומית חוזר ובגדול, בפעם השישית! הפסטיבל, מבית המועצה האזורית מגידו, יתקיים בתאריכים 15-16-17 במאי, בלב יער קק"ל שבמרחב הביוספרי רמת מנשה. כל הפרטים.

פסטיבל יערות מנשה. צילום: עירא חייט יח"צ
פסטיבל יערות מנשה. צילום: עירא חייט יח"צ

 פסטיבל יערות מנשה  הנו מוסד תרבותי מוביל, מהשורה הראשונה של הפסטיבלים בארץ. משנה לשנה מתרחב מתחם הפסטיבל עבור כמויות הולכות וגדלות של קהלים בכל הגילאים מכל רחבי הארץ, ובו זמנית אוזלים מראש כל הכרטיסים לפסטיבל. עשרות מופעים יעלו בפסטיבל השנה, במשך 3 ימים ועל גבי מספר במות מקבילות. הופעות חיות של מוזיקאים מובילים עם מופעים ואלבומים חדשים, חיבורים מיוחדים שיעלו לראשונה בפסטיבל, צמיחת הייבוא המוזיקלי-אמנותי מחו"ל לפסטיבל, שיתוף פעולה ראשון עם מועדוני הופעות בולטים בארץ, יוצרים מבטיחים והפקות מקור, הרצאות, סדנאות, משחקייה ופעילויות לילדים, אירועים ומיצגים מתחומי המחול, תיאטרון, ספרות ואמנות פלסטית, הכל בתפאורה הקסומה של היער הירוק והמלבלב.

בין המופעים והמופיעים:

מרסדס בנד עם  מופע הארנבות של דר.קספר (במופע המשותף והמדובר),"שרות חוה אלברשטיין" (מופע מקור-טרום בכורה, לרגל אלבום חדש ב"עבודה עברית" שיעלה לראשונה בארץ במתכונתו החדשה. משתתפות: דיקלה, קרני פוסטל, לי טריפון ועוד…), עמיר לב (מופע להקה עם האלבום החדש "נוגע בדרכון"), הקולקטיב מארחים את שלומי שבן (לרגל אלבומים חדשים של הקולקטיב ושבן),  theAngelcy (מופע שקיעה עם אלבום חדש), עמית ארז והסיקרט סי (במופע לרגל האלבום החדש), בינת אל פ'אנק (הרכב הגרוב העולה), רמזיילך עם BEMET מארחים את שי צברי (מסיבת סגירת פסטיבל), שני / אחרון / אוקטובר-האיחוד! ניצן חורש והקאט אאוט קלאב, מאיה בלזיצמן ומתן אפרת (ביצועים לקלאסיקות רוק ופופ), אקו וטיטו (חפלה אלקטרונית),UBK(אורי כנרות חוגג את אלבום הסולו החדש), LBT(סופרגרופ מרובה נגנים בלייב ביטס גרובי), ועדת חריגים (בין סיבובי הופעות בחו"ל מגיעים ליער עם האלבום החדש), ארז הלוי, לוסיל מארחים את עדי אולמנסקי, אקטים מחו"ל: שנטל (הדיג'יי הברלינאי במסיבת גרוב בלקני)Felidae Trick(Israel-Berlin)Great Mountain Fire (בלגיה, להקת אינדי-רוק, לראשונה בישראל),REO, MEYOR, אינגה דינגו, בוקרסט, Electric Zoo, Bemet & Rebel Sun, עמי שלו והפרטיזנים, malox עם חגי פרשטמן, היללה, אנסמבל חביבתי, אנסמבל פארן, AnnaRFועוד…

מופעים רב תחומיים, הרצאות ומפגשים בפסטיבל:

הוטל חליג'י (שירה ערבית קלאסית עם מקצבי היפהופ וג'אז),תיאטרון אספלט (מופע קרקס מוסיקלי),Heart Beat (הרכב שהחל כפרויקט נוער מוסיקלי שבא לאחד בין צעירים יהודים לפלשתינאים), אקטים מחו"ל: פטימה גוזלן-הונגריה (חלילנית, פרקשניסטית, זמרת וראפרית. מופע סולו שמושפע מסיבוביה בעולם) groove ambassadors (סדנת ריקוד אפריקאי בבמה המרכזית ומופע אפריקאי לפתיחת הבוקר), קבוצת המחול של נעה דר (במופע סולו מחול לשירי טום וויטס),  קראנץ' 22 (מופע מיוחד- שעת סיפור- הפסקול האבוד של עליסה בארץ הפלאות, מוזיקה חיה בליווי ציור ומחול) הרצאות: מפגש והשמעות עם גיל ראסטה (על רגאיי, ראסטה, בוב מארלי), ערן סבאג (הרצאה על שורשי הבלוז), הצגות: אחד שחור חזק (מבית הספריה בגן לוינסקי למהגרי עבודה ופליטים), "אל הדרכים הצדדיות" (הצגה מסביב למדורה), קבוצת פוזיטיב (קבוצת מוזיקה ומחול ואומנות שפועלת בבתים פרטיים- הופכת לסלון ביער), קומזיץ המשוררים המסורתי,ועוד…

 

יערות מנשה
יערות מנשה

הפסטיבל יפתח לקהל הרחב החל מחמישי ה-15.5 בשעה 16:00 אחר הצהריים, ויינעל ביום שבת ה-17.5, לפנות ערב.

מחיר כרטיס במכירה מוקדמת : 225 ₪ – עד ערב פסח, לאחר מכן יעלה מחיר הכרטיס ל-260 ₪.
מחירי כרטיסים יומיים: חמישי / שבת – 110 ₪, שישי – 160 ₪ שישיבת – 220 ₪.


למידע על  רכישת כרטיסים מראש, סוגי כרטיסים נוספים, הסעות, דרכי הגעה, התכנייה המלאה, קמפינג, כל השאלות וכל התשובות – באתר הפסטיבל: www.yearot.com

 


פסטיבל יערות מנשה, מבית המועצה האזורית מגידו, הוא אירוע רב תחומי המחבר, זו שנתו השישית, בין מופעי מוזיקה גדולים ומגוונים לבין אירועי תרבות מתחומי המחול, תיאטרון, ספרות ואמנות פלסטית, הניהול האמנותי של הפסטיבל שם דגש על שילוב של  מופעים מיוחדים ובולטים בנוף המקומי לאותה שנה: מוזיקאים ויוצרים מובילים מכל רחבי הארץ מגיעים לקחת חלק עם מופעים ואלבומים חדשים, משתפים פעולה ויוצרים מופעים משולבים ואירוחים מיוחדים לפסטיבל. כל זאת, לצד שיבוץ מוקפד של עשייה תרבותית מקרב תושבי האזור, סימון וחשיפה של הדור הבא במוזיקה המקומית מקרב היוצרים הצעירים והמבטיחים, הפקות מקור, הרצאות, סדנאות, הצגות, מיזמים אמנותיים ומופעים רב תחומיים וחוצי ז'אנרים. במשך שלושה ימים, מציע הפסטיבל מענה איכותי ותרבותי לכל הגילאים, עם עשרות מופעים להנאת הקהל הרחב.

לבמות הפסטיבל המוכרות, במת השורש המרכזית, במת ארמגדוןוקרחת היער במתחם הקמפינג, מצטרפת השנה במה משולבת (במת ה"סצנה"- הבמה המרכזית החדשה!), שתארח מועדוני הופעות וגופי תרבות מובילים בארץ לשיתוף פעולה מבורך עם הפסטיבל. החיבור נוצר מתוך שליחות משותפת להם ולפסטיבל לקדם אמנים ומגמות תרבותיות בולטות. שליחי התרבות יאצרו על במה זו, בפרקי זמן משתנים המוקדשים בכל פעם לגוף אחר, אמנים המזוהים עם פעילותם. במהלך היום תארח הבמה מופעי מחול ותיאטרון, ובערב מופעי מוסיקה. בשעות הלילה הבמה תהפוך למסיבת ריקודים. הגופים המשתתפים: צוללת צהובה, לבונטין 7, הפסאז' ורדיו EPGB,  מועדון גבעת חיים מאוחד, עשן הזמן, תיאטרון המילה ותיאטרון משו-משו.

על הבמות השונות יתחלפו להקות ומוזיקאים מהשורה הראשונה בארץ, לצד יוצרים מדוברים ומבטיחים והפקות מקור איכותיות. לצד המופעים המוזיקליים המיוחדים ישולבו הרצאות של אושיות תרבות מובילות, מופעים רב תחומיים וחוצי ז'אנרים, תקלוטים וג'אמים מאורגנים וספונטניים. לאורך הפסטיבל יתקיימו שלל סדנאות, לילדים ומבוגרים, בנושאים רבים ומגוונים: טבע, רוח, בריאות, אמנויות, יצירה והפעלות שונות. מתחם הפסטיבל יקדם את הבאים בתערוכת אמנות נרחבת השזורה בנופי היער, משולבת בעבודות שונות של אומנים מהאזור ומרחבי הארץ. בנוסף יציע הפסטיבל מגוון מתחמים: משחקייה לילדים, קמפינג, דוכני אוכל ודוכני מכירה שונים.

פסטיבל יערות מנשה הוא חלום מקומי שהפך למוסד ארצי, כאשר מספר שוחרי תרבות מהמועצה אזורית מגידו, הקימו פסטיבל "ליד הבית" שהפך לאירוע ארצי מדובר, המתקיים מדי שנה במרחב הביוספרי של רמת מנשה. שמורת הטבע  בה מתקיים הפסטיבל, אשר זכתה להכרה בינלאומית והוכרזה זה מכבר על ידי הרשות העולמית לשמורות ביוספריות של אונסק"ו, ממוקמת בלב ההתיישבות הפועמת של המועצה האזורית מגידו. זו פועלת לאיזון בין הפעילות האנושית היומיומית לצד ערכי שמירת הטבע בשמורה שבקרבם ופיתוח  בר קיימא. פסטיבל יערות מנשה נולד מתוך אידאולוגיה זו, במטרה להרוות את הצמא לתרבות אמנותית ומוזיקלית של תושבי האזור וחשיפה של פנינת הטבע המקומית לקהל רחב ככל הניתן מהארץ כולה. עם השנים התעצם הפסטיבל והפך לאירוע ארצי מדובר ומוקד עליה לרגל, אליו נוהרים המונים מכל רחבי הארץ, לסופשבוע אחד סוער בטבע. למרות גדילתו  המטאורית של הפסטיבל, הגרעין הארגוני שלו עודו מושתת על אותם יזמים מקוריים, לצד שורה ארוכה של שוחרי תרבות נוספים שחברו בדרך. יחד פועלים כולם להצלחת הפסטיבל, מדי שנה, באווירה משפחתית מחד אך מקצועית ומופקת לעילא מאידך.

דבר הפסטיבל: "מאוד מרגש לראות כיצד הפסטיבל גדל ומתפתח. מדי שנה יותר ויותר אנשים נחשפים לאירוע, מתחם הפסטיבל מתרחב בהתאם לכמויות הולכות וגדלות של קהלים, בכל הגילאים ומכל רחבי הארץ, ועם זאת אוזלים מראש כל הכרטיסים לפסטיבל. אלפי אנשים פוקדים מידי שנה את היער, אמנים מדהימים שרוצים להופיע על רקע האווירה המיוחדת של היער שאנחנו כל כך אוהבים, ושיתופי פעולה מיוחדים שנרקמים כל פעם מחדש".

הפסטיבל קורא לכולם להגיע ליער, צעירים ומשפחות מכל רחבי הארץ, ולקחת חלק בחגיגות האביב – במסגרת פסטיבל יערות מנשה השישי.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: