כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

נועה דויטש | ביום שנולדתי | מופע השקה

מופע השקת אלבום בכורה לנועה דויטש "ביום שנולדתי", תאטרון תמונע, מוצ"ש 01.02.2014. נכח, תיעד ומדווח – יובל אראל. הכתבה מתפרסמת גם ב"בילוי נעים" אתר התרבות החדש.

נועה דויטש, רוקרית מהנשמה. צילום: יובל אראל
נועה דויטש, רוקרית מהנשמה. צילום: יובל אראל

כשנועה דויטש נחשפה לראשונה מעל בימת תוכנית הריאליטי כוכב נולד 8# זו הייתה סוג של יציאה בשבילה, לא ממש ברצינות, היא קצת נסחפה אך ההדחה החזירה אותה לקרקע המציאות, נועה היא מוזיקאית, יוצרת ומבצעת, הסביבה הטבעית שלה איננה על אותה בימה, היא מתחברת יותר לאווירה ספוגת אלכוהול, שולחנות וכסאות עץ גס ותפאורת פאב במושב, נועה שמגיעה אלינו בכלל מהצפון, מהקריות, נוחתת בתל אביב על מנת להשיק את אלבום הבכורה שלה, אלבום האוצר בקרבו את השירים ממגירות חייה, זיכרונות ופתקים שליקטה ואספה בימי חייה הדי צעירים, עשירי חוויות, לבטים וקשיים במציאת האמת, הזהות העצמית והמגדרית, שאלות ולבטים הבוקעים בשיריה.

נועה, הלבטים הופכים לתמלילי שירים. צילום: יובל אראל
נועה, הלבטים הופכים לתמלילי שירים. צילום: יובל אראל

נועה, עם הקול בגוון העשן, העמוק כיין מיושן, מזכירה במקצת את אורית, הרוקרית של היהודים, אך עד לצעקות, הקול שלה המתנגן במילות השירים משכין תחושת ביטחון מסוימת, תחושה שעם נועה אפשר לצעוד קדימה בין הלבטים והתחושות, כי נועה היא מוזיקאית יוצרת, נועה היא סוג של רוקרית, היא חושפת את סיפור חייה בפשטות וישירות באופן מאוד אמין שגורם לך להתחבר לנרטיב וכמובן למלודיות המחוספסות המלוות.

נועה וסי, לא עובדות בשביל אף אחד. צילום: יובל אראל
נועה וסי, לא עובדות בשביל אף אחד. צילום: יובל אראל

אמש, חגגה נועה עם שלל בני משפחה, חברים והרבה חברות, את השקת אלבום הבכורה שלה, זה שכבר אז, במעמד תוכנית הריאליטי "כוכב נולד" הבטיחה שתשיק, ואכן הנה, שלוש וחצי שנים לאחר אותה חוויה, עמדה אמש נועה על בימת תאטרון תמונע, וביחד עם חברי ההרכב המוזיקלי שאותו אספה סביבה, ארנון זיו – ניהול מוסיקלי, גיטרה חשמלית וקולות, יוחאי פורטל – גיטרות אקוסטית וחשמלית, רינה שוגל – בס, נעמי קרן – כינור, קולות, יוני בר שאול – תופים, בצעה נועה דויטש ליין אפ מרשים שכלל את 14 שירי אלבומה הנושקים בין רוקנ'רול חשמלי וקוצף לבין בלדות מעושנות, הקהל באולם הוא שלה, צועק ורועש ושמח, או יותר נכון צועקות ורועשות ושמחות, אמרתי כבר, הרבה חברות, נועה מצרפת לליין אפ את שתי אורחותיה – סי הימן, המספרת כי לפני כעשר שנים הגיעה לפתח ביתה נערה מבולבלת עם גיטרה על הכתף ודיסק שמרוב התרגשות שכחה אפילו לכתוב עליו את שמות השירים…. היא רק כתבה בטוש שחור ״נועה סקיצות תקשיבי לי בבקשה״, סי אומרת – "הקשבתי והתאהבתי, וליוויתי, והשמעתי , והלילה היא כבר ילדה גדולה משיקה אלבום בכורה אמיץ חשוף ומלא מהתבלין ההוא ….. נו….. אהבה", והן מבצעות בדואט את השיר "לא עובדת…" והקהל מתחמם עוד יותר. גם דיאנה גולבי, מי שעברה עמה את הדרך באותה תוכנית "כוכב נולד 8#" התוכנית בה הוכתרה כזוכה, מצטרפת למופע, דיאנה בצעה בדואט עם נועה את השיר "הי תום" ואף הצטרפה לביצוע בליווי גיטרות אקוסטיות בשיר "הגבר בחיי".

נועה ודיאנה, על הגבר בחייה. צילום: יובל אראל
נועה ודיאנה, על הגבר בחייה. צילום: יובל אראל

המופע שהחל יחסית מוקדם הסתיים לקראת חצות  השאיר בי את התחושה, במיוחד לאחר הצהרתה של נועה כי היא פותחת בסבב הופעות, כי לא במהרה היא תחזור לעיר העברית הראשונה, תחושותיי מצביעות על סבב שיחרוש את המושבים, הקיבוצים, הפאבים והמקומות הללו שמחוץ לאורבניקה המקומית, נותר לי רק לאחל לה בהצלחה.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d