חדשות הסצנה

התחת של הפה והטלפיים

הנה זה מגיע, התחת של הפה והטלפיים, לא מקלל, לא מנבל, לא גסויות, תחת הוא האלבום החמישי של גברון, אוריון ופישוף, חברי הפה והטלפיים.

שני שליש הפה והטלפיים....צילום: יובל אראל
שני שליש הפה והטלפיים….צילום: יובל אראל

הפה והטלפיים היא להקת רוק ישראלית, מעין "פרויקט-צד" של נושאי המגבעת ששרד הרבה אחרי להקת האם. המוזיקה של הלהקה משלבת בין כתיבת שירים רצינית ומורכבת לבין רוח הקלטה שטותית ושימוש בכלי נגינה זולים והומור אינפנטילי. שילוב מקורי זה והיצמדות למערכת חוקים ("הקוד"; ר' בהמשך) יצרו סביב הלהקה "פולחן" של מעריצים נאמנים. (כה אמר החופר מוויקיפדיה).

אז הנה, חברי הפה והטלפיים ממשיכים לקיים את ההתחייבות שלקחו על עצמם בשנות השמונים של המאה הקודמת – להוציא אלבום בכל שש שנים עד גיל 80 – ובקרוב מוציאים את אלבומם החמישי, שמו בישראל – "תחת".

כמו בשנים 1989, 1995, 2001, ו-2007, גם ב-2013 ממשיכים הפה והטלפיים לעמוד בכל אחד מסעיפי הקוד שניסחו בראשית דרכם. להוציא אלבום כל שש שנים, לכל אלבום יהיה שם גאוגרפי, בכל אלבום יהיה שיר ששמו כשם האלבום הקודם, לכל האלבומים תהיה עטיפה זהה רק  צבע הרקע שונה, השיר הלפני האחרון יהיה שיר בעל משמעות סופנית, השיר האחרון בכל אלבום יהיה גרסת כיסוי לשיר פטריוטי השיר חייב להיות מוקלט בטייק אחד ללא חזרות וללא דפי המילים לפניהם.

אי-לכך יתהדר האלבום החדש באותה העטיפה כמו אלו שקדמו לו והוא יכלול בין השאר את אורגניות הקסיו; את השיר הנושא את שם האלבום הקודם; את השיר הקצר; את השיר המוזמן; את השיר הסופני; את השיר הבא בטענות אל בנות המין היפה בגוף שני; ואת גרסת הכיסוי הפטריוטית שנושאת בחובה מסר סמוי.

אבל הפה והטלפיים מתכוונים לחדש הפעם "תחת" ייצא במארז מיוחד שיכלול תקליט ויניל, דיסק וקוד להורדת האלבום באינטרנט. המארז ייצא בשיתוף פעולה של החנויות/לייבלים אוגנדה מירושלים וסירופ מחיפה.

במשך חודש נובמבר יצאו מחדש מהדורות דיגיטליות של כל אלבומי הפה והטלפיים הקודמים בבנדקמפ:

– 3.11 – בין הים והביצות (1989) (הי, זה היום…)

– 10.11 – הפה והטלפיים בחלל (1995)

– 17.11 – ירושלים (2001)

– 24.11 – קליגרו (2007)

ההוצאות המחודשות יכללו שירים להורדה בחינם, שירי בונוס ואלבומים מלאים להורדה בזיל הזול.

בתחילת דצמבר 2013 ייצא תחת, האלבום החדשבתחילת ינואר 2014 יתקיימו אירועי השקה בירושלים, חיפה ותל-אביב. תוכן האירועים חסוי בשלב הזה.

אז עד שאפשר יהיה להאזין לתחת, הנה שיר יהלום שצילם אחד אמיר שרצר במועדון בארבי הראשון ליד הים…

ועוד קטע חי ממושבת המפגינים בשדרות רוטשילד, יולי 2011

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: