חדשות הסצנה

האינדי הוא המיינסטרים – הפרק השני

אמרו את זה לפני ואני אומר זאת בפעם השנייה, האינדי הוא המיינסטרים, כתבתי על כך בזמנו והנה זה מתפתח, המגמה היא בלתי הפיכה, הנה הסיפור.

לאון, קוואמי וקוטנר. צילום: יובל אראל
לאון, קוואמי וקוטנר. צילום: יובל אראל

לפני הרבה שנים אחד הצלמים שאני מכיר הרים לי טלפון " אחי תגיע לדולפינריום, יש מסיבה והופעות", הגעתי, זו הייתה מסיבת יום הולדת שנה לערוץ 24 בטלויזיה, אני זוכר כמה מהמופעים שהיו חוץ מהאלכוהול, הפינוקים והנשנושים וכמובן שפע הסלבס בשקל, האחיות פיק, ללדין והדג נחש, ככה עשרה ס"מ ממני על במה בגובה הברכיים שלי, הם נתנו בראש, לידי עומד יואב קוטנר, סוג של חתן השמחה, מחייך מאוזן עד אוזן ובחזרה, ובצדק, הבייבי שלו עשה זאת, אבל ההיסטוריה דיברה אחרת, בעלבתים, רייטינג שמייטינג, מוזיקה מזרחית, דיסקו פאלקה וחבורתו והערוץ איבד אותי ועוד המון אנשים שמעריכים מוזיקה אמיתית לטובת האספסוף…

נאלצתי להסתפק בשנים האחרונות במיינסטרים המיתולוגי, הערוץ הראשון ותוכניתו המצויינת של בן דוד "רעש מקומי".

לפני קצת למעלה משנה נכחתי בחנוכת תחנת הרדיו "הקצה" שאייל "קוואמי" פרידמן הקים יחד עם נדב רביד בבניין מכללת BPM לאחר שאיזה ברזלן בגלי צה"ל החליט שהשניים והתוכנית המשוקצת שלהם "הקצה" מיותרות אצלו. אכן, הקצה של קוואמי ורביד יצאה לדרך, עם כל חבלי הלידה, עם העבודה ללא תמורה כלכלית אבל עם הרבה חזון ואהבת מוזיקה, לא מזמן חגגנו את מסיבת יום ההולדת הרשמית של התחנה בחפלת ריקודים והופעות במועדון הבלוק, הנחשב כאחד המקומות אם לא ה לסצנה האמיתית האנטי סחית\ערסית.

אנשי הקצה ביום הפתיחה. צילום: יובל אראל
אנשי הקצה ביום הפתיחה. צילום: יובל אראל

שכחתי לציין כי בקצה עשו השנה עבודה מעולה כאשר כל יום הגיש שדרן אחר את התוכנית היומית, שעתיים תמימות. אחד מהם היה ועדיין, לאון "נפולאון" פלדמן, איזה ברנש חביב שהכרתי במסגרת הליין שלו "לכלוך באוזן" ועוד כל מיני אירועים, הנפולאון הזה, הגיש במקביל תוכנית רדיו מלוכלכת בתחנת הרדיו הסמי ממשלתית סמי אקדמאית קולה קמפוס, מכיר כל פינה וכל סמטה במוזיקת השוליים המקומית (גילוי נאות – הייתי בחתונה שלו). שני הבחורים האלו הם סוג של חברים, קוראים אחד לשני אחלן ואחלניניו ובכלל די מחבבים איש את רעהו. בסוף השנה היהודית שהתרחשה לפני כחודש הם עשו היסטוריה – הביאו את האינדי שמינדי לאותו ערוץ מוזיקה מיינסטרימי מזרחי בתוכנית שהוקרנה הלוך ושוב ערב אחרי ערב, מעין סיכום שנה במוזיקת השוליים המקומית הבועטת. הנה הוידיאו, בזכות בחור חרוץ שדאג לכך (הוא בכלל עושה הרבה בקטע של הטכנולוגיה לקצה), תומר.

 

אבל בכלל למה כל החפירה הארוכה הזו? או, היום התבשרנו כי לאון ואייל יגישו תוכנית מוזיקה שבועית בערוץ 24. התוכנית בשם “הקצה טי.וי”, תעסוק ותתרכז בסגנונות מוזיקליים שבשוליים, אלו שאינם זוכים לחשיפה רבה בערוץ, אתם יודעים רוקנ'רולה, היפ הופ, אינדי, פאנק ואלקטרו. התובנית תעלה בסוף שנת 2013.

אז זו ההזדמנות לאחל להם בהצלחה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: