פס קול שבועי

אהבת חינם

אחרי ט' באב המסמל חורבן ושנאת חינם מגיע תורו של ט"ו באב המסמל פיוס ואהבה, הרבה מנהגים במורשת היהודית מצטרפים לסיבות לחג הזה, אתמקד רק באחת מהן – אהבה למוזיקה או מוזיקה לאהבה…(הכתבה מתפרסמת גם ב"מגפון" עיתון עצמאי ברשת)

כרגיל אצלנו לקראת כל חג מאתגרות חברות המוזיקה את השוק באלבומים חדשים, חלקם אוספים המיועדים במיוחד עבור החג וחלקם השקות של אלבומים חדשים למוזיקאים מוכרים לצד צעירים, את הפתיח נותנת חברת הליקון עם אלבום אוסף "בינינו שירי אהבה" הכולל אסופה של 17 שירים המבוצעים בידי אמני הבית ביניהם שרון ליפשיץ, יהודית רביץ, שלמה ארצי, אבישי כהן, עידן רייכל, שירי מימון, מי פיינגולד, ברי סחרוף, יהודה פוליקר ועוד. את האהבה שלו מצאתי במספר שירים מיוחדים – "אל תאחר" של קרולינה, מלכת הגרוב, "תעשה לי טוב" של מטרופולין, Cut It Out"" של דניאלה ובן ספקטור ו"הכאב הזה" בביצוע משותף של עברי לידר ונינט, זהו שיר שמתפרסם בפעם הראשונה על גבי תקליטור. אז אם אתם מחפשים לכם פס קול מאוהב ליום ראשון הקרוב קחו בחשבון את האלבום הזה…

 

 

 

אהבה נוספת אשמח לייחס לאחד ומיוחד – שלמה גרוניך, אלבומו החדש "אחרי הכל", אמנם אין מדובר באלבום אהבה או אהבהבים במוגדר, אך את האהבה של שלמה למוזיקה וליצירה המקורית מרגשים היטב בין המילים, הצלילים והשירים, למעט שיתוף פעולה אחד ומיוחד באלבום עם מוש בן ארי בשיר "דגים מעופפים" גרוניך מבצע בגפו את שאר השירים מהם עשוי האלבום, הצליל הגרוניכי האופייני נשמר בו בדווקנות אך יחד עם זאת אין שלמה גרוניך קופא על שמריו או מייצר על פי נוסחה קבועה, השירים הכל כך טובים לאפרכסת מנסים צלילים, מבנים ורעיונות חדשים, אני ממליץ, גרוניך גם מוסר את אהבתו למשפחתו שעמדה לצידו, לאייל מזיג שלקח את נטל ההפקה המוזיקלית ולאקו"ם שתמכה באמצעות הקרן לקידום, טיפול ועידוד ביוצר וביצירה הישראלית.

 

 

 

ישנן עוד אהבות, נשיות הפעם, הראשונה, סוג של רומנטיקנית ללא תקנה – קרן פלס, אלבומה החדש – "איך שהשמש תזרח" מציג את הזוית הנשית לאהבה וכל הקשור בכך,  זהו אלבום שאת ניצנו הראשון זרעה קרן לגדות אגם במהלך טיול בניו זילנד, מדובר באלבום אישי וחושפני מאי פעם שפרסמה קרן, היא מתעדת בו תקופה מאוד סוערת בחייה, זוגיות, אהבה בלתי אפשרית, פגישות, פרידות ובדידות, וכמובן הריון ולידה. קרן פלס, הנטועה היטב במיינסטרים הישראלי מאז שפרצה לתודעה לפני 13 שנים, הספיקה לכבוש את לב המאזינים, להחזיק ברזומה מכובד של יוצרת ומבצעת, אף לזכות בפרסי איכות ליצירה. אני ממליץ על האלבום לאוסף האהבה לחג הקרב ובכלל.

 

 

 

רוני דלומי, הצעירה בחבורה, כוכבת נולדת, משיקה את אלבומה השני  – "תחזיקו", הכולל עשרה שירים שאת חלקם כתבה ויצרה רוני בשנתיים החולפות, וחלקם נכתבו בידי אחרים והופקו בידי איתמר מאירי ואיתן רז. האלבום הוא מעין ספר חוויות אישי של רוני, היא ליקטה כאן רגעים פרטיים וסיפורי חיים אותם חוותה מאז השקת אלבום הבכורה וההכרה במסלולה כזמרת ויוצרת. אז נכון שיש הבדל תהומי בין הקליימקס של רגעי הזכייה בתואר הנכסף בטראשריאליטי כוכב נולד לבין הדרך הלא קלה להמשיך הלאה בעשייה סיזיפית ויומיומית כדי ליצור ולבצע, ונכון שרוני דלומי מתחילה עם פור שכולל את היותה צעירה, יפה ונעימה לאוזן ונכון שתמיד או בדרך כלל יש למוזיקאי המבקש גם ליצור ולא רק לבצע את משבר האלבום השני, אולם אלבומה החדש מוכיח כי רוני יושבת היטב במיינסטרים המוזיקלי הישראלי, פונה לקשת רחבה של קהל ושיריה יכולים לקשט אירועים רבים, אני מצרף את האלבום החדש לרשימת הנבחרים לכבוד יום האהבה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

4 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: