סיקור הופעות

מסדרונות הצלילים

מופע פרידה לפני נסיעה של להקת The Corridors , חימום מפתיע של רוקרית כבדה – קרן ד. תאטרון תמונע, 15.05.2013, נכח, צילם, תיעד ומדווח – יובל אראל.

עדי מוסקו, תמונע. צילום: יובל אראל
עדי מוסקו, תמונע. צילום: יובל אראל

The Corridors – המסדרונות בעברית הלהקה הוקמה בתחילת שנות האלפיים, על ידי הסולן עדי מוסקו, העובד כעורך מוזיקלי בכיר בתחנת הרדיו 99FM, שלומי צידקיהו, נגן בס שעבד בעבר עם אביב גפן ואדל הטל הצ'לנית. אליהם הצטרפו בהמשך דני בן שמואל בגיטרה חשמלית ויניב רוזנפלד על התופים.

בתחילת דרכו ניגן ההרכב במועדונים ומקומות קטנים והחל לצבור קהל נאמן המלווה אותו, הצליל הייחודי של ההרכב נוצר במהלך עבודה משותפת ומתאפיין בתערובת של צ'יל אאוט, מוסיקת חלל עם רוק פופ-אלטרנטיבי המלווים טקסטים העוסקים באמונה, במערכות יחסים והישרדות בחיים המודרניים.

ההרכב הקליט מספר שירים באולפני אייבי רוד המיתולוגיים בלונדון ועומד להשיק אלבום במהלך שנת 2013 אך לא לפני שחבריו יצאו לסבב הופעות מעבר לים, לפני הנסיעה החליטו לערוך מופע פרידה מקהל האוהדים בתאטרון תמונע, אני הגעתי לשם לאחר שהאזנתי לחומרים שלהם ביוטיוב ובמייספייס.

קרן די, תמונע. צילום: יובל אראל
קרן די, תמונע. צילום: יובל אראל

את הפתיח למופע הובילה  קרן דקא דוידוב מרמלה, זמרת יוצרת בוגרת רימון שהעמידה הרכב רוק כבד הנותן בראש דוגמת הקלאסיקות של שנות השבעים כאוריה היפ, בלק סאבת', דיפ פרפל ואחרות, הסגנון נשמר בקפדנות אך החומרים מקוריים ורעננים, לאחרונה הצליחה קרן להשחיל אחד משיריה – Remembering לפליי ליסט בתחנות הרדיו.

אחרי חצי שעה של נותנת בראש עם נגניה פינתה קרן את הבמה בתמונע לטובת חברי המסדרונות שפתחו בשיר המאפיין במיוחד את הקו המוסיקלי שלהם – DESTINATION שפירסומו כקליפ ביוטיוב הוביל לחשיפה בינלאומית ולחתימת חוזה מול סטיב גאליאזי Steve Galeazzi במשרד ניהול בינלאומי Alan Cottam Agency Ltd. ההרכב צפוי בעקבות כך להופיע בקיץ בסיבוב הופעות אירופאי ראשון ושואוו קייסים מול לייבלים וחברות תקליטים לטובת הפצה עולמית, ובפסטיבל west and western  בארצות הברית . זהו סיפור המזכיר לי את מועדון הריקוד של צ'רלי מגירה והקליפ שצילמתי אשר הוביל להזמנה לסבב הופעות באירופה.

The Corridors בתאטרון תמונע. צילום: יובל אראל

על הבמה כאמור עלה עדי מוסקו יחד עם החלק החשמלי של ההרכב, גיטרה, בס ותופים, הפתיחה הייתה רק ירייית הפתיחה למה שהמשיך, מופע רוק במיטבו המשופע באפקטים וצלילי צ'יל אאוט וחלל, בהמשך הצטרף החלק האקוסטי של ההרכב כאשר מוסקו ניגש לפסנתר הכנף ואליו הצטרפו גם אדל הצ'לנית ואילו דני בן שמואל עבר לגיטרה אקוסטית. המבנה הזה ביצע סט של שלושה שירים, אקוסטיים, המתרפקים על רומנטיקה, אולם הרוק לא עוזב את מוסקו והמשכו של המופע מחזיר את החשמל והקצב החזק לאווירה.

https://www.facebook.com/pages/The-Corridors/24471999337

אני יצאתי מהמועדון בסיומה של ההופעה עם תחושה שהנה, עוד מוזיקאית יוצרת ומבצעת חוצה את דרכה להכרה המקומית ומנגד עוד הרכב מקומי בדרכו להכרה בינלאומית.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידיאו – הקורידרוס

וידיאו – קרן ד

והקליפ ששיגר את ההרכב מעבר לים

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: