סיקור הופעות

מטרופולין 1,2,3 בנמל תל אביב

מופע לילי על המזח, מטרופולין, בר מארץ היין, נמל תל אביב, 24.04.2013, נכח, צילם, תיעד ומדווח – יובל אראל.

עופר מאירי, מטרופולין, נמל תל אביב. צילום: יובל אראל
עופר מאירי, מטרופולין, נמל תל אביב. צילום: יובל אראל

אל ההרכב "מטרופולין" של עופר מאירי נחשפתי לראשונה בשנת 2005, לאחר השקת האלבום הראשון, שהציג סאונד ייחודי והפקה מוקפדת אשר טרם נשמעו במוסיקה הישראלית באותה עת, הם ככבו על בימת פסטיבל הבירה בפארק צ'ארלס קלור, המופע  היה מתוקתק, איכותי, תצוגת אורות ואפקטים שלא נראתה כמוה, העמידה את המבצעים, ליתר דיוק המבצעות היישר על הקו הראשון אל מול הצופים.

הנוסחה שעופר מאירי יוצק אל תוך הפרוייקט כוללת קו נקי, קצת אפל, קור  לצד חום, צליל מאפיין וייחודי לשירים המעמידים אותם במקום טוב מעל הכל, ההרכב שפרץ לתודעה לפני שמונה שנים חשף בין היתר את אפרת גוש, אחת המבצעות הייחודיות בסצנת המוסיקה העכשווית בארץ.

מאז זרמו מים רבים…מאירי הספיק להשיק בשנת 2007 אלבום שני עם הפרוייקט בשם "הסליל" והשנה השיק את האלבום השלישי הנקרא בפשטות "השלישי"..

צליל דנין, מטרופולין על המזח. צילום: יובל אראל
צליל דנין, מטרופולין על המזח. צילום: יובל אראל

בעבודה על האלבום האחרון הצטרפו שמות נוספים לשיר בפרוייקט, צליל דנין, מיכה שטרית, ריף כהן, ברי סחרוף, מוניקה סקס ויהל דורון, עם דגש יתר על ההפקה והרכב אקלקטי.

לצערי, החמצתי את מופע ההשקה של האלבום שהתקיים במועדון זאפה, את התיקון עשיתי הערב, מטרופולין הוזמנה להופיע במסגרת ארוע "בר מארץ היין" הנערך ביוזמת יקב רמת הגולן החוגג 30 שנות עשייה, במהלך הארוע נתנה למבקרים ההזדמנות לטעום מזנים שונים וייחודיים שהיקב קלט ואקלם בארץ. את הפן התרבותי יצקו לארוע שתי הופעות, הראשונה של להקת "איפה הילד" והשנייה למחרת של "מטרופולין", הופעה שדחקה מהיומן את כל האירועים האחרים, הייתה זו הזדמנות מצויינת, הן בשל דחיית מופע מתוכנן בשל גשמי חורף בעיצומו של האביב והן בשל העובדה כי המופע מתקיים בתל אביב.

דנה עדיני ואפרת גוש, מטרופולין על המזח. צילום: יובל אראל
דנה עדיני ואפרת גוש, מטרופולין על המזח. צילום: יובל אראל

המזח של נמל תל אביב שקושט במיוחד לרגל הארוע המה קהל שבא לטעום מהיינות ולנשנש מהגבינות, לא ממש הקהל האופייני למופעי רוק, יותר הקהל שבא לטעימת תרבות שתיה. רוח צפונית שנשבה מהצהריים איימה על הנוחות במופע, עופר מאירי וחברי ההרכב, דנה עדיני, אפרת גוש, צליל דנין, יהל דורון, תומר צדקיהו, מיכאל פרוסט ואמיתי אשר שישבו מכונסים בבק סטייג' דמו לרגע בעיני לחבורת מהגרים הישובה בחרטום אנייה המגיעה לנמל הניו יורקי בתקווה למצוא הזדמנות חדשה בחיים…

יהל דורון, מטרופולין על המזח. צילום: יובל אראל
יהל דורון, מטרופולין על המזח. צילום: יובל אראל

רוח או לא רוח, בשעה 20:30, בדיוק לפי הזמן שפורסם (רספקט) החל המופע במהלכו בוצעו 15 שירים שכללו את מיטב להיטי הפרוייקט משלושת האלבומים, אמנם את תפקיד השירה נטלו הפעם שלושת הבנות יחד עם דורון יהל, הייתה באוזני תחושת החמצה זעירה במהלך ביצוע השירים שבאלבום האחרון מבוצעים בידי ריף כהן ומיכה שטרית, אולם באופן כללי המופע שכלל תצוגת תאורה וסאונד מצויין שנישא על פני המזח בנמל מעל ראשי האנשים שהתקבצו מול הבמה היה מצוין, זו גם הייתה תחושת חברי ההרכב מיד עם ירידתם מהבמה בסופו.

את השירים שאהבתי תוכלו לשמוע ולראות כאן למטה, היכן שהקליפים משובצים…

לחצו לצפייה גלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151538001544654.1073741865.721654653&type=1

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: