כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

"אבא שלך מעשן חשיש…"

לרגל יום המריחואנה הבינלאומי החל בתאריך 20.04.2013 הבלוג של יובל אראל חיפש עבור גולשיו כמה שירים ברשת, ועוד חפירה או שתיים.

שתיל מריחואנה שנתפס באי תנועה בתל אביב. צילום: יובל אראל
שתיל מריחואנה שנתפס באי תנועה בתל אביב. צילום: יובל אראל

 הקדמה

יום המריחואנה הבינלאומי החל מדי שנה בתאריך 20 לאפריל מצויין ברחבי העולם בחסות ארגון הגג הבינלאומי ללגליזציה של סמים קלים. מטרתו למחות, באופן חוקי, כנגד החוק האוסר על שימוש במריחואנה, ולהוות קול קורא לשינוי התייחסות החוק ודעת הקהל לצמח הקנאביס ולמריחואנה המופקת ממנו. עובדתית מדובר באירוע שולי בישראל המחבר כמה מאות בודדים המבקשים לצאת באופן פומבי מ"הארון" בו הם עושים שימוש בקנאביס.

חפירה מדעית

המריחואנה, צמח ממשפחת הקנאביס, סאטיבה או אינדיקה, לא ממש משנה, מוצאו מהמקום הכי גבוה בעולם, בהרי ההימאליה, עליו ופרחיו מכילים את החומר הפעיל הידוע בשם Delta-9-Tetra-Hydro-Cannabinol או בקיצור THC העשוי לגרום לערפול חושים ולשינוי תודעה, החומר מהווה את הבסיס בתפוקות המוכרות כמריחואנה (העלים) או החשיש (תמצית שמנונית מהפרחים).

על פי החוק הפלילי בישראל העישון, ההחזקה, הגידול והמסחר בחשיש ומריחואנה אסורים, הראשונים נחשבים כעבירות מסוג עוון והאחרונות כעבירות מסוג פשע ומכאן ההתייחסות החמורה לסחר והפצת סם זה או אחרים.

בשנים האחרונות הכיר המממסד הרפואי בהשפעות מרגיעות ומשככות כאבים כתוצאה משימוש במריחואנה והוחל בייצור מפוקח, הפקה והפצה באמצעות מרשמים רפואיים לאלו שנזקקים לכך.

חפירה פלילית

ההתנגשות בין רצונותיהם של הפרטים (אזרחים, תושבים) במדינה לבין מדיניות האכיפה של הממסד ושלוחתו משטרת ישראל מובילה לא פעם למעצר והגשת כתבי אישום גם כנגד אלו ש"בסך הכל השתמשו ועשנו" כמות המוגדרת לשימוש עצמי בלבד (15 גרם), זאת למרות קיומה של הנחיית היועץ המשפטי לממשלה לפיה אדם שנחשד בהחזקה או שימוש בסם קל (חשיש, מריחואנה) בפעם הראשונה, ואין מאחוריו עבר פלילי, לא ינקטו כנגדו הליכי תביעה והתיק יגנז מחוסר עניין ועל תנאי.

הערת שוליים – הכותב עסק במהלך תקופה ממושכת בחקירת חשודים שנעצרו בגין שימוש, החזקה, גידול, הפצה וסחר בסמים שונים, מהקלים ביותר ועד הקשים והמסוכנים שישנם, הכותב מכיר מקרוב את הנזקים ששימוש בסמים קלים ו\או קשים עלולים לגרום ליצור האנושי מסבל גופני, מחלות נפש ועד מוות (שיכולים להיגרם גם כתוצאה משימוש מופרז באלכוהול למשל…)

חפירה מוסיקלית

עד כאן דברים שלא מעניינים, או שכן. מכאן עניינים שבאמת מעניינים – השימוש בנושא הסמים כחומר לשירים, וכמובן שירים בעברית. אז חפרתי ברשת ודגתי כמה, בא לבר, בום פם, חזי שוחט ומידנייט פיקוקס, הדג נחש, קוטג', שלמה ארצי, שמוליק קראוס, בויאקה ועוד….האזינו.

נתחיל עם בא לבר שכל מה שיש להם לשיר או לכתוב עליו הנן כל החלופות לשימוש בחשיש או מריחואנה באמצעות באנגים (כלי לעישון סם).

 שמוליק קראוס המנוח שר על החשיש, השיר נאסר להשמעה, הוידיאו נאסר לצפיה בטמבלויזיה הישראלית.

בום פם שרים על חשיש בקונטיינר

החשיש של בום פם בהזדמנות נוספת

סירקוס קור של טווסי החצות וחזי שוחט "תביא סיגריה תעשן חשיש" מהדקה ה – 13.

הצינגלה עם תומר חן בהפקת מסיקה וקדושי הפקות המזרח

הדג נחש – מה נעשה (טרי טרי מרוק עצמאות האחרון, וידיאו גולשים)

להקת רוטציה בביצוע שירו של דני בן ישראל "כפרה" מתוך חנטריש שלוש ורבע

קוטג' שר על Ganja weed

שלמה ארצי – שיר על ילד מפורסם

בויאקה גואה – מורידים ראש…

ג'ירפות שרות על רמי…

לסיום: אין לראות בפוסט\כתבה זו בבחינת המלצה לעישון חשיש ומריחואנה, כל העושה זאת יהיה אחראי לתוצאות וגם יסריח מהבגדים והפה…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

  1. היי יובל,
    כמעט נעלבתי שלא הכנסת גם את השיר שלי לכתבה.. אז אני רק אניח אותו פה.. בצד.. בקטנה..
    תהנה.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: