חדשות הסצנה

סימנים של חולשה – סימנים של חוזקה

20 שנים לאלבום "סימנים של חולשה" ברי סחרוף ורע מוכיח חוברים שוב לחגוג את האלבום שהיווה אבני דרך בקריירה המוסיקלית של ברי.

סימנים של חולשה, ברי, רע. צילום: רן גולני יח"צ
סימנים של חולשה, ברי, רע. צילום: רן גולני יח"צ

"סימנים של חולשה" הנו אלבום שהתאפיין בסאונד ייחודי של פאנק, רוק ואלקטרוניקה, אלבום אשר נתפס בתחילה  כקשה לעיכול ועם השנים הפך לקלאסיקה ונחשב ככזה שהקדים את זמנו. "רעש לבן", "כמה יוסי", "הזיות, "בשבילך", "חבל שאת לא" ושירי האלבום כולו הינם אבני דרך בקריירה של ברי סחרוף.

"סימנים של חולשה" הנו האלבום בו חברו לראשונה ברי סחרוף ורע מוכיח אשר שילב במוסיקה שהלחינו יחד סימפולים שהפכו את העיבודים ליצירה מוסיקלית מוערכת.

"תקופת העבודה על האלבום ״סימנים של חולשה״ סימנה עבורנו התחלה חדשה, תפיסה חדשה, ומעבר מעולם ישן לעולם חדש. במבחן הזמן הסתבר, הרבה באמצעות הקהל שהגיב וממשיך להגיב, שאכן קרה משהו מיוחד, אפילו ארוע מכונן. המפגש עם העןלם של ראשית שנות ה- 90 והטכנולוגיה אשר אפשרה פאנק תרבותי, בו ניתן לזרוק כל דבר למרק ואין ירק פסול, בנוסף לנקודת הזמן שלי בחיי ושל ברי בחייו, אפשרו בסופו של דבר יצירה נהירה, יחסית, למרות הכאוס הצלילי והתרבותי אשר מתחולל בין השכבות הרבות. הגולם קם על יוצרו והשלם עלה על סך חלקיו. בהופעות של אותה תקופה קרה דבר דומה אך בחרנו שלא לשתף את הטכנולוגיה ולא להעתיק את האלבום לבמה. כך בעצם כל אחד מהשירים זכה לחיים כפולים. הגישה שימשה מכנה משותף והאנרגיה הגבוהה של אותן הופעות זכורה עד היום. ניתן לומר ש"סימנים", אלבום+מופע , שיגרו את ברי ואותי איש אל עתידו, ברי בישראל ואני בניו יורק  והסימנים ניכרים בכל  עבודותינו המשותפות ביחד ולחוד מאז ועד היום. את האלבום ניתן לשמוע שוב ושוב, אולם ההופעות קיימות אך ורק בזיכרון … זו התרגשות ושמחה גדולה לעלות שוב לבמה עם ספר השירים הזה לאחר 20 שנים  שעברו בצ׳יק."  רע מוכיח 2012

"ברוכים הבאים למסיבת סוף המאה": שתי הופעות לשירי האלבום שבניגוד לשמו, דווקא הביא סימנים של חוזקה למוסיקה הישראלית וקידם את השינוי בגישה למוסיקה פופולארית כפי שנשמעה עד אז.

אתם חוגגים עם ברי ורע בארבע הופעות באמצע פברואר

רביעי, 13.2, רידינג 3, פתיחת דלתות: 20:30 מופע: ,22:00 מחיר: 129 ₪, כרטיסים:  www.reading3.co.il 03-7624000

חמישי, 14.2, רידינג 3, פתיחת דלתות: 20:30 מופע: ,22:00 מחיר: 129 ₪, כרטיסים:  www.reading3.co.il 03-7624000

מוצ"ש, 16.2, בארבי ת"א, פתיחת דלתות: 21:30 מחיר: 129 ש"ח כרטיסים:  www.barby.co.il 03-5188123

ראשון, 17.2, בארבי ת"א, פתיחת דלתות: 21:30 מחיר: 129 ש"ח כרטיסים:  www.barby.co.il 03-5188123

יובל, נוספו שתי הופעות (השתיים הראשונות שפורסמו סולד אאוט):

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: