סיקור הופעות

משוגעים, תרדו מהגג…

ויניל זה רק תרוץ, חמישה מוסיקאים משחזרים את ההופעה ההיא של החיפושיות על הגג..האוזן השלישית, תל אביב, שישי בצהריים.

Get Back. צילום: יובל אראל
Get Back. צילום: יובל אראל

מה?

חמישה משוגעים (אלון לוטרינגר, איסר טננבאום, נדב לזר, עוזי פיינרמן ואסף קורמן) עלו ביום שישי 07.12.2012 בשעה 16:00 על הגג של האוזן השלישית ונגנו כרבע שעה שירי החיפושיות.

למה?

חברת EMI בעלת הזכויות על אלבומי להקת החיפושיות – the Beatles החליטה להדפיס מחדש את אלבומי הלהקה על גבי ויניל – תקליטי פטיפון מחדש. גרסאת רימאסטר משופרת המועתקת מהסלילים המקוריים.

נו?

אז בשנת 1969, 30 בינואר ליתר דיוק, מיד אחרי שסיימו את הקלטות האלבום let It Be עלו חברי להקת החיפושיות יחד עם בילי פרסטון הקלידן על גגו של אולפן ההקלטות במשכנה של חברת התקליטים שלהם, אפל, להופעה קצרה שהופסקה לאחר שהמשטרה התערבה מכיוון שאיזה שכן התלונן…

אז?

מאז  נעשו נסיונות רבים לשחזר את הרעיון, לאו דווקא בקטע של החיפושיות, בארץ לדוגמא להקת משינה עשתה זאת בשנת 2004 על גג בניין משרדים במתחם חניון החשמונאים, גם בעולם הרחב המופע היווה מודל לחיקוי, אך ביום שישי השחזור נעשה על פי השירים שבוצעו אז כמחווה חגיגית לרגל השקת אלבומי הויניל המחודשים בארץ. רווח נקי לציבור שהתאסף ונהנה מקבלת השבת הזו.

ומה בשבילנו?…

ואם חשקה נפשכם להאזין לכל האלבומים של החיפושיות בגרסת הויניל המחודשת, פשוט תלחצו כאן.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151263331259654.483968.721654653&type=1

וידיאו

המקור…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: