סיקור הופעות

לגלעד שגב יותר טוב עכשיו

מופע פרמיירה חגיגי לקראת השקת אלבומו הרביעי "קולות הלב", גלעד שגב. רדינג3 נמל ת"א, 04.12.2012, אורחת – מירי מסיקה. נכח צילם תיעד ומדווח – יובל אראל.

גלעד שגב, פרמיירה, רדינג3. צילום: יובל אראל
גלעד שגב, פרמיירה, רדינג3. צילום: יובל אראל

מעל עשרים שנה חלפו מאז ניגן גלעד שגב יחד עם שי נובלמן בלהקת ג'וני הכבאי שהקימו בבית הספר התיכון. את פרסומו בעולם המוזיקה קנה שגב לאחר שכתב והלחין לג'וזי כץ את השיר המפורסם "אני סולחת" על רקע יחסיה עם שמוליק קראוס. את השיר המזוהה עימו יותר מכל כתב והשיק גלעד בשנת 2004 לזכרו של אחיו שרון שנהרג בצבא – "עכשיו טוב", השיר נכלל באלבום הבכורה שנשא את שמו וסלל את דרכו לעבר פסגת המיינסטרים הישראלי כזמר, כותב ומלחין. גלעד הרבה לשתף פעולה עם מוזיקאים נוספים ולגעת במיתרים והנימים הכי כואבים בחברה הישראלית, בשכול, בזיכרון, במוות מיותר.

באלבומו האחרון "נועדנו" חזר גלעד לשורשיו המשלבים מזרח ומערב, אשכנזי וחלבי, וזכה במעמד אלבום זהב.

את צעדיו הראשונים לאלבום הצפוי עשה בתחילת השנ הנוסחהה כשהשיק את השיר "יום קדוש", שיר ששבר שיא במצעד ההשמעות ברדיו. במהלך הקיץ השיק שיר נוסף מהאלבום הצפוי, הנושא את שמו – "קולות הלב", אותו ביצע בדואט עם מירי מסיקה.

מסתבר כי גלעד שגב ממשיך לזכות באהבה רבה והערצה בציבור הרחב, שיריו שהועלו לערוצו האישי ביוטיוב וחלקם אף עבר עיבוד רמיקס זכו לאלפי צפיות, השיר השלישי מהאלבום הצפוי – "אף אחד" ששוחרר להאזנה בשלהי הקיץ כבר חצה את 140 אלף השמעות ביוטיוב.

עם כל ההישגים הללו גלעד הוא סוג של מיינסטרים מקומי, וככזה כבר הדביקו לו כל מיני לחשים ותויות, טענו שהוא "יודע" את הקוד הסודי לכניסה לפליי ליסט של גל"צ, טענו שהוא ישב טוב תחת כנפי חברת התקליטים הליקון, האמת שהכול נכון, אך כעת הוא חתום בחברת הייפידליטי, מוכר שירים ורינגטונים באמצעות חברות הסלולר ברשת, אלבומיו נמכרים גם דרך אייטיונז ואמזון, לפעמים כסף אינו מילה מכוערת..

מעבר לקריירה האמנותית שלו גלעד לא פוסח על פעילויות בתחום התודעה החברתית במסגרתן הוא יכול לתרום לחברה, כך נטל חלק במופע התנדבותי במסגרת מחאת האוהלים ולאו דווקא בתל אביב כי אם בבבאר שבע, חיבתו לדרום הוכחה שנית כאשר  גלעד  נטל חלק ב"מאמץ המלחמתי" במסגרת פרוייקט התנדבותי של אמנים ישראלים באמצעות מפעל הפיס שירדו לדרום הארץ במהלך הלחימה מול רצועת עזה ונגנו ושרו במקלטים.

האלבום החדש עומד לצאת לחנויות בימים הקרובים, מופע פרמיירה חגיגי בסימן השקת האלבום התקיים אמש במועדון רדינג 3 בנמל תל אביב.

גלעד שגב, מיינסטרים מקומי. צילום: יובל אראל
מחאת גלעד שגב, מיינסטרים מקומי. צילום: יובל אראל

למרות מזג האוויר החורפי, המטפטף והסוער, למרות העובדה שהמופע הועבר בשידור חי באינטרנט על ידי טמקא (YNET) הגיעו מוזמנים רבים למופע, מעבר לחברים ובני משפחה, מוסיקאים רבים, מפורסתמים וקהל רב שביקש לצפות במופע החגיגי.

המופע נפתח בביצוע אקוסטי לשירו המצליח "אף אחד" מתוך האלבום החדש, גלעד מלווה עצמו בגיטרה אקוסטית ומיד עובר לביצוע השיר "נועדנו", שיר הנושא מאלבומו האחרון שהפך לאלבום זהב. גם השיר הבא מגיע מהאלבום הזה – "אל מסתתר", גלעד מבצע עכשיו את השיר "יום קדוש", הסינגל הראשון מהאלבום שחוגגים את יציאתו כעת, ארבעת השירים הללו הם מעין תעודת זהות אישית של גלעד שגב, טבולים בגוון אתני, שורשים, מסורת, תפילות, קדושה, ערפל מיסטי…, ההרכב המוסיקלי המלווה את גלעד כולל שילוב כלי נגינה עתיקים לצד כלים עכשוויים, צובע את השירים בצבע המזרחי באופן מעודן, בניגוד למוזיקה המוגדרת כים תיכונית פופולרית, יש מעין נופך רך בשירים הללו.

גלעד שגב, גם בלדות שקטות. צילום: יובל אראל
גלעד שגב, גם בלדות שקטות. צילום: יובל אראל

גלעד ממשיך לדלג מאלבום לאלבום, כעת הוא מבצע את השיר "שתי דקות" מאלבומו האחרון, סוג של שיר אהבה וגעגוע, מכאן ממשיך גלעד לשיר אהבה נוסף, שיר הנושא מאלבומו השני "האהבה נשארת", סוג של בלדה עממית שניתן לפזם בכל מקום והזדמנות.

בין לבין משתף גלעד את הקהל בהרהוריו, מחשבותיו, מנסה להציג את התובנות שהביאוהו לכתוב את השירים, הוא מדבר על המוסיקה ככח להתעלות, לנצח, להגיע לתודעה, לעולמות אחרים.

בשלב הבא מציג ומבצע גלעד חומרים שכתב עבור אחרים, הוא מתחיל עם "תן" אותו כתב לרוני דלומי, שיר שצעד בראש מצעד ההשמעות, עובר ל"מותק" אותו כתב עבור דרמת הטלויזיה "אפרסק" בכיכובה של אורנה בנאי וממשיך לשיר הפותח את אלבומוה ראשון "עכשיו טוב" ומשם קופץ אל השיר ההוא שכתב לג'וזי כ"ץ – "אני סולחת", גלעד אומר שהחוכמה היא לסלוח קודם כל לעצמך, כבר דיברתי עליו…

כעת יוצא גלעד למסע חוצה יבשות ומדינות עם השיר "כל העולם", סוג של טיול שמותיר רשמים עליו, ועכשיו, אחרי שהציג את הפן האתני שלו, אץ סדרת הלהיטים שלו, הוא מבקש מהאורחת שלו הערב להצטרף אליו לבמה, מירי מסיקה יוצאת לקדמת הבמה ומצטרפת לגלעד בדואט "קולות הלב", השיר שעושה למעשה את האלבום החדש.

קולות הלב, גלעד שגב ומירי מסיקה. צילום: יובל אראל
קולות הלב, גלעד שגב ומירי מסיקה. צילום: יובל אראל

הקהל הרב מתנער ממושביו, נעמד, הסמארטפונים נשלפים, חלק גם מתקדם לכיוון הבמה, עד גבול מסויים, הצוותים של טמקא עם המסרטות בשידור חי תופסים למעשה את הרחבה, כשהדואט מסתיים נשבר הקרח האחרון בין גלעד, הנגנים והקהל, במקום לרדת מהבמה ולחזור להדרן גלעד פשוט פונה לקהל, מסביר שכעת ההדרן ופותח עם "חנל'ה התבלבלה" אותו בצע לראשונה יחד עם הרכב האתנו טראנס "מטבוחה פרוג'קט" לפני שנה, שיר הנחשב לאחד מעמודי התווך של הזמר המזרחי שנכתב והולחן בידי אחד ממשוררי אשכנז הידועים – נתן אלתרמן, קיבוץ גלויות חוצה דורות.

מההתרגשות, הבלבול, השיר כוון בכלל להיות הקטע המסיים של הערב, הנגנים יורדים, גלעד נשאר לבד, שוב עם הגיטרה האקוסטית, עוד שני שירים, האחד מהם הוא "אור עליון", השיר המסיים את אלבומו הקודם, גלעד מלא אדרנלין, קשה לו לסיים את המופע כמתוכנן, מבקש לבצע שוב את אחד מלהיטיו, אני כבר גדוש בצלילים, מתחיל לפסוע לרחבה החיצונית, לתפוס קצת רוח קרירה של בין גשם לגשם.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151259619019654.483482.721654653&type=1

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: